FB TW PIN NWS
House of Flying Daggers

House of Flying Daggers (2004)

Türkçe adı : Parlayan Hançerler
Yönetmen : Yimou Zhang
Senarist : , ,
Yapım / Dağıtım : Beijing New Picture Film Co.
Oyuncular : Takeshi Kaneshiro (Jin), Andy Lau (Leo), Zhang Ziyi (Mei), Dandan Song (Yee)
Gösterim tarihi :
Türü : Aksiyon / Dram / Fantastik / Macera / Romantik
Süre : 1 saat, 59 dakika
Ülke : Çin / Hong Kong
Websitesi : www.sonyclassics.com/houseofflyingd...

Film Özeti

Çin, 859… Ülkeye hükmetmekte olan Tang Hanedanı büyük bir güç kaybına uğramış ve düşüş yaşamaktadır. Ülkenin her tarafında asilerin oluşturduğu birlikler imparatorluğa karşı savaş açmış ve halkı örgütlemektedirler.

Asi birlikler içinde en büyük olanı ve her gün daha fazla sempetizan toplayanı Uçan Hançerler, liderlerinin öldürülmesine rağmen gücünden hiçbir şey kaybetmemiştir. Hatta kimliği belli olmayan yeni bir lider örgütün başına geçmiş ve asilerin daha da güçlenmesini sağlamıştır. Hükümet adına çalışan ajanlar, yaptıkları tüm araştırmalara rağmen örgütün yeni liderinin kim olduğunu öğrenemezler.

İmparator için çalışan iki asker, Leo (Andy Lau) ve Jin (Takeshi Kaneshiro), yeni lideri yakalamakla görevlendirilirler. Ancak normal yollardan sonuca ulaşamayacaklarını anlayan ikili, kendilerini Uçan Hançerler'le bağlantıya sokacağına inandıkları bir plan yaparlar. Jin, Wind adını kullanarak, isyancıları destekleyen bir savaşçı kılığına girecek ve eski liderin kızı olduğunu düşündükleri Mei ile ilişki kuracaktır. Örgüte bağlantıya girmesi gereken kıza yardım edecek olan Jin, bu şekilde yeni liderin kimliğini de öğrenecektir.

Ancak hiç hesapta olmayan duygular Jin ve Mei’in birbirlerine aşık olmasına yol açar.

Oyuncu Biyografileri

Ziyaretçi yorumları