FB TW PIN NWS
Anna

Anna (2019)

Türkçe adı : Anna
Yönetmen : Luc Besson
Senarist :
Yapım / Dağıtım :
Oyuncular : Sasha Luss, Helen Mirren, Luke Evans, Cillian Murphy, Cansu Tosun, Lera Abova, Alexander Petrov, Nikita Pavlenko, Anna Krippa
Gösterim tarihi :
Türü : Gerilim / Aksiyon
Süre : 1s 59dk
Ülke : Fransa
Websitesi :

Film Özeti

Anna, işinde oldukça başarılı olan suikastçı bir kadının hikayesini konu ediyor.

Anna Poliatova, temelde bir suikastçıdır ama asla normal bir suikastçı değil. Onun çarpıcı güzelliğinin altında dünyanın en korkulan hükümet suikastçılarından biri yatar. 24 yaşında olan Anna’nın kim olduğunu ve içinde kaç kadın saklandığını kimse bilmemektedir. Genç kadın, Moskova'da pazardaki sıradan bir satıcı mı, Paris’te yaşayan bir model mi, yozlaşmış bir polis mi, yoksa sadece zorlu bir satranç oyuncusu mu? Onun gerçekte kim olduğunu bilmek için oyunun sonuna kadar beklemek gerekecektir.

Anna, Moskova’da pazar yerinde Matruşka bebek satarken güzel kadın avcısı tarafından keşfedilen öğrenci kız mı? Üç ay sonra Paris’teki ünlü top model mi? Beş ay sonraki suikastçi mi? Filmi geri sardığınızda KGB ajanı mı, ileri gittiğinizde CİA ajanı mı? Kimi seviyor, niye seviyor, kimi niye öldürüyor? Her anında heyecanla tırnaklarınızı kemirdiğiniz, arada bir kahkaha attığınız filmin bütün konusunu anlatıp da sizin zevkinizi elbette kaçırmayacağım! O heyecanı ben nasıl yaşadıysam sizin de yaşamanız lazım. Ama Matruşka sembolüne dikkat edin. Matruşka, hani şu, birbirinin içinden tahta bebekler çıkan folklorik Rus oyuncağı! Çünkü Anna tam da bu, bir Matruşka.

Rus ajan Alex rolünde Luke Evans ve Amerikalı ajan rolünde Cillian Murphy var.

Filmin açılış sahnesi bizim için tanıdık bir yüzle başlıyor. Daha önce Cansu Tosun’un show reel videsounu görüp, sesini çok beğenen ve onunla çalışmak istediğini söyleyen Luc Besson sözünü tutmuş ve çok küçük bir rol de olsa Tosun’u ajanlarından biri yapmış. Anna’nın KGB’deki üstlerinden biri olan Olga’yı canlandıran Helen Mirren ise filmin tek heyecan verici oyunculuğunu sergilerken, Anna’yı KGB’ye kazandıran Alex Tchenkov karakterini canlandıran Luke Evans ve CIA ajanı Cillian Murphy’nin ortalama oyunculukları ile iki saat boyunca kesintisiz aksiyon izleyebilirsiniz.

Oyuncu Biyografileri

Anna fragmanı

Filme ait fragman, trailer ve özet videolarını izleyebilirsiniz :

Ziyaretçi yorumları