FB TW PIN NWS
BioRank 1935

Aziz Aslan

Doğum tarihi : 04.Ağustos.1981
Aziz Aslan kaç yaşında : 43
Kilo & Boy :
Burcu : Aslan
Aziz Aslan doğum yeri : İstanbul

Aziz Aslan Biyografisi

Güldür Güldür adlı televizyon şovunda oynamaktadır.

Aziz Aslan, 1981 yılında İstanbul'da doğmuştur. Liseyi İstanbul’un Çatalca ilçesinde okudu ve 1998 yılında mezun oldu. Marmara Üniversitesi Biyomedikal bölümünde okurken 2004 yılında geçiş yaptığı Ankara Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümünden mezun oldu. 2012 yılında Bahçeşehir Üniversitesi ileri oyunculuk bölümünde yüksek lisans yaptı.

1995 yılında Çağdaş Drama Derneği ve Zeytinburnu Belediyesi’nde yaratıcı drama ve tiyatro eğitimleri aldı. 2000 yılı itibariyle Tiyatro Yol ve Tiyatro Bahane'de oyuncu ve yaratıcı drama eğitmeni olarak görev aldı.

Zeytinburnu Belediye Tiyatrosu, Tiyatro Yol, Çağdaş Sanat Atölyesi ve Tiyatro Bahane’de hem eğitmen hem de birçok oyunda oyuncu olarak görev almıştır. 2006 yılından itibaren Tiyatro Kılçık’da Eğitmen ve oyuncu olarak görev almaktadır. Kılçık Çocuk Tiyatrosu’nda oyuncu ve organizasyon sorumlusu olarak görev almaktadır. Kahve Bahane adlı dizide ve bazı kısa filmlerde rol almıştır. Çocuklar için çeşitli oyunlar ve televizyon programlarına skeçler yazmaktadır. Bunun yanı sıra bazı tv İşlerinde oyuncu ve yazar olarak yer almıştır.

Güldür Güldür” adlı televizyon şovunda Ali Sunal, Çağlar Çorumlu, Aylin Kontente, Alper Kul, Burak Topaloğlu, Dilşah Demir, Doğa Rutkay, Doğukan Polat, Meltem Yılmazkaya, Onur Atilla, Onur Buldu, Özgün Aydın, Şirincan Çakıroğlu ile beraber oynadı.

2014 yılında “Eyyvah Eyvah 3” sinema filminde rol almıştır. Bu filmde Ata Demirer, Demet Akbağ, Özge Borak, Serra Yılmaz, Salih Kalyon, Tarık Ünlüoğlu, Ayşenil Şamlıoğlu, Teoman Kumbaracıbaşı gibi oyuncular oynamıştır.

2014 yılında senaryosunu Alper Kul’un Ali Kobanbay ile birlikte yazdığı “Olur Olur!” adlı sinema filminde Alper Kul, Onur Buldu, Aylin Kontente, Yılmaz Gruda, Selim Bayraktar, Ayten Uncuoğlu, Sinasi Yurtsever ile beraber rol aldı.

Rol aldığı Tiyatro Oyunları :
Mutsuz Korkuluk,
Oyun İçinde Oyun,
Ellerin Dili
Size Oyun Oynanıyor,
Onun Saltanatı,
Sakin Olamıyoruz,
Malikanede Bayram,
Bu da Cin Ali
2011 - Düğünde Panik - Tiyatro Kılçık
2011 - Almanya'dan Falım Geldi - Tiyatro Bizden

Filmleri ve Dizileri :
2016 - Güldüy Güldüy (Konuk Sanatçı) (TV Dizisi)
2016 - Dedemin Fişi (Şinasi) (Sinema Filmi)
2014 - Olur Olur! (Sinema Filmi)
2014 - Eyyvah Eyvah 3 (Sinema Filmi )
2013 - 2014 - BKM Güldür Güldür (Fikri Tarhanacı) (TV Dizisi)
2009 - 2010 - Kahve Bahane (TV Dizisi)


Kaynak:Biyografi.info

Aziz Aslan filmleri

Tüm Aziz Aslan filmleri

Aziz Aslan için yapılan aramalar

Aziz Aslan, Aziz Aslan biyografi, Aziz Aslan hayatı, Aziz Aslan özgeçmişi, Aziz Aslan hakkında, Aziz Aslan doğum yeri, Aziz Aslan fotoğraf, Aziz Aslan video, Aziz Aslan resim, Aziz Aslan kimdir?, Aziz Aslan kaç yaşında?, Aziz Aslan nereli, Aziz Aslan memleketi