FB TW PIN NWS
BioRank 829

Hayrettin Onur Karaoğuz

Doğum tarihi : ??.??.1984
Hayrettin Onur Karaoğuz kaç yaşında : 40
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : Komedyen
Hayrettin Onur Karaoğuz doğum yeri : Ankara

Hayrettin Onur Karaoğuz Biyografisi

Survivor 2021 yarışmasında ünlüler takımında yarışacak.

Hayrettin Onur Karaoğuz, 1984 yılında Memur anne ve babanın ortanca çocuğu olarak Ankara’da doğmuştur. Eğitim hayatına Ahmet Hamdi Tanpınar İlköğretim Okulu’nda başladı. 1997 senesinde Bakırköy Yahya Kemal Beyatlı lisesine başladı. 2000 yılında Lise bitince 4 sene dershaneye gitti ve 2004 yılında Kadir Has Üniversitesi İletişim Fakültesi Reklamcılık Bölümü'nü seçti ve kazandı, 2008 yılında da mezun oldu. Okul yıllarında reklamcılık ve tiyatro eğitimi aldı. Okul hayatının son 2 yılı Beyoğlu’nda stand-up gösterileri yaptı.

Okulda sınıf arkadaşlarıyla kurduğu ekiple 200'e yakın proje hazırlayıp, Kadir Has Üniversitesi Tiyatro Topluluğu ile dört senede 10'a yakın oyun oynamış ve 2007 senesinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş tarafından 'En iyi erkek Oyuncu' ödülünü almıştır. Üniversite hayatına başlamasıyla üniversitenin tiyatro kulübünde arkadaşlarıyla beraber tiyatro çalışmalarında bulunmuştur. 2004-2009 yılllarında Dario Fo’nun Klakson Borazan ve Bırtlar adlı oyununda ‘komiser’ karakterini canlandırdı. Ardından Alfred Jerry’nin Kral Übü adlı oyununda başrol oynadı 2009 senesinde arkadaşlarıyla sahneye koydukları absurd-komedi tarzı ‘Kral Übü’ oyunu ile en iyi reji, en iyi kadın oyuncu ve en iyi erkek oyuncu ödülünü almışlardır. Hayrettin Karaoğuz bu oyunda ‘’Kral Übü’’ karakteri ile İstanbul Belediyesi Kültür A.Ş tarafından en iyi erkek oyuncu ödülüne layık görülmüştür. Ardından Jean Paul Sarter’ın doğal oyunculuk tarzı olan ‘’İş İşten Geçti’’ oyununda Dixon rolünü sergilemiştir.

Tiyatro hayatına Yakovos Kambanellis’in Savaş Baba oyunundaki ‘’Fileksenos’’ ve Sermet Çağlayan’ın Ayak Bacak Fabrikası oyununda ‘’Öküz’’ karakteri ile devam etmiştir. Bu oyunlarla Türkiyede turneye çıkarak birçok yerde sahne almıştır. Ayrıca tiyatrodaki arkadaşlarıyla beraber ‘Yaratık’ adında bir oyun yazıp birçok yerde sahnelemişlerdir.

2009 yılında Stand-up gösterileri yapmıştır.

Okul yıllarında bir çok kısa film çekmiş ve “Kızsız Adam” kısa filmi ile adını duyurmuştur. Birçok reklam kampanyasında da rol almıştır. 2009 yılında Yeni Rakı İnternet Reklam Filmi, Turkcell reklam filmi Nar kampanyası, Doritos Reklam Kampanyası filmlerinde oynamıştır.

2010 senesinde 15 il/ 15 Üniversite de Doritos sponsorluğunda stand-up gösterileri turnesinde bulunmuştur.

2011 yılında Star TV’de yayınlanan ve kendi adını taşıyan Hayrettin adlı programı hazırlayıp sunmuştur.

Birçok global firmanın bayi toplantılarında sahne alarak izleyenlerine keyifli anlar yaşatmıştır. 2013 yılında Atv’nin ramazan için hazırladığı 30 bölümlük yarışma programı ‘Harry’ ile ekrana gelmiştir. Fanta markası’nın reklam yüzü oldu ve her yıl düzenlenen Fanta Gençlik Festivalinde sahne alıp , izleyicilere eğlence dolu bir şov sunmaktadır. Fanta tarafından hazırlanan ve kendisinin yer aldığı ‘sokak oyunlarının kahramanları’ viral reklam filmi ‘Kristal Elma’ ödülüne layık görüldü.

2013 yılı Eylül ayında, ABD'nin Los Angeles şehrinde youtube studyolarında çalışmalar yapmak ve oradaki meslektaşlarını incelemek hem de kendisini geliştirip sevenlerine daha fazlasını sunabilmek üzere Amerika’nın Los Angeles şehrinde yaşamıştır. Matt Damon, Keanu Reeves, Cuba Gooding Jr., Jennifer Garner gibi isimlerle yapılacak ortak projeler anlamında ilişkilerde bulunmuştur. İngiliz asıllı youtuber Sam Pepper ile başarılı videolara imza atmıştır. Dream Works Stüdyoları’yla gelecek projeler hakkında görüşmeler yapmıştır. Youtube’ un Los Angeles şehrinde düzenlenen workshop’larına katılmış; mesleği ve kariyeri anlamında olumlu katkılar sağlayacak eğitimler almıştır. 2014 Mayıs ayında Türkiye’ye dönmüştür. Amerika'daki süre zarfında birçok başarılı videoya imza atmış, sosyal mecralarda oldukça ses getirmiştir.

2020 yılında yönetmenliğini Ali Bilgin (yönetmen)’in yaptığı “Menajerimi Ara” dizisinde rol aldı.

Survivor 2021 yarışmasında ünlüler takımında yarışacak olan Hayrettin Onur Karaoğuz, 9 Ocak 2021 akşamı Acun Ilıcalı’nın Tv8 kanalında başlayan Survivor 2021 yarışmasında ünlüler takımında gönüllülere karşı; İsmail Balaban, Melis Sezer, Çağrı Atakan, Meryem Kasap, Hayrettin Onur Karaoğuz, Barış Özbek, Merve Aydın (basketbolcu), Batuhan Karacakaya, Öykü Çelik, Cemal Hünal yarışacak.

Filmleri :
2020 - Menajerimi Ara (Hayrettin) (Tv Dizisi)
2018 - 2020 - Kalk gidelim (Ercan)(Tv Dizisi)
2017 - İlk Öpücük (Necati) (Sinema Filmi)
2016 - Vezir Parmağı (Cumali) (Sinema Filmi)
2010 - Gelecekten Bir Gün (Tolga)(Sinema Filmi)
2009 - Kızsız Adam (Alper)(Kısa Film)

Televizyon programları:
2011 - Hayrettin (Star TV)
2012 - Harry (atv)
2019 - Exatlon Challenge (Yarışmacı) Tv8
2021 - Survivor 2021 (Yarışmacı) Tv8


Kaynak:Biyografi.info

Hayrettin Onur Karaoğuz videoları

Tüm Hayrettin Onur Karaoğuz videoları

Hayrettin Onur Karaoğuz filmleri

Tüm Hayrettin Onur Karaoğuz filmleri

Hayrettin Onur Karaoğuz için yapılan aramalar

Hayrettin Onur Karaoğuz, Hayrettin Onur Karaoğuz biyografi, Hayrettin Onur Karaoğuz hayatı, Hayrettin Onur Karaoğuz özgeçmişi, Hayrettin Onur Karaoğuz hakkında, Hayrettin Onur Karaoğuz doğum yeri, Hayrettin Onur Karaoğuz fotoğraf, Hayrettin Onur Karaoğuz video, Hayrettin Onur Karaoğuz resim, Hayrettin Onur Karaoğuz kimdir?, Hayrettin Onur Karaoğuz kaç yaşında?, Hayrettin Onur Karaoğuz nereli, Hayrettin Onur Karaoğuz memleketi