FB TW PIN NWS
BioRank 4288

Almila Ada

Doğum tarihi : 04.Ağustos.1994
Almila Ada kaç yaşında : 30
Kilo & Boy :
Burcu : Aslan
Almila Ada doğum yeri : İstanbul

Almila Ada Biyografisi

Almila Ada, 2021 yılında “Menajerimi Ara” dizisinde rol aldı.

Almila Ada, 4 Ağustos 1994 tarihinde İstanbul’da ailesinin tek çocuğu olarak doğmuştur. Tam adı Almila Ada Bayazıtoğlu’dur. Ailesi aslen Selanik göçmenidir. Babası gazeteci yazar, annesi ise ataşe idi. Annesinin işi sebebiyle 2.5 yaşında Rusya’ya yerleştiler. Küçük yaşlarda baleye ilgi gösterdi ve 2.5 yaşında baleyle tanıştı. Beş yaşında İstanbul’a döndükten sonra da baleye ilgisi devam etti.

Henüz lise yıllarında Uluslararası Varna Bale Yarışması ve Workshop'u ve Uluslararası Prag Bale Masterclass'ına katıldı. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda bir süre bale ve piyano dersleri aldı. Sonrasında 2005-2011 yılları arasında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi'nde tam zamanlı olarak bale eğitimini tamamladı ve İngiltere'de Londra'ya giderek Royal Academy’nin bale bölümüne bağlı Tring Park School of Performing Arts'da 2011 yılında bale ve sahne sanatları üzerine eğitim aldı. Aynı zamanda 2011-2014 yılları arasında okuyarak United Kingdom Alliance for Dance'den de eğitmenlik diploması aldı.

Profesyonel olarak Avrupa'da The London Ballet Company, Dance in Art Netherlands gibi çeşitli topluluklarda provalara katıldı. Kimi zaman stajyer olarak bir şeyler öğrenmek için, kimi zaman dansçı olarak, kimi zaman da bale dersi vermek için her sabah stüdyoya girdi.

Okulu bitirir bitirmez Rus besteci Peter İlyiç Çaykovski’nin Fındıkkıran balesinde Clara karakterini canlandırdı. Ardından Olimpiyatlar için çalıştı. Altı-yedi sene turneye çıkıp Avrupa’nın birçok ülkesinde dans etti. Ardından 'Cats' müzikalinde oynayan Almila Ada, daha sonra Türkiye'de oyunculuk yapmaya başlamıştır.

Almila Ada, 2015 yılında Londra'da bir metro durağında iken bir cast direktörü tarafından keşfedilmiş. The Avengers: Age of Ultron / Yenilmezler: Ultron Çağı filminde Kara Dul’u canlandıran Scarlett Johansson'ın küçüklüğünü oynayacak bir balerin arıyorlarmış ve Almila Ada seçmeleri kazanmış. Bu olaydan sonra kamera önünde yer almaya başlamış.

Balerin olduğu yıllarda aşil tendonu ve kemik sorunu yaşadığı için baleyi bırakmak zorunda kaldı ve fizik tedavi görmek üzere İstanbul'a geldi. Ardından aldığı bir teklif ile başrollerinde Özcan Deniz, Hatice Şendil, Begüm Kütük ve Gürbey İleri'nin oynadığı “Kaderimin Yazıldığı Gün” adlı dizide oynamaya başladı. Bu arada Türkçesini geliştirmek için çalıştı. Kamera önü oyunculuk eğitimleri aldı.

Yurt dışında Paris-Londra Moda haftasında, ünlü Hollister markası, BBC İngiltere, Litvanya'da IQ dergisi, Italyan Vogue dergisi ve Instyle dergisi için modellik yapan 1.74 boyunda ve 46 kilo ağırlığında olan Almila Ada, 2018 yılında "Pointe Stüdyo" adında bir pilates merkezi kurmuştur. Oyunculuğunun yanı sıra burada eş zamanlı bale fitness eğitmenliği yapmaktadır.

Almila Ada, 2014 yılında Kaderimin Yazıldığı Gün dizisinde ilk oyunculuk deneyimini yaşamış daha sonra Kırgın Çiçekler dizisinde rol almıştır.

Almila Ada, 2017 yılında Erdal Beşikçioğlu’nun kızını canlandırdığı “Adı Efsane” adlı dizide Erdal Beşikçioğlu, Rojda Demirer, Gökçe Bahadır, Cem Yiğit Üzümoğlu, Reha Özcan, Şenay Gürler ile birlikte rol aldı.

2017 yılının yeni yayın döneminde ise; ATV ekranlarının sevilen dizisi Cennetin Gözyaşları dizisinde "Cennet" rolüyle ekranlara geri dönmüştür. Dizide Esra Ronabar ve Berk Atan ile beraber başrolü paylaştı.

2018 yılında başrollerinde Pınar Deniz, Hatice Aslan, Berk Cankat’ın oynadığı “Bir Deli Rüzgar” dizisinde Hatice Aslan’ın canlandırdığı Melike Candan karakterinin gençliğini oynadı.

2020 yılında Perihan Savaş ve Yağmur Ün'le beraber rol aldığı The Strange Story of a Shining Pearl adlı kısa film ABD'de düzenlenen Queen Palm International Film Festivali'nde 'En İyi Sinematografi', 'En İyi Kısa Film' ve 'En İyi Müzik' dallarında 3 farklı ödül kazandı

Almila Ada, 2021 yılında başrollerinde Barış Falay, Canan Ergüder, Fatih Artman, Serhat Teoman, Ahsen Eroğlu, Deniz Can Aktaş, Ayşenil Şamlıoğlu, Özge Borak’ın oynadığı “Menajerimi Ara” dizisinde rol aldı.

Filmleri ve Dizileri :
Oyuncu :
2021 - Aşkın Yolculuğu: Hacı Bayram Veli (TV Dizisi)
2021 - Menajerimi Ara (Merve) (TV Dizisi)
2020 - Son Parti (Birsu) (Sinema Filmi)
2019 - 2020 - Güvercin (Zülüf Kavvi) (TV Dizisi)
2020 - The Strange Story of a Shining Pearl (Kısa Film)
2018 - Kırık Ayna (TV Dizisi)
2018 - Bir Deli Rüzgar (Genç Melike Candan) (TV Dizisi)
2017 - 2018 - Cennet'in Gözyasları (Cennet Yılmaz) (TV Dizisi)
2017 - Adı Efsane (Melis Aksoy) (TV Dizisi)
2016 - Propaganda 2 (Sinema Filmi)
2016 - Kırgın Çiçekler (Lailin) (TV Dizisi)
2014 - 2015 - Kaderimin Yazıldığı Gün (Nehir Yörükhan) (TV Dizisi)
2015 - The Avengers: Age of Ultron / Yenilmezler: Ultron Çağı (Genç Natasha Romanoff ) (Sinema Filmi)


Kaynak:Biyografi.info

Almila Ada filmleri

Tüm Almila Ada filmleri

Almila Ada için yapılan aramalar

Almila Ada, Almila Ada biyografi, Almila Ada hayatı, Almila Ada özgeçmişi, Almila Ada hakkında, Almila Ada doğum yeri, Almila Ada fotoğraf, Almila Ada video, Almila Ada resim, Almila Ada kimdir?, Almila Ada kaç yaşında?, Almila Ada nereli, Almila Ada memleketi