FB TW PIN NWS
BioRank 3809

Fulya Öztürk

Doğum tarihi : 05.Ocak.1989
Fulya Öztürk kaç yaşında : 35
Kilo & Boy :
Burcu : Oğlak
Meslek : Gazeteci
Fulya Öztürk doğum yeri : Seyhan, Adana

Fulya Öztürk Biyografisi

Fulya Öztürk, 5 Ocak 1989 tarihinde Seyhan, Adana’da doğmuştur. Liseyi Adana Gündoğdu Koleji’nde bitirdi. Üniversiteyi İstanbul’da Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde tamamladı. Üniversiteyi kazandığı ilk yıl televizyonculuk macerası başladı. Doğan TV’nin “Staj On Air” programıyla Star TV iç yapımlarda staj yaptı.
Fulya Öztürk, profesyonel iş hayatına 2008 yılında CNN TÜRK Programlar Departmanı’nda başladı. Dr. Elif Ilgaz Aydınlar’la Yaşama Sevinci ve Cem Seymen’le İş Seyahati programının prodüktörlüğünü yaptı. Başkent İletişim Akademileri’nde Diksiyon ve Drama eğitimi aldı.

Fulya Öztürk, 2011 yılından bu yana CNN TÜRK Haber Merkezi’nde çalışıyor. 2014 yılından beri de “Muhabirlik” yapıyor.

Fulya Öztürk’ün hazırladığı haberler arasında; Kobani’den kaçan Suriyeli Besma’nın hikayesi” ve “üniversite hastanelerinde hasta yakınlarından istenen medikal malzeme” haberi, “Türkiye’de Romatolog yok”, “Bir doktorun 36 saat nöbet çilesi” haberleri ve Avrupa'ya kaçmak için İzmir'e gelen Suriyelilerin kaçak yollarla nasıl göç ettiklerini anlattığı “Sığınamayanlar Belgeseli” çok ses getirdi.

İnsana dair her şeyin içinde olmayı çok seven Fulya Öztürk, ilkokul yıllarından üniversite yıllarına kadar Keman ve Türk Sanat Müziği eğitimi aldı. Adana’da konserlere çıktı. Fulya Öztürk için müzik bir tutku ve en fazla özlediği ve mutlu olduğu yer Barcelona imiş.

12 Temmuz 2021 tarihinde FOX'a transfer oldu ve "Fulya ile Umudun Olsun" adlı programı sunmaya başladı.

Kaynak:Biyografi.info

Fulya Öztürk videoları

Tüm Fulya Öztürk videoları

Fulya Öztürk için yapılan aramalar

Fulya Öztürk, Fulya Öztürk biyografi, Fulya Öztürk hayatı, Fulya Öztürk özgeçmişi, Fulya Öztürk hakkında, Fulya Öztürk doğum yeri, Fulya Öztürk fotoğraf, Fulya Öztürk video, Fulya Öztürk resim, Fulya Öztürk kimdir?, Fulya Öztürk kaç yaşında?, Fulya Öztürk nereli, Fulya Öztürk memleketi