FB TW PIN NWS
BioRank 4340

Emrah Lafçı

Doğum tarihi : ??.Mart.1983
Emrah Lafçı kaç yaşında : 40
Kilo & Boy :
Burcu : Balık
Meslek : Ekonomist
Emrah Lafçı doğum yeri : Bursa

Emrah Lafçı Biyografisi

Emrah Lafçı, Mart 1983 tarihinde Bursa'da doğmuştur. 2001 yılında Bursa Anadolu Lisesinden mezun oldu. 2007 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun oldu.
Emrah Lafçı, üniversiteden mezun olduktan sonra Garanti Bankası bünyesinde müfettiş olarak 6 yıl çalışmıştır. Sonrasında yine aynı bankanın pazarlama biriminde 2 yıl görev yaptıktan sonra, yine aynı bankanın eğitim biriminde 2 yıl süreyle çalıştı. Emrah Lafçı, eğiticilik yaptığı dönemde 10’a yakın farklı başlıkta (Temel Bankacılık, Türev Ürünler, Yatırım Ürünleri, Şube Bilançosu ve Karlılık vb) 150’ye yakın eğitim verdi. Sonrasında Garantibank International Amsterdam’da 1 yıl süreyle çalıştı.

Verdiği eğitimler sonrasında edindiği tecrübeyle  eğitim ve finansal danışmanlık hizmetleri vermeye başladı. Şirket etkinlikleri ve konferanslarda ekonomi ve finansla ilgili konuşmacı olarak yer almaya da başladı. Ekonomi kanallarında yorumculuk yapmanın yanısıra sosyal medya hesaplarından çektiği  finans ve ekonomiyle ilgili kısa videolarla geniş bir izleyici kitlesine ekonomiyi ve finansı herkesin anlayabileceği basit bir dille anlatmaya devam ediyor.

Twitter ve  Instagram hesabından da aktif olarak paylaşımlarda bulunan Emrah Lafçı, şu anda Dünya gazetesinde köşe yazıları yazmaktadır ve KRT TV gibi çeşitli medya kuruluşunda yorumcu olarak birçok televizyon programına konuk olmuştur.

Emrah Lafçı'nın profesyonel kariyeri devam ederken finans ve ekonomi alanında katıldığı master ve sertifikasyon programlarında elde ettiği unvan, lisans, sertifika ve ruhsatlar;

Eğitimler:
MBA/Bahçeşehir Üniversitesi
University of Amsterdam (MSc in International Finance)

Sertifika – Ruhsat ve Lisanslar :
SMMM (Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik)
CIA (Ceritified Internal Auditor) Sertifikalı İç Denetçi
CFA (Chartered Financial Analyst) L2 Candidate
Sermaye Piyasası Lisanslama;
- 3. Seviye (İleri Düzey)
- Türev Ürünler
- Kredi Derecelendirme
- Kurumsal Yönetim Derecelendirme


Kaynak:Biyografi.info

Emrah Lafçı için yapılan aramalar

Emrah Lafçı, Emrah Lafçı biyografi, Emrah Lafçı hayatı, Emrah Lafçı özgeçmişi, Emrah Lafçı hakkında, Emrah Lafçı doğum yeri, Emrah Lafçı fotoğraf, Emrah Lafçı video, Emrah Lafçı resim, Emrah Lafçı kimdir?, Emrah Lafçı kaç yaşında?, Emrah Lafçı nereli, Emrah Lafçı memleketi