FB TW PIN NWS
BioRank 5889

Esra Eron

Doğum tarihi : 01.Ocak.1980
Esra Eron kaç yaşında : 44
Kilo & Boy :
Burcu : Oğlak
Esra Eron doğum yeri : İzmir

Esra Eron Biyografisi

Tv sunucusu, model, dizi oyuncusu

Esra Eron, 1 Ocak 1980 tarihinde İzmir’de doğmuştur. İzmir Özel Tevfik Fikret Lisesinden mezun oldu.

1.78 boyunda ve 56 kilo olan Esra Eron, 2002 yılında Miss Turkey Güzellik yarışmasında üçüncü oldu. Aynı yıl Miss Europe yarışmasındada üçüncü oldu. Televizyon dizilerinde rol almaya başlayan Esra Eron, sunucu ve spikerlik yapmak için eğitim almış ve daha çok bu tür yapımlarda çalışmayı tercih etmiştir.

Esra Eron, Türkçenin yanı sıra İngilizce ve Fransızca da bilmektedir.

2002 yılında “Çatıdaki Kız” dizisinde Sinem karakteri olarak Hazım Körmükçü ile başrolde oynadı.

2004 yılında “Hırsız Var!” adlı sinema filminde Begüm karakterini canlandırırken Haluk Bilginer, Mehmet Ali Erbil, Gülse Birsel, Gamze Özçelik, Fatih Akın, Dost Elver, Suna Pekuysal, Ahmet Mümtaz Taylan, Haldun Boysan, Hakan Boyav gibi oyuncular filmde yer aldı.

Esra Eron, 2008 yılında iş adamı Murat Aşık ile evlendi, 2013 yılında boşandı. Alya Aşık (d.2010) adında bir kızı vardır.

19 Haziran 2015 tarihinde yayınlanmaya başlayan ve başrollerini Barış Arduç, Elçin Sangu, Salih Bademci, Müjde Uzman, Seçkin Özdemir, Nergis Kumbasar, Levent Ülgen, Hikmet Körmükçü, Melisa Şenolsun, Sinem Öztürk, Ferdi Merter, Ayberk Atilla ve Onur Büyüktopçu'nun paylaştığı “Kiralık Aşk” adlı dizide Feryal Tümen karakterini canlandırdı.

2018 yılında Acun Ilıcalı’nın Tv8 ekranlarında gündüz kuşağı programı “Gel Konuşalım” ekibine dahil olarak Hakan Ural ile birlikte programı sunmaya başladı. 3 ay sonra programdan ayrıldı.

2019 yılında senaryosunu Banu Kiremitçi Bozkurt’un yazdığı “Hekimoğlu” dizisinde Timuçin Esen, Okan Yalabık, Ebru Özkan, Kaan Yıldırım, Aytaç Şaşmaz, Damla Colbay ile birlikte doktor Ayla karakterini canlandırdı.

Esra Eron, 2020 yılında işletmeci Efe Gürsoy ile birliktedir.

1 Ocak 2021 tarihinde internet üzerinden yayın hayatına başlayan Acun Ilıcalı’nın Exxen platformunda “Sürprizimiz Var” adlı programda Esra Eron, Alp Kırşan ile birlikte sunuculuk yapacak.

Filmleri ve Dizileri :
2021 - Sürprizimiz Var (Kendisi) (Exxen,TV Programı)
2019 - Hekimoğlu (Ayla) (Tv Dizisi)
2017 - Gel Konuşalım (Kendisi) (TV Programı)
2015 - 2016 - Kiralık Aşk (Feryal Tümen) (Tv Dizisi)
2004 - Hırsız Var! (Begüm) (Sinema Filmi)
2002 - Çatıdaki Kız (Sinem) (Tv Dizisi)


Kaynak:Biyografi.info

Esra Eron için yapılan aramalar

Esra Eron, Esra Eron biyografi, Esra Eron hayatı, Esra Eron özgeçmişi, Esra Eron hakkında, Esra Eron doğum yeri, Esra Eron fotoğraf, Esra Eron video, Esra Eron resim, Esra Eron kimdir?, Esra Eron kaç yaşında?, Esra Eron nereli, Esra Eron memleketi