FB TW PIN NWS
BioRank 8683

Çağman Çatay

Doğum tarihi : 16.Mayıs.1993
Çağman Çatay kaç yaşında : 31
Kilo & Boy :
Burcu : Boğa
Meslek :
Çağman Çatay doğum yeri : Eyüp, İstanbul

Çağman Çatay Biyografisi

21 Şubat 2021 tarihinde Acun Ilıcalı’nın sunduğu Survivor 2021 yarışmasına yedeklerden dahil oldu.
Çağman Çatay, 16 Mayıs 1993 tarihinde İstanbul'un Eyüp ilçesinde doğmuştur. Tam adı Tuğrul Çağman Çatay’dır. 3 yaşında spor hayatına jimnastik ile başlayan Çağman Çatay, daha sonra basketbol atletizm gibi sporlarla uğraştı ve 2005 yılında Michael Jackson (Jackson Style) ile dansla tanıştı. 2017 yılında Haliç üniversitesi BESYO (Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu)'ndan mezun oldu.

Çağman Çatay, 2007-2008 yıllarında Aytunç Bentürk Dans Akademi’de sosyal latin dansları yaptı. 2009 yılında ise parkour, freerunning, tricking ve tumbling gibi yoğun akrobatik hareketler içeren sporlarla tanıştı. Yaşından dolayı cimnastik alanında ilerleyemeyeceğini anlayınca break dance branşının çalışmalarına başladı.

Çağman Çatay, 2009 yılından bu yana çalışmalarına break dance ve akrobasi ağırlıklı devam etti. Bunların yanı sıra popping ve sirk sanatlarıyla da ilgileniyor. Sirk sanatları branşında juggling, poi staff, handstand ve cyrwheel ile alakalı çalışmalarını sürdürüyor.

Spor eğitmenliği yapan Çağman Çatay'ın ilgilendiği ve yaptığı başlıca spor dalları şu şekilde; yer akrobasisi, handbalance, breakdance yoga, movement culture, basketbol, scuba diving, serbest dalış, yüzme, street workout/calisthenics, hiit workout, windsurf, yelken, masa tenisi, atletizm, parkour&freerunning, breathe hold, kule atlama, trambolin.

Bekar olan Çağman Çatay, 1.71 metre boyunda ve 67.5 kiloya sahiptir.

Çağman Çatay, 2008 yılında 100 metre’de İstanbul 10.’su oldu. 2001-2005 yılları arasında okullar ve kulüpler arası basketbol yarışmalarında Türkiye ve il şampiyonlukları ile 2.likleri oldu. 2015 yılında Diriliş İzmir Battle’da “seven2smoke” branşınında birinci oldu. Aynı yıl Power Rangers Battle’da 1vs1 branşında birincilik elde etti. 2015 ve 2016 yıllarında Redbull Bbc One Türkiye’de top 16’da yarıştı. Aynı zamanda 2015 yılında düzenlenen Çanakkale Troia Battle’da birinci oldu. 2017 yılında Eskişehir’de düzenlenen EDF yarışmasını 2vs2 crew branşında takımı ile kazandı.

21 Şubat 2021 tarihinde Acun Ilıcalı’nın sunduğu Survivor 2021 yarışmasına yedeklerden ünlüler takımına dahil oldu.

Survivor 2021 yarışmasında gönüllüler takımında yarışacak olan Çağman Çatay, 9 Ocak 2021 akşamı Acun Ilıcalı’nın Tv8 kanalında başlayan Survivor 2021 yarışmasında ünlüler takımında gönüllülere karşı; İsmail Balaban, Melis Sezer, Çağrı Atakan, Meryem Kasap, Hayrettin Onur Karaoğuz, Barış Özbek, Merve Aydın (basketbolcu), Batuhan Karacakaya, Öykü Çelik, Cemal Hünal, yarışacak.

Gönüllüler takımında ise; Yiğit Poyraz, Sancakay Ilım Morgül, Emin Günenç, Sena Özdemir, Steven Salam, Aleyna Tutuş, Hanzade Ofluoğlu, Yunus Emre Karabacak, Sultan Reşat Hacıahmetoğlu, İlayda Şeker, Ayşe Yüksel, Uğurtan Dora yarışacak.

2 Mart 2021 tarihinde yapılan eleme gecesinde Çağman Çatay elenerek adaya veda etti.

Kaynak:Biyografi.info

Çağman Çatay için yapılan aramalar

Çağman Çatay, Çağman Çatay biyografi, Çağman Çatay hayatı, Çağman Çatay özgeçmişi, Çağman Çatay hakkında, Çağman Çatay doğum yeri, Çağman Çatay fotoğraf, Çağman Çatay video, Çağman Çatay resim, Çağman Çatay kimdir?, Çağman Çatay kaç yaşında?, Çağman Çatay nereli, Çağman Çatay memleketi