FB TW PIN NWS
BioRank 3715

İlay Erkök

Doğum tarihi : 01.Ekim.1993
İlay Erkök kaç yaşında : 31
Kilo & Boy :
Burcu : Terazi
Meslek : Dizi Oyuncusu
İlay Erkök doğum yeri : İstanbul

İlay Erkök Biyografisi

İlay Erkök, 2019 yılında oynadığı “Hercai” adlı dizide Yaren Şadoğlu karakterini canlandırdı.

İlay Erkök, 1 Ekim 1993 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Aslen Manisalıdır. Koray Erkök adında abisi vardır. Abisi sayesinde erkek gibi yetişti. Futbol oynamayı ve izlemeyi seven bir kızdır. Lisanslı voleybolcu olarak eğitimini sürdürürken bir yandan da kısa film ve reklam yarışmalarına katılıp küçük ödüller kazandı. Tiyatroya lisede başladı. Üniversite sınavlarında istediği okulu ve bölümü kazanmasına rağmen abisi Koray Erkök’ün yönlendirmesiyle konservatuvar sınavlarına hazırlandı ve İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nı kazandı.

İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümünden mezun oldu. İskoçya Kraliyet Akademisi’nde eğitim gördü.

Lisanslı bir voleybol oyuncusuyken, Arkadaşım Hoşgeldin adlı programda sahneye çıkan İlay Erkök'ün bu programdaki performansının ardından oyunculuk hayatı başladı.

İlay Erkök, 2013 yılında Güneşi Beklerken dizisi ile oyunculuk kariyerine başladı. Dizide Kerem Bursin, Hande Doğandemir ve Emre Kınay gibi başarılı isimlerle beraber rol aldı. Bu diziden sonra İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth’e gönderdiği mektup sayesinde İngiltere'ye giderek İskoçya’da “Royal Conservatoire of Scotland”da oyunculuk eğitimi aldı. İngiltere dönüşünden sonra komedyen Tolga Çevik’in asistanı olarak çalışmaya başladı.

İlay Erkök, 2015 yılında Fox TV'de yayınlanan ve başrollerini Can Yaman, Açelya Topaloğlu gibi isimlerin paylaştığı İnadına Aşk dizisinin kadrosunda yer aldı.

2016 yılında ise “Hayatımın Aşkı” dizisinde Serkan Çayoğlu, Hande Doğandemir, Berk Hakman, Zafer Algöz, Zeynep Eronat, Yonca Evcimik, Sadi Celil Cengiz, Murat Parasayar, Avni Yalçın, Hilal Altınbilek, Metin Keçeci ile birlikte rol aldı.

2017 yılında Murat Yıldırım, Özge Gürel, Cezmi Baskın, Beyti Engin, Hayrettin Onur Karaoğuz, Sadi Celil Cengiz, Erol Aksoy (oyuncu)’un oynadığı “İlk Öpücük” adlı sinema filminde Çağla karakterini canlandırdı.

İlay Erkök, 2019 yılında yönetmenliğini Cem Karcı ile Benal Tairi'nin yaptığı ve başrollerinde Akın Akınözü, Ebru Şahin, Ayda Aksel, Gülçin Santırcıoğlu, Serhat Tutumluer, Gökhan Yavuz, Oya Unustası gibi oyuncuların oynadığı “Hercai” adlı dizide Yaren Şadoğlu karakterini canlandırdı.

Filmleri ve Dizileri :
2019 - Hercai (Yaren Şadoğlu) (TV Dizisi)
2018 - Darısı Başımıza (Nur Tekinsoy) (TV Dizisi)
2017 - İlk Öpücük (Çagla) (Sinema Filmi)
2017 - Seni Gidi Seni (Elif) (Sinema Filmi)
2016 - Çetin Ceviz 2 (Ayşen) (TV Filmi)
2016 - Hayatımın Aşkı (Sezen Şenkal) (TV Dizisi)
2015 - İnadına Aşk (Damla Başar) (TV Dizisi)
2013 - Güneşi Beklerken (Genç Demet) (TV Dizisi)


Kaynak:Biyografi.info

İlay Erkök için yapılan aramalar

İlay Erkök, İlay Erkök biyografi, İlay Erkök hayatı, İlay Erkök özgeçmişi, İlay Erkök hakkında, İlay Erkök doğum yeri, İlay Erkök fotoğraf, İlay Erkök video, İlay Erkök resim, İlay Erkök kimdir?, İlay Erkök kaç yaşında?, İlay Erkök nereli, İlay Erkök memleketi