FB TW PIN NWS
BioRank 3608

Hakan Çelik

Doğum tarihi : 10.Eylül.1969
Hakan Çelik kaç yaşında : 55
Kilo & Boy :
Burcu : Başak
Meslek : Gazeteci, , TV sunucusu
Hakan Çelik doğum yeri : Beyoğlu, İstanbul

Hakan Çelik Biyografisi

Hakan Çelik, 10 Eylül 1969 tarihinde İstanbul, Beyoğlu’nda doğmuştur. çocukluğu Kurtuluş’ta geçmiştir. Ali Çelik adında bir kardeşi vardır. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesinden 1990 yılında mezun oldu. Ardından İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nde Avrupa Birliği'nin Siyasi Yapısı konusunda yüksek lisansını tamamladı. Aynı sırada İletişim Fakültesi'nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde Bilim Kurgu Sineması üzerine bir yüksek lisans programına devam etti.
Hakan Çelik, 19 yaşında iken 1988 yılında Günaydın Gazetesinde gazeteciliğe başladı. 1990 yılında İskoçya'daki Glasgow BBC'de staj yaparken radyoculuğa başladı. Aynı dönemde The Herald'da kısa bir süre çalıştı.

Hakan Çelik, Hürriyet Gazetesi'nin radyosu Hür FM'i kuran ekipte yer aldı ve radyonun genel müdürlüğünü yaptı. Daha sonra Show Radyo, Genç Radyo ve NTV Radyo'da programlar yaptı.

1992 yılında İngiliz Dışişleri Bakanlığı'nın bursuyla Londra'ya gitti. Almanya, Japonya, Fransa ve ABD hükümetlerinin davetleriyle bu ülkelerde akademik seminerlere katıldı, konferanslarda konuşmacı olarak yer aldı. Dünyanın 100'ü aşkın ülkesinde gazeteci olarak bulundu. Çeşitli programlara katılmak üzere bugüne kadar 9 kez Japonya’ya gitti. Türkiye’deki az sayıda Japonya uzmanından biridir.

1997 yılında Posta gazetesinde köşe yazarlığı yapmaya başladı. 2005 yılından itibaren gazetenin Ankara Temsilciliği görevini de yürütüyor.

Hakan Çelik, Habertürk Televizyonu'nda Oylum Talu ile beraber 'Weekend' isimli hafta sonu kuşağını hazırlayıp sundu, Oylum Talu ayrıldıktan sonra da yalnız 3 yıl devam etti. Şubat 2008- 2012 arasında Kanal 24'te "Hafta Sonu Moderatörü" olarak sabah kuşağında ekrana çıktı.

2010- 2011 yayın döneminde TRT Ankara Radyosu’nda "Haber - Yorum" programını hazırlayıp sundu. Bugüne kadar Küba Devlet Başkanı Fidel Castro, Hıristiyan dünyasının ruhani liderleri Papa XVI. Benedictus, Papa I. Franciscus, Rum Ortodoks Patriği I. Bartholomeos ve Rus Patriği Alexy II’nin de aralarında bulunduğu isimlerle röportajlar yaptı.

Sadece Türkiye'de yaşayan Rum, Ermeni ve Yahudi azınlıklarla ilgili olarak değil tüm dünyada inançlar arası diyalogun ve kültürel ve siyasal etkileşimin önemine ve geliştirilmesine yönelik yazılar kaleme alan bir gazetecidir. Kiev, Moskova, Atina ve Vatikan’daki büyük ayinleri izlemek üzere davet edilmiştir.

Müzikle ilgili çalışmalarına da devam eden Hakan Çelik, büyük bir ses- müzik arşivine sahiptir. Aynı zamanda bir seslendirme sanatçısı olup, çeşitli programlar, diziler ve TV yayınları için seslendirmeler yapmaktadır.

Trenler ve uçaklardan otomobillere kadar çok çeşitli ilgi alanlarına sahip olan Çelik, aynı zamanda dünya çapında tanınmış otomobil/teknoloji/seyahat yazarıdır.

TRT 3 Radyosu'nda kendisinin hazırlayıp sunduğu "Tren Yolculuğu" programı ile dinleyicilerine ulaşıyor.

CNN TÜRK’te “Parametre” programına hafta içi her gün 09.00-10.00 arasında yorumcu olarak katılıyor. Ayrıca cumartesi ve pazar sabahları 10.00’da ekrana gelen “Hafta Sonu Keyfi” programını sunuyor.

Hakan Çelik, 25 Haziran 2011 tarihinde Koç Holding’te yönetici olarak çalışan Nurgül Çerkeş ile Rahmi Koç Müzesi’ndeki Halat Restaurant’ta düzenlenen törenle evlendi. Nikah törenine Cemil Çiçek, Mehdi Eker, Egemen Bağış, Taner Yıldız, Melih Gökçek, Rahmi Koç, Hanzade Doğan Boyner, Ferit Şahenk ve Patrik Bartholomeos da katıldı.

12-13 Ocak 2016 tarihlerinde THY Yönetim Zirvesini Oylum Talu ile beraber sundu.

Kaynak:Biyografi.info

Hakan Çelik için yapılan aramalar

Hakan Çelik, Hakan Çelik biyografi, Hakan Çelik hayatı, Hakan Çelik özgeçmişi, Hakan Çelik hakkında, Hakan Çelik doğum yeri, Hakan Çelik fotoğraf, Hakan Çelik video, Hakan Çelik resim, Hakan Çelik kimdir?, Hakan Çelik kaç yaşında?, Hakan Çelik nereli, Hakan Çelik memleketi