FB TW PIN NWS
BioRank 5472

Almila Ada

Doğum tarihi : 04.Ağustos.1994
Almila Ada kaç yaşında : 26
Kilo & Boy :
Burcu : Aslan
Almila Ada doğum yeri : İstanbul

Almila Ada Biyografisi

Almila Ada, 4 Ağustos 1994 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Tam adı Almila Ada Bayazıtoğlu’dur. Babası gazeteci, annesi ise moda tasarımcısı ve öğretmendir. Annesinin işi gereğince bir süre Rusya'da yaşadı. Çocukluğu Rusya ve İstanbul’da geçti. Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Bale Bölümünde tamamladıktan sonra da İngiltere’de Londra'ya giderek bale ve sahne sanatları üzerine yüksek lisans yapmıştır.
1.74 boyunda ve 46 kilo ağırlığında olan Almila Ada, Londra'da bir metro durağında iken bir cast direktörü tarafından keşfedilmiş. The Avengers: Age of Ultron / Yenilmezler 2 filminin bir sahnesi için Scarlett Johansson'ın küçüklüğünü oynayacak bir balerin arıyorlarmış ve Almila Ada seçmeleri kazanmış. Bu olaydan sonra kamera önünde yer almaya başlamış.

Balerin olduğu yıllarda aşil tendonu ve kemik sorunu yaşadığı için baleyi bırakmak zorunda kaldı ve fizik tedavi görmek üzere İstanbul'a geldi.

Yurt dışında Paris-Londra Moda haftasında, ünlü Hollister markası, BBC İngiltere, Litvanya'da IQ dergisi, Italyan Vogue dergisi ve Instyle dergisi için modellik yapan Almila Ada, 2014 yılında Kaderimin Yazıldığı Gün dizisinde ilk oyunculuk deneyimini yaşamış daha sonra Kırgın Çiçekler dizisinde rol almıştır.

2017 yılında ise başrolü Erdal Beşikçioğlu, Gökçe Bahadır ve Rojda Demirer'in paylaştığı Adı Efsane dizisinde "Melis" karakteriyle başrol oyuncusu Erdal Beşikçioğlu'nun kızını canlandırmaya başladı.

2017 yılının yeni yayın döneminde ise; ATV ekranlarının sevilen dizisi Cennetin Gözyaşları dizisinde "Cennet" rolüyle ekranlara geri dönmüştür. Dizide Esra Ronabar ve Berk Atan ile beraber başrolü paylaştı.

2018 yılında başrollerinde Pınar Deniz, Hatice Aslan, Berk Cankat’ın oynadığı “Bir Deli Rüzgar” dizisinde Hatice Aslan’ın canlandırdığı Melike Candan karakterinin gençliğini oynadı.

Filmleri ve Dizileri :
Oyuncu :
2018 - Kırık Ayna (TV Dizisi)
2018 - Bir Deli Rüzgar (Genç Melike Candan) (TV Dizisi)
2017 - Cennet'in Gözyaşları (Cennet Yılmaz) (TV Dizisi)
2017 - Adı Efsane (Melis Aksoy) (TV Dizisi) 2017
2016 - 2017 - Kırgın Çiçekler (Lailin) (TV Dizisi)
2015 - Kaderimin Yazıldığı Gün (Nehir) (TV Dizisi)
2015 - The Avengers: Age of Ultron /Yenilmezler 2 (Genç Natasha Romanoff ) (Sinema Filmi)


Kaynak:Biyografi.info

Almila Ada filmleri

Tüm Almila Ada filmleri

Almila Ada için yapılan aramalar

Almila Ada, Almila Ada biyografi, Almila Ada hayatı, Almila Ada özgeçmişi, Almila Ada hakkında, Almila Ada doğum yeri, Almila Ada fotoğraf, Almila Ada video, Almila Ada resim, Almila Ada kimdir?, Almila Ada kaç yaşında?, Almila Ada nereli, Almila Ada memleketi