FB TW PIN NWS
BioRank 7095

Hugh Hefner

Doğum tarihi : 09.Nisan.1926 Ölüm tarihi : 27.Eylül.2017
Hugh Hefner kaç yaşında öldü : 91
Kilo & Boy :
Burcu : Koç
Meslek : İş adamı
Hugh Hefner doğum yeri : Şikago, Illinois, ABD
Ölüm yeri : Los Angeles, Kaliforniya, ABD

Hugh Hefner Biyografisi

Playboy dergisinin kurucusu ABD'li işadamı.

Hugh Marston Hefner, 9 Nisan 1926 tarihinde ABD Illinois, Şikago’da doğmuştur. Keith adında kardeşi vardır. Annesi İsveçli kökenli Grace Caroline, babası Alman ve İngiliz kökenli Glenn Lucius Hefner’dir.

Steinmetz Lisesini bitirdi. 1944-1946 yıllarında Amerikan ordusunda askeri bir gazetede yazar olarak görev yaptı. Ardından Urbana Champaign Illinois Üniversitesinden; psikoloji, yaratıcı yazarlık ve sanat dallarında eğitim görerek 1949 yılında mezun oldu. Sonra da Northwestern Üniversitesinde sosyoloji dalında ve ABD’de seks yasaları üzerine lisansüstü eğitimi aldı.

Hugh Hefner, Esquire dergisinde metin yazarı olarak çalışmaya başladı. Ocak 1952 tarihinde maaşına yeterli zam yapmadıkları için ayrıldı. Bunun üzerine 1953 yılında annesinden ödünç aldığı bin dolar parayla Playboy dergisini kurdu. Derginin ilk sayısında Marilyn Monroe’nun 1949 yılında çekilen efsanevi takvim pozu da yer alıyordu.

Hugh Hefner’in çıkardığı derginin 60 yılı aşkın süredir bir efsane olarak kalmasının en önemli sebeplerinden biri onun yayıncılık anlayışı. Dergiyi kurduğu ilk yıllarda Playboy tarzındaki dergilerden farklı olarak o dönemin güncel konularıyla ilgili makalaler, siyasi ve kültürel yazılar yayınladı.

Hugh Hefner, Ray Bradbury’nin kaleme aldığı ve 1950′lerde kimsenin yayınlamak istemediği Fahrenheit 451 adlı kitabı da yayınladı. Bu o dönem için büyük bir cesaret örneğiydi. Kitap daha sonra François Truffaut tarafından sinemaya da uyarlandı.

1971 yılında Şikago’dan Los Angeles'a taşındı.

ilk evliliğini 23 yaşındayken üniversite öğrencisi Mildred Williams ile yaptı. Hugh Hefner, 1989 yılında kendi dergisinin kapak güzellerinden Kimberley Conrad ile evlendi. Bu evlilikten iki erkek çocuk sahibi oldu.

Görkemli malikanesinde kendisi sayesinde şöhrete kavuşan Holly Madison ve Kendra Wilkinson’ın da aralarında bulunduğu çok sayıda genç kadınla yaşadı. İkiz kardeşler Karissa ve Kristina Shannon da Hugh Hefner ile beraber olmuştu.

Hugh Hefner, halen ABD Los Angeles, Holmby Hills’de Playboy Mansion’da oturmaktadır. Hugh Hefner, öldüğünde gömülmek üzere Westwood Village Memorial Park Mezarlığı'nda Marilyn Monroe’nın mezarının yanındaki boş yeri yıllar önce satın aldı.

Hugh Hefner, en son 31 Aralık 2012 tarihinde, aralarında 60 sene yaş farkı olan, model ve şarkıcılık yapan 29 Nisan 1986 doğumlu Crystal Harris ile evlendi.

Playboy dergisinin smokinli tavşan şeklindeki logosunu tanımayan yoktur. Playboy okurlarının yüzde 81'i erkek. Yüzde 19'u ise kadın. Bir başka ilgi çekici nokta ise dergi okurlarının yüzde 40'ının evli olması.

Evlilikleri :
1. Evliliği : 23 yaşındayken 1949 yılında Mildred Williams (d.1926) ile evlendi. 1959 yılında boşandı. Christie Hefner (d.1952) adında ve David Hefner (d.1955) adında 2 çocuğu var.
2. Evliliği : 1989 yılında model ve aktris Kimberley Conrad (d. 1962) ile evlendi. 2010 yılında boşandı. Cooper Hefner (d.1992), Marston Hefner (d.1991) adında iki çocuğu var.
3. Evliliği : 31 Aralık 2012 tarihinde model, şarkıcı Crystal Harris (d. 1986) ile evlendi.

Hugh Hefner, 27 Eylül 2017 tarihinde Kaliforniya, ABD, Los Angeles'deki Playboy Malikanesinde 91 yaşında öldü.

Kaynak:Biyografi.info

Hugh Hefner hakkında haberler

Tüm Hugh Hefner haberleri

Hugh Hefner için yapılan aramalar

Hugh Hefner, Hugh Hefner biyografi, Hugh Hefner hayatı, Hugh Hefner özgeçmişi, Hugh Hefner hakkında, Hugh Hefner doğum yeri, Hugh Hefner fotoğraf, Hugh Hefner video, Hugh Hefner resim, Hugh Hefner kimdir?, Hugh Hefner kaç yaşında?, Hugh Hefner nereli, Hugh Hefner memleketi