FB TW PIN NWS
BioRank 373

Eylül Öztürk

Doğum tarihi : 04.Haziran.1986
Eylül Öztürk kaç yaşında : 38
Kilo & Boy :
Burcu : İkizler
Eylül Öztürk doğum yeri : Balıkesir

Eylül Öztürk Biyografisi

2015 yılı “Benzemez Kimse Sana” yarışmacısı

Eylül Öztürk, 4 Haziran 1986 tarihinde Balıkesir'de doğmuştur. Annesi öğretmen olan Eylül Öztürk ilkokulu Gölcük ve İstanbul'da okudu. Annesi Belçika'ya öğretmen olarak gönderilince ortaokulu Belçika'da okudu. Bu sayede Flemenkçe, İngilizce ve Fransızca öğrendi. Bu sırada da Belçika'nın yerel bir tiyatro grubu seçmelerine katıldı ve 5 yıl boyunca bu grupla beraber çeşitli oyunlarda rol aldı.

Türkiye’ye döndüklerinde İstanbul Adnan Menderes Anadolu Lisesi'ni kazandı. Bu okulun yabancı dil bölümü açılmayınca geçici olarak Yeşilköy Anadolu Lisesi'ne transfer oldu ve lise yılları boyunca okulun müzik gruplarında solist olarak yer aldı.

İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Yunan Dili Ve Edebiyatı bölümünü kazanarak burada okurken de müzik ve oyunculuk hayatına devam etti, bir çok grupla solist olarak çalıştı ve sahne aldı. Aynı zamanda yerel bir TV kanalında uzun bir dönem sunuculuk yaptı, dizi ve kliplerde yer aldı.

Bir dönem 8 yıl boyunca özel yolcu uçaklarında hosteslik yaptı. Sonrasında yine hizmet sektöründe kalabileceği ve seyahat edebileceği bir iş arayışına girdi. Dünya çapında geçerliliği olan sertifikalar aldı, eğitimlere katıldı şimdi özel bir şirkette çalışmaktadır.

Radyo jingle'ları ve reklam müzikleri seslendirdi. 2014 yılının başında Knorr Çabuk Çorba'nın sosyal medya ve televizyon ekranlarındaki reklamlarında oynadı. İnfluencer olarak çalışmaktadır.

Sosyal medya ile tanışması ile beraber çektiği kısa videolar ile yüzbinlerce kişinin takip ettiği bir sosyal medya fenomeni haline geldi. Twitter’ın video uygulaması Vine ile yaptığı paylaşımları Memeli Mestan rumuzu ile yaparak tanındı. Eylül Öztürk’ün 2014 yılı Temmuz ayı itibariyle Vine’da toplam 735 videosu bulunmaktadır. Eylül Öztürk, Youtube hesabı üzerinden parodi şarkılar, gündelik hayatını anlattığı vloglar, zaman zaman takipçilerinin sorduğu sorularını cevapladığı videolar hazırlıyor.

2014 yılı başlarında, Beyazıt Öztürk’ün uzun yıllardır sürdürdüğü Beyaz Show isimli talk show programına, daha önce 3+1 olarak yayınlanmış ve ardından adı 3 Adam olarak değişen programın sunucuları Eser Yenenler, Oğuzhan Koç ve İbrahim Büyükak için yazdığı “3 Adam” isimli parçası ile konuk oldu.

2014 yılı son çeyreğinde TRT televizyon kanalında yayınlanan Üstün Dökmen ile Yaşama Yerleşmek adlı programda oyunculuk yaptı.

24 Ocak 2015 Cumartesi akşamı Star tv'de başlayan ve sunuculuğunu Murat Başoğlu'nun yaptığı jüri koltuğunda Seyfi Dursunoğlu, Nükhet Duru ve Ümit Erdim’in olduğu "Benzemez Kimse Sana" yarışma programına katılmıştır. Diğer yarışmacılar; Posta Gazetesi Yazı İşleri Müdürü ve ‘Aşk Doktoru’ Mehmet Coşkundeniz, Çocuklar Duymasın dizisinin patronu oyuncu Demet Tuncer, VINE fenomeni (Memeli Mestan) Eylül Öztürk, Bir Demet Tiyatro’nun Asuman’ı oyuncu Deniz Özerman, 2013 yılı Türkiye 2. Güzeli Berrin Keklikler, Sunucu ve oyuncu Hakan Ka, oyuncu Özgür Özberk, Mandıra Filozofu’nun Şükrü’sü oyuncu Eser Eyüboğlu olmuştur.

13 Ağustos 2018 tarihinde Kanal D ekranlarında başlayan; "4 Kadın Zamanı" adlı sohbet programında Derya Tuna, Eylül Öztürk, Seda Akgül ve Hande Ataizi ile beraber yer aldı.

Eylül Öztürk, 2017 yılında Barış Kenan Özkan ile evlendi. 2019 şubat ayında oğulları Alex dünyaya geldi. 2020 yılında Eylül Alice adında bir kızı oldu.

Bir dönem oyunculuk yapan Eylül Öztürk, şimdilerde güzellik salonları işletiyor. Aynı zamanda kendi markasının kozmetik ürünlerini de satışa sunuyor. Öztürk, bir süredir eşi ve çocuklarıyla Amerika'da yaşıyor.

Tiyatro :
2017 - Talking Tom ve Arkadaşları : Outfit7 - Akasya Kültür Sanat
2016 - Üstün Dökmen İle Küçük Şeyler :Elif Artun Yüksel - 50. Yıl 4 Mevsim Tiyatro Salonu
2015 - Yetersiz Bakiye : Murat Kürüz -Bostanlı Suat Taşer Tiyatrosu

Yer Aldığı Yapımlar :
-Beyaz Show (Skeçler)
-Tipsizler (Konuk oyuncu)
2014 - Knorr reklam çalışması (Başrol)
2014 - Üstün Dökmen ile Yaşama Yerleşmek (Başrol)
2015 - Kim O (Konuk Oyuncu)
2015 - Benzemez Kimse Sana (Yarışmacı)
2018 - 4 Kadın Zamanı

Filmleri ve Dizileri :
2019 - Eylül Öztürk ile Hey Anne(TV Dizisi)
2018 - 2.Sayfa (TV Dizisi)
2018 - Çok Aramızda (TV Dizisi)
2018 - Sehabe - Tokyo(Tokyo) (Video)
2018 - Deniz ve Güneş (Nurperi)
2015 - Aşk Nerede?(Aslı) (Sinema Filmi)
2015 - Yusuf Yusuf (Neriman) (Sinema Filmi)
2014 - Tut Sözünü (Sinema Filmi)
2014 - Azem: Cin Karası (Sinema Filmi)


Kaynak:Biyografi.info

Eylül Öztürk videoları

Tüm Eylül Öztürk videoları

Eylül Öztürk için yapılan aramalar

Eylül Öztürk, Eylül Öztürk biyografi, Eylül Öztürk hayatı, Eylül Öztürk özgeçmişi, Eylül Öztürk hakkında, Eylül Öztürk doğum yeri, Eylül Öztürk fotoğraf, Eylül Öztürk video, Eylül Öztürk resim, Eylül Öztürk kimdir?, Eylül Öztürk kaç yaşında?, Eylül Öztürk nereli, Eylül Öztürk memleketi