FB TW PIN NWS
BioRank 5361

Oylum Talu

Doğum tarihi : 09.Ağustos.1976
Oylum Talu kaç yaşında : 48
Kilo & Boy :
Burcu : Aslan
Oylum Talu doğum yeri : İzmir

Oylum Talu Biyografisi

Oylum Talu, 9 Ağustos 1976 tarihinde İzmir’de doğmuştur. Babası kimya mühendisi olup, Aliağa Rafinerisi'nin işletme müdürüdür. Annesi ise coğrafya öğretmenidir. Amerika’da yaşayan bir abisi vardır. Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema TV Bölümü'nde okudu. Teyzesi Aysel Okan ilk kadın gazetecilerdendir.
Bir ara “Yetenek Sizsiniz Türkiye” yarışmasında Hülya Avşar'ın yerine geçici olarak jürilik yaptı. Habertürk'te “Burası Haftasonu” ile “Bir Yaz Gecesi Rüyası” programını ve Bloomberg HD'de ise Faruk Bayhan'la birlikte “İkonoskop” isimli progamı sundu. "Emlakta Bugün" programını sundu.

6 Nisan 2011 tarihinde 2010 Yılı Televizyon Yıldızları ödül töreninde sunuculuk yaptı.

Oylum Talu, piyano ve gitar çalıyor.

Oylum Talu, Müjdat Gezen Sanat Okulu’nda televizyon, röportaj ve söyleşiler dersi veriyor. Aynı zamanda Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde sinema televizyon bölüm başkanı. Ve kendisi de eğitimine devam ediyor, Kadir Has Üniversitesi’nde doktora yapıyor.

Oylum Talu, ekim 2005 tarihinde, iş adamı Mert Çelet ile hatam dediği bir evlilik yaptı. Daha sonra ocak 2007 tarihinde de boşandı. Boşanmasının üstünden çok geçmedi HABERTÜRK'ten ayrıldı, Hakan Yangın'la evlenmek için ağabeyinin yaşadığı ABD'ye gitti. Ama evlenmeden ayrıldılar.

Oylum Talu, 20 Nisan 2013 tarihinde Methi Bengisu ile evlendi. 2016 yılında İkiz bebekleri oldu. Mayıs 2020 tarihinde boşanma kararı alıp ayrı yaşamaya başladı.

Çok başarılı bir yazar olan Kahraman Tazeoğlu, 2011 yılında “‘Kayıp Yüzyılın Prensesi Oylum Talu” adında onun için kitap yazdı.

Tv8'de, Oylum Talu ile Anlatacaklarım Var adlı programı sundu. TV8'te Erken Baskı ve Bloomberg HT'de ise Faruk Bayhan'la birlikte İkonoskop isimli progamı sunmuştur. Bir Yaz Gecesi Rüyası programını sundu. 2016 yılının Ekim ayından itibaren Habertürk ekranlarında Burası Hafta sonu programını tekrar sunmaya başladı.

Kaynak:Biyografi.info

Oylum Talu için yapılan aramalar

Oylum Talu, Oylum Talu biyografi, Oylum Talu hayatı, Oylum Talu özgeçmişi, Oylum Talu hakkında, Oylum Talu doğum yeri, Oylum Talu fotoğraf, Oylum Talu video, Oylum Talu resim, Oylum Talu kimdir?, Oylum Talu kaç yaşında?, Oylum Talu nereli, Oylum Talu memleketi