FB TW PIN NWS
BioRank 4069

Asuman Krause

Doğum tarihi : 01.Mart.1976
Asuman Krause kaç yaşında : 48
Kilo & Boy :
Burcu : Balık
Meslek : Model
Asuman Krause doğum yeri : Berlin, Almanya

Asuman Krause Biyografisi

Manken, sunucu, şarkıcı, oyuncu

Asuman Krause, 1 Mart 1976 tarihinde Adapazarlı Çerkes anneyle Alman babanın kızı olarak Almanya’da Berlin’de doğmuştur. Anne ve babası Asuman Krause küçükken boşandı. Ablası babasıyla, kendisi annesiyle yaşar. Annesi o sırada Berlin'in en iyi üç restoranından birini işletmektedir. İlkokul 1. sınıftayken Türkiye'ye dönerler. Ankara’ya yerleşirler. Ankara'daki Alman konsolosluğunun okulunda bir yıl okuduktan sonra tekrar Almanya'ya döner ve 1993 yılına kadar babası ve ablasıyla aynı evi paylaşır.

Basketbolcu olmak isteyen Asuman Krause, Almanya Genç Milli Basketbol Takımı'na girdi, Berlin'in en iyi 10 oyuncusu arasındaydı. Basketbol hakemliği de yaptı.

1993 yılında 17 yaşındayken annesi ablasıyla onu alıp Türkiye'ye geldi. Bir daha Almanya'ya dönemedi. O sıralarda Türkçe bilmiyordu. Annesi önce Ankara TED'e götürdü ama Krause'yi almadılar. İzmir Özel Türk Koleji'ne de önüne konan gazeteyi okuyamadığı için kabul edilmedi. Sonra Bodrum da Bodrum Lisesi'ne girdi. Böylece okula öncelik verdi ve eskisi kadar basketbol oynayamadı.

Bodrum’da okuduğu lise bitene kadar orada oturdular, sonra annesi Alanya'ya yerleşti. Asuman Krause, teyzesiyle Ankara'da yaşamaya karar verdi. Sonra Ankara’da Alman havayolu şirketi Aero Lloyd'a girdi. Orada bilet kesmeyle işe başladı, sonra üç kişilik ofiste raporları yazdı. Süpervizörlük yaptı.

1998 yılında katıldığı yarışmada Türkiye ikinci güzeli seçilmiştir. Bu yarışmadan sonra mankenliğe başladı. Krause 2002 yılında, İsviçre saat firması Maurice Lacroix’in, “Masterpiece” serisi için çıkardığı “Zaman ve Zamansızlık” temalı takviminde yer aldı. Yüksek ücretle ünlü ressamların “nü” tablolarındaki figürler gibi poz verdi.

2005 yılında "Yaz Sabahı" isimli shovun sunuculuğunu yaptı. Aynı yıl “Sen Ne Dilersen” adlı filmde oyunculuğa adım attı. “Sonradan Görme” (2005) dizisinde Metin Şentürk ile başrolü paylaştı. Yine aynı yıl “Aynı Çatı Altında” (2005) adlı yapımda rol aldı. “No Şavaş Yes Manken” tiyatro oyununun ardından, Kandemir Konduk'un “İyi Aile Çocuğu” tiyatrosunda başrol alarak oyunculuğunu pekiştirdi.

Asuman Krause, 2006 yılında mankenliği bırakarak şarkıcılığa başladı.

Çekimleri Arjantin’de yapılan “Fear Factor” yarışmasını sundu. Show TV'de yayınlanan Whipeout yarışmasını sunuculuğunu yaptı. 2013 yılında “Çocuk Oyuncağı” yarışmasını sundu. Star Tv'de Fear Factor Extreme adlı programı sundu.

Asuman Krause, Almanca, Türkçe, İngilizce ve Fransızca bilmektedir.

Kazandığı parayı gayrimenkule yatıran Asuman Krause, 2013 yılında Bodrum Gündoğan'da kendi adını taşıyan bir site yaptırdı. Ayrıca Türkbükü'nde de denize nazır birçok evi var.

Asuman Krause, 2011 yılında oyuncu Ümit Erdim ile birlikte oldu.

2011'in Kasım ayında FOX'ta yeniden yayınlanmaya başlayan Var Mısın Yok Musun isimli yarışma programının sunuculuğunu yaptı.

Asuman Krause, 20 Haziran 2015 tarihinde Show TV ekranlarında yeni başlayan, Mustafa Ceceli ve Bengü’nün takım kaptanları olacağı "Kapışma" isimli yarışma programında sunuculuk görevini üstlendi.

28 Kasım 2015 tarihinde Star TV’de başlayan "Big Brother" adlı yarışmanın sunuculuğunu üstlendi.

100 gün devam edecek olan Big Brother 8 kadın ve 8 erkek yarışmacının katılımı ile 28 Kasım 2015 tarihinde StarTv’de başladı. Asuman Krause'nin sunuculuğunu yaptığı yarışmada, Alphan Yuvalı, Arsel Şentürk, Çağla Çoban, Demir Kırılmaz, Funda Güven, Gökçen Yurt, Gülşen Dinçer, Hüseyin Kantarcı, İdil Naz Kaluç, Oktay Yavuzarslan, Onur Aydemir, Rezan Denizmen, Seda Gümüşçü, Sinan Aydemir, Tuğra Özer, Yasin Özegemen yarışacaktır.

Albümleri :
2006 - Çok Yalnızım
2008 – Kukla

Filmleri ve Dizileri :
2010 - Mükemmel Çift (TV Dizisi)
2008 - Ece(Hilal) (TV Dizisi)
2006 - Karanlıkta Makyaj (Seslendirme) (Sinema Filmi)
2006 - Aynı Çatı Altında (Neşe)(TV Dizisi)
2005 - Sonradan Görme (Zeynep)(TV Dizisi)
2005 - Sen Ne Dilersen (Melek) (Sinema Filmi)


Kaynak:Biyografi.info

Asuman Krause için yapılan aramalar

Asuman Krause, Asuman Krause biyografi, Asuman Krause hayatı, Asuman Krause özgeçmişi, Asuman Krause hakkında, Asuman Krause doğum yeri, Asuman Krause fotoğraf, Asuman Krause video, Asuman Krause resim, Asuman Krause kimdir?, Asuman Krause kaç yaşında?, Asuman Krause nereli, Asuman Krause memleketi