FB TW GG PIN NWS
BioRank 3621

Cobie Smulders

Doğum tarihi : 03.Nisan.1982
Cobie Smulders kaç yaşında : 37
Kilo & Boy :
Burcu : Koç
Cobie Smulders doğum yeri : Vancouver, Kanada

Cobie Smulders Biyografisi

Ülkemizde de gösterimde olan popüler komedi dizisi How I Met Your Mother’da canlandırdığı Robin Scherbatsky rolüyle tanınan Kanada’lı model ve oyuncu.
Jacors, 3 Nisan 1982 tarihinde, Vancouver, İngiliz Kolimbiyası, Kanada’da dünyaya geldi. Hollanda kökenli bir ailenin çocuğu olan Smulders, Hollanda’lı olan büyük halası ile aynı adı taşımasından dolayı Cobie lakabını kazandı.

Dünyanın en zengin su altı yaşam alanlarından birisi olan Vancouver’da büyüyen Smulders, çocukluğunda su altı biyoloğu olmak istiyordu; fakat lisede tiyatroya ilgi sardı. Lord Byng Lisesi’nden 2000 yılında mezun olmasının ardından model ajansları tarafından keşfedildi ve New York, Paris, Berlin, Tokyo gibi dünyanın pek çok moda merkezinde modellik yaptı.

İlk oyunculuk deneyimini 2001 yapımı T.V. filmi Candy from Strangers’daki Martina rolü ile yaşayan Smulders, Special Unit 2, Jeremiah, Tru Calling gibi pek çok dizide konuk oyuncu olarak yer aldıktan sonra 2005 yılında, How I Met Your Mother adlı prime time komedi dizisinin kadrosuna katıldı. Robin Scherbatsky rolünü üstlendiği dizi izleyiciler tarafından çok beğenilince süresi uzatıldı ve altı sezonluk bir antlaşma imzalandı.

T.V. dizileri dışında sinema oyunculuğuna da soyunan Smulders, 2006 tarihli Escape, 2007 tarihli The Storm Awaits ve son olarak 2009 tarihlli The Slammin’ Salmon adlı sinema yapımlarında rol aldı.

Çok iyi derecede İngilizce ve Fransızca konuşan Cobie Samulders, nişanlısı Taran Killam ile beraber Los Angeles, Kaliforniya’da yaşamakta. Çiftin ilk çocuğu Shaelyn Cado Killam, 16 Mayıs 2009 tarihinde dünyaya geldi.

Kaynak:Biyografi.info

Cobie Smulders filmleri

Tüm Cobie Smulders filmleri

Cobie Smulders için yapılan aramalar

Cobie Smulders, Cobie Smulders biyografi, Cobie Smulders hayatı, Cobie Smulders özgeçmişi, Cobie Smulders hakkında, Cobie Smulders doğum yeri, Cobie Smulders fotoğraf, Cobie Smulders video, Cobie Smulders resim, Cobie Smulders kimdir?, Cobie Smulders kaç yaşında?, Cobie Smulders nereli, Cobie Smulders memleketi