FB TW PIN NWS
BioRank 2076

Murat Özdemir

Doğum tarihi : ??.??.1973
Murat Özdemir kaç yaşında : 51
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : Aşçı
Murat Özdemir doğum yeri : Mengen, Bolu

Murat Özdemir Biyografisi

Survivor 2019 da yarışacak ilk isim MasterChef programıyla tüm dikkatleri üzerine çeken Murat Öztürk oldu.

Murat Özdemir, 1973 yılında Bolu, Mengen’de doğmuştur. 3 ablası vardır. Aşçı bir aileden gelen Murat Özdemir’in kendisi de aşçılık yapıyor. 13 yaşında Kalyon Otel’de çalışmaya başladı. Daha sonra da bir yıl kadar Swissotel’de çalıştı.

1996 yılında Brüksel’deki Türk Büyükelçiliği’nde dört yıl çalıştı. Bu arada İngilizce ve Fransızca öğrendi. Bir süre Suudi Arabistan’ın Cidde şehrinde çalıştı.

2000 yılından 2002 yılına kadar Çırağan otelinde Tuğra Restoran soğuk meze şefi olarak çalışırken işten atıldı. İşsiz kalınca Antalya’daki Kremlin Palace WOW Otel’de İtalyan mutfağı şefi olarak çalışmaya başladı. Daha sonra bu otelden de ayrılarak Lara’da ‘Bolulu Murat Şefin Köftecisi’ adını verdiği kendi köfteci dükkânını açtı. Ardından Pideci, nargile kafe ve Türk yemekleri restoranı da açtı ve işletti. Kış sezonunda işler kötü gitmeye başlayınca 4 dükkânı da satarak İstanbul’a gitti.

İstanbul’da her gün farklı semt pazarlarında açtığı tezgâhta zeytinyağlı yiyecekler satmaya başladı.

Murat Özdemir, ilk evliliğini çalıştığı otelin sahibinin kızı ile yaptı ve 5 yıl evli kaldı. İkinci evliliğini kendinden 12 yaş küçük biri ile yaptı ve bu evliliğinden 2002 doğumlu Zehra adında bir kızı vardır. İkinci eşinden de 2004 yılında boşandı. 2016 yılında başka biriyle evlenmiştir.

TV8'de 7 Mayıs 2018 tarihinde başlayarak yayınlanan “Yemekteyiz” adlı yemek yarışması programına katıldı. Programın finalinde tepki çeken sözleri nedeniyle ve programın sunucusu Onur Büyüktopçu‘nun sözünü sık sık kestiği için programdan kovulan Murat Özdemir, 2018 yılında MasterChef jüri üyeleri Mehmet Yalçınkaya, Hazer Amani ve Somer Sivrioğlu olan “MasterChef Türkiye” adlı yarışmaya katıldı. Ancak bu yarışmada da davranışları nedeniyle sürekli eleştirilen Özdemir, programdan diskalifiye edildi.Kaynak:Biyografi.info

Murat Özdemir için yapılan aramalar

Murat Özdemir, Murat Özdemir biyografi, Murat Özdemir hayatı, Murat Özdemir özgeçmişi, Murat Özdemir hakkında, Murat Özdemir doğum yeri, Murat Özdemir fotoğraf, Murat Özdemir video, Murat Özdemir resim, Murat Özdemir kimdir?, Murat Özdemir kaç yaşında?, Murat Özdemir nereli, Murat Özdemir memleketi