FB TW PIN NWS
BioRank 1307

Aref Ghafouri

Doğum tarihi : 18.Aralık.1989
Aref Ghafouri kaç yaşında : 35
Kilo & Boy :
Burcu : Yay
Meslek : illüzyonist,
Aref Ghafouri doğum yeri : Urmiye, İran

Aref Ghafouri Biyografisi

Aref Ghafouri kendisine sihirbaz değil “zihinbaz” demeyi tercih ediyor. Daha bir afili adıyla mesleğine mentalist diyor.
Aref Ghafouri, 18 Aralık 1989 tarihinde İran’nın Urmiye şehrinde doğmuştur. İranlıdır ama aslı Azeridir, Azerbaycan Türk’üdür. Çocukluktan itibaren hep farklı olmayı ve farklı şeyler yapmayı seven birisiydi. Hayatı olduğu gibi değil, hayal gücünde istediği şekilde yaşayan Aref, 7 yaşından itibaren değişik hayaller ve olağan dışılıklar ile hayatını şekillendirmeyi seçti.

11 yaşına geldiğinde, artık hayal ettiklerini gerçeğe dönüştürme üzerine deneyimler yaşamaya başlamış ve kendini mentalizm’in sınırsız dünyasına taşımıştır. 11 yaşında iken amcasının ona gösteri yapmak için bir ampul kırıp yemesi onun gösteri dünyasına girmesini ateşledi. 18 yaşında bir sınav ile Türkiye'ye gelmeye karar verdi. İstanbul Teknik Üniversitesini kazandı. Anadili gibi Türkçe konuşmayı 7 ay gibi kısa sürede öğrendi. 6 ay orada eğitim gördükten sonra Orta Doğu Teknik Üniversitesine geçme kararı alarak yeni adresi olan Ankara'ya doğru yol aldı.

Geçiş yaptığı Orta Doğu Teknik Üniversitesinde Endüstriyel tasarım bölümünü kazandı. Ankara’daki yaşantısında hem okuluna hem de mentalizme oldukça zaman Ayıran aref, zaman zaman Ankara da yaptığı gösteriler ile de mentalizm Alanında ki tecrübelerini geliştirmiş oldu.

Tüm bu gelişmeler neticesinde kendini hazır hissettiği bir anda Acun Ilıcalı'nın sunduğu yetenek sizsiniz Türkiye yarışmasına katılma kararı alan Aref, bu kararla hayatında profesyonel yeni bir başlangıç yapmış oldu.

Aref Ghafouri, David Copperfield’i sadece seviyor. Amacı bu alemde kendi tarzını yaratmak.

2010 yılında Show TV'de yayınlanmaya başlayan, yapımcılığını Acun Ilıcalı’nın yaptığı ve jüride Acun Ilıcalı, Ali Taran ve Hülya Avşar’ın olduğu 2. sezon “Yetenek Sizsiniz Türkiye” adlı yarışmaya katıldı. Bu yarışmada Sefa Doğanay birinci olmuştur.

Aref Ghafouri, 22 Aralık 2014 günü yayınlanan, Jüri üyeliklerini Murat Boz, Özgü Namal, ve Eser Yenenler ve Acun Ilıcalı’nın yaptığı Yetenek Sizsiniz programına misafir olarak katıldı ve özel gösterilerini sundu.

Aref Ghafouri'ye Dünya Sihirbazlar Birliği tarafından 2011 yılında Merlin Ödülleri'nde "Dünyadaki En Ekstrem Sihirbazı" ödülü verildi. 2012 yılının son günlerinde Türk vatandaşlığına kabul edildi.

Ata binmeyi, karting yapmayı ve sinemaya gitmeyi seven Aref Ghafouri, Ankara’da yaşamakta ve evinde beslediği bir maymunu vardı, hastandı öldü.

2014 yılında “Sihir Bozucu” adında bir kitap çıkarttı. Aref, bu kitabı içerisinde bizlere uçmaya hazır olup olmadığımızı soruyor, öncelikle… Birbirinden olağanüstü deneyimlerin beraberinde şaşırtıcı olan illüzyon numaralarından hipnoza ve hatta zihni okumaya kadar giden birçok yeteneği ve bilgiyi okurlarıyla paylaşıyor!

Aref Ghafouri'yi 16 temmuz 2018 tarihinde Antalya'daki beş yıldızlı bir otelde gösteri yaptığı sırada 'kobra' cinsi yılan sağ elinin bilek üstünden ısırdı. Panzehiri sadece orada bulunduğundan tedavi için ambulans uçakla Mısır’a gitti.

Ödülleri :
2011 - Merlin Ödülleri - "Dünyadaki En Ekstrem Sihirbaz" ödülü

Kitapları :
2014 - Sihir Bozucu


Kaynak:Biyografi.info

Aref Ghafouri kitapları

  • Sihir Bozucu Sihir Bozucu

    Yarın tarihi : 2014-08-10


    Yayınevi : POSTİGA YAYINLARI


    Diğer » Parapsikoloji-Gizem

Tüm Aref Ghafouri kitapları

Aref Ghafouri için yapılan aramalar

Aref Ghafouri, Aref Ghafouri biyografi, Aref Ghafouri hayatı, Aref Ghafouri özgeçmişi, Aref Ghafouri hakkında, Aref Ghafouri doğum yeri, Aref Ghafouri fotoğraf, Aref Ghafouri video, Aref Ghafouri resim, Aref Ghafouri kimdir?, Aref Ghafouri kaç yaşında?, Aref Ghafouri nereli, Aref Ghafouri memleketi