FB TW PIN NWS
BioRank 3531

Müjde Uzman

Doğum tarihi : 26.Eylül.1984
Müjde Uzman kaç yaşında : 40
Kilo & Boy :
Burcu : Terazi
Müjde Uzman doğum yeri : İstanbul

Müjde Uzman Biyografisi

“Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz” dizisinde Nazlı karakterini canlandırmıştır.

Müjde Uzman, 26 Eylül 1984 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Pazarlama müdürlüğü ve modellik de yapmıştır. Modellikte başladığı kariyerine Dream TV’de VJ’lik ve ardından oyunculuk yapmaya başlamıştır.

Müjde Uzman, 2008 yılında “Paramparça Aşklar” dizisinde Nil rolü ile oyunculuğa başladı. 2010 yılında Kapalı Çarşı ve Aşk Bir Hayal dizilerinde konuk oyuncu olarak yer aldı.

2011 yılında Muhteşem Yüzyıl dizisinde de Burak Özçivit'in canlandırdığı Makoçoğlu Bali Bey’in aşık olduğu Armin karakterini canlandırdı. 2013 yılında başrollerini Tuba Büyüküstün ve İlker Aksum’un oynadığı, 20 Dakika dizisinde Kuzgun karakterini canlandırdı.

2014 yılında Pucca'nın Küçük Aptalın Büyük Dünyası kitabından esinlenerek senaryosu yazılan, başrollerinde Murat Boz ile Büşra Pekin’in oynadığı “Hadi İnşallah” adlı filmde Müjde Uzman, Sinasi Yurtsever, Cezmi Baskın, İdil Dizdar, Aydan Taş, Hülya Gülşen Irmak ile birlikte rol aldı.

2015 yılında yapımcılığını Raci Şaşmaz'ın üstlendiği, senaryosunu Raci Şaşmaz ve Bahadır Özdener'in yazdığı, başrollerinde Oktay Kaynarca, Kenan Çoban, Deniz Çakır, Ozan Akbaba, Yüksel Arıcı, Tarık Ünlüoğlu, Tuna Orhan, Hakan Karahan ve Yunus Emre Yıldırımer'in oynadığı “Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz” adlı dizide Nazlı karakterini canlandırdı.

Filmleri ve Dizileri :
2016-2017 - Kiralık Aşk (Seda Berensel) (TV Dizisi)
2015 - Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz (Nazlı) (TV Dizisi)
2014 - Hadi İnşallah (Bayan Kaltak)(Sinema Filmi)
2013 - Fatih (Dilyar) (TV Dizisi)
2013 - 20 Dakika (Kuzgun) (TV Dizisi)
2011 - Bir Çocuk Sevdim (TV Dizisi)
2011 - Muhteşem Yüzyıl (Makoçoğlu Bali Bey’in aşık olduğu Armin karakteri) (TV Dizisi)
2010 - Halil İbrahim Sofrası (TV Dizisi)
2010 - Akasya Durağı3. Sezon (Özge) (TV Dizisi)
2010 - Aşk Bir Hayal (konuk oyuncu) (TV Dizisi)
2010 - Kapalı Çarşı (konuk oyuncu) (TV Dizisi)
2008 - Paramparça Aşklar (Nil) (TV Dizisi)


Kaynak:Biyografi.info

Müjde Uzman filmleri

Tüm Müjde Uzman filmleri

Müjde Uzman için yapılan aramalar

Müjde Uzman, Müjde Uzman biyografi, Müjde Uzman hayatı, Müjde Uzman özgeçmişi, Müjde Uzman hakkında, Müjde Uzman doğum yeri, Müjde Uzman fotoğraf, Müjde Uzman video, Müjde Uzman resim, Müjde Uzman kimdir?, Müjde Uzman kaç yaşında?, Müjde Uzman nereli, Müjde Uzman memleketi