FB TW PIN NWS
BioRank 373

Tolga Karel

Doğum tarihi : 12.Ekim.1978
Tolga Karel kaç yaşında : 46
Kilo & Boy :
Burcu : Terazi
Tolga Karel doğum yeri : İstanbul

Tolga Karel Biyografisi

Asıl Adı Tolga Önce Olan Tolga Karel; 12 Ekim 1978 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Babasının adı Tufan Önce'dir. Tolga Karel, Gösteri Sanatları-Sinematografi-Drama dallarında eğitim almıştır. Paris Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü’nden mezun olduktan sonra sinema ve tiyatro eleştirmenliği yapmak için yine Paris‘te Yüksek lisans yapmaya karar verir ve yapar.
Tolga Karel; Ebru Gündeş, Özcan Deniz, Hülya Avşar, Nalan, Ebru Yaşar, Petek Dinçöz, Zeynep Mansur, Hande Yener gibi solistlerin albümlerinde şarkı sözü yazarlığı ve besteciliği yapmıştır. Oyunculuğunun yanı sıra internettte çok popüler olan bir müzik kanalında sinema ve tiyatro hakkında haftalık köşe yazıları yazmaktadır.

Yaprak Dökümü dizisiyle ünlenen oyuncu Tolga Karel, Bulgaristan’da düzenlenen Best Model of the World yarışmasında ikinci olan ve bir süredir birlikte olduğu Azerbaycanlı manken Günay Musayeva ile yıldırım nikahı ile 29 ağustos 2011 de İzmit’te evlendi. 18 Nisan 2012 tarihinde Cihangir Can adında bir oğulları oldu. Son 1 yıldır ayrı yaşayan çift anlaşmalı olarak 15 Eylül 2015 tarihinde boşandı.

Tolga Karel, eşi Günay Musayeva’ya ve oğlu Cihangir'e yeni yıl hediyesi olarak dünyanın uydusu aydan 4 dönümü 159 TL'den 8 dönüm arsa aldı. Amerikalı avukat Dennis Hope'nin kendi adına tescil ettirdiği arsalardan alan Tolga Karel, 8 dönüm arsaya, 318 TL para ödedi.

Tolga Karel Bir Zamanlar Osmanlı Kıyam dizisinde rol almıştır.

Tolga Karel, Acun Ilıcalı’nın hazırlayıp sunduğu 2014 yılında yapılacak olan Survivor yarışmasına katılacağı kesinleşti.

2014 yılında Survivor yarışmasında Ünlüler takımında; Oyuncu Tolga Karel, Futbolcu Ahmet Dursun, Voleybolcu Duygu Bal, Atlet Merve Aydın, Oyuncu İsmail Baki Tuncer,oyuncu Eda Özerkan, Şarkıcı Gökhan Keser, Futbolcu Serenay Aktaş var.

Gönüllüler takımında ise; Model Samanta Mendes, model ve oyuncu Akın Saatçi, Müge Üzel, Sahra Işık ve Berna Canbeldek, Turabi Çamkıran, Yiğit Dikmen, Ekrem Toraman, Ertunga Gemuhluoğlu ve Mert Palavaroğlu var.

9 Haziran 2014 günü Survivor yarışmasından elendi.

9 Mayıs 2016 tarihinde ABD'de Miami'de nikah masasına oturan Tolga Karel, Amerikalı Sarah Scotti ile Dominik'te düğün yaptı. 900 bin TL'ye evini satan Tolga Karel, 2016 yılında ABD'de Şikago'ya yerleşme kararı aldı. Mia Margeret (d.2017) adında bir kızı oldu. Bu eşinden Kenan, Tufan ve Mia adlarında 3 çocuğu vardır.

Amerika'da sağlık turizm işine giren Tolga Karel'in işleri umduğu gibi gitmedi ve iflas edince TIR şoförlüğü yapmaya başladı.

Filmleri ve Dizileri :
Oyuncu :
2016 - Kalbimdeki Yabancı (Yabancı ) (TV Filmi)
2014 - Kod Adı K.O.Z. (Remzi Akkaya) (Sinema Filmi)
2012 - Bir Zamanlar Osmanlı Kıyam (Kasım) (TV Dizisi)
2012 - Kanıt 3. Sezon (Komiser Yaman) (TV Dizisi)
2010 - Yavuz Sultan Selim (Yavuz Sultan Selim)(TV Filmi)
2008 - Cin Geçidi (Levent)(TV Filmi)
2006 - 2010 - Yaprak Dökümü (Oğuz Ayhan) (TV Dizisi)
2006 - Kabuslar Evi: Karanlıktan Gelen (Sinema Filmi)
2005 - Ödünç Hayat (Renan) (TV Dizisi)
2001 - Şeytan Çıkmazı (Çiko) (TV Filmi)
2000 - Evdeki Yabancı (Tekin) (TV Dizisi)
2000 - Aşkın Bedeli (Cem) (TV Filmi)
1999 - Gece Şahinleri (Cenk) (TV Filmi)


Kaynak:Biyografi.info

Tolga Karel filmleri

Tüm Tolga Karel filmleri

Tolga Karel için yapılan aramalar

Tolga Karel, Tolga Karel biyografi, Tolga Karel hayatı, Tolga Karel özgeçmişi, Tolga Karel hakkında, Tolga Karel doğum yeri, Tolga Karel fotoğraf, Tolga Karel video, Tolga Karel resim, Tolga Karel kimdir?, Tolga Karel kaç yaşında?, Tolga Karel nereli, Tolga Karel memleketi