FB TW PIN NWS
BioRank 5191

Jason Segel

Doğum tarihi : 18.Ocak.1980
Jason Segel kaç yaşında : 44
Kilo & Boy :
Burcu : Oğlak
Jason Segel doğum yeri : Los Angeles, A.B.D.

Jason Segel Biyografisi

Forgetting Sarah Marshall, Knocked Up, I Love You, Man gibi Hollywood filmleri ile tanınan oyuncu, senaryo yazarı ve müzisyen. Ülkemizde de gösterimde olan How I Met Your Mother dizisinde, Marshall Eriksenarakterini canlandırmaktadır.
Jason Jordan Segel, 18 Ocak 1980 tarihinde, Los Angeles, Kaliforniya, A.B.D.’de dünyaya geldi. Gençlik yıllarını Pacific Palisades, Kaliforniya’da geçiren Segel, ailesi gibi Yahudi olmasına karşın Katolik okullarında okudu. Harvard-Westlake Lisesi’nde okurken eyalet şampiyonu olan basketbol takımında olan Segel, daha lise yıllarındayken oyuncu olmak istiyordu ve de bu amacını gerçekleştirmek için Palisades Playhouse adlı yerel bir tiyatroda oyunculuk dersleri aldı.

İlk oyunculuk deneyimini, 1999-2000 yılları arasında, kısa ömürli T.V. dizisi Freaks and Geeks ile yaşayan Segel, ünlü polisiye dizi CSI: Crime Scene Investigation’ın 2004-2005 sezonunda, Neil Jansen karakteri ile konuk oyuncu olarak rol aldı. Segel’i uluslararası üne kavuşturan yapım ise, CBS için hazırlanan ve hala devam etmekte olan komedi dizisi How I Met Your Mother oldu. Başrollerini Josh Radnor, Cobie Smulders, Neil Patrick Harris ve Alyson Hannigan ile paylaştığı dizide canlandırdığı Marshall Eriksen karakteri, oyuncuya büyük bir başarı kazandırdı.

Yönetmenliğini Freaks and Geeks dizisinde beraber çalıştığı Judd Apatow’un yaptığı 2007 tarihli sinema filmi Knocked Up’da rol alan Segel, bu filmden bir yıl sonra, senaryosunu kendisinin yazdığı, Mila Kunis ve Shauna Robertson ile beraber başrollerini paylaştığı Forgetting Sarah Marshall adlı sinema filminde rol aldı.

Son olarak, 2009 yapımı komedi filmi I Love You, Man ile seyircilerin karşısına çıkan Jason Segel, 2010 yılında vizyona girecek olan Gulliver's Travels (Gulliver’in Gezileri) adlı sinema filminde Horatio karakterini canlandıracak.

Kaynak:Biyografi.info

Jason Segel filmleri

Tüm Jason Segel filmleri

Jason Segel için yapılan aramalar

Jason Segel, Jason Segel biyografi, Jason Segel hayatı, Jason Segel özgeçmişi, Jason Segel hakkında, Jason Segel doğum yeri, Jason Segel fotoğraf, Jason Segel video, Jason Segel resim, Jason Segel kimdir?, Jason Segel kaç yaşında?, Jason Segel nereli, Jason Segel memleketi