FB TW PIN NWS
BioRank 941

Nejat Uygur II

Doğum tarihi : ??.??.1996
Nejat Uygur II kaç yaşında : 28
Kilo & Boy :
Burcu :
Nejat Uygur II doğum yeri : İstanbul

Nejat Uygur II Biyografisi

2016 yılında Kaçma Birader” filminde oynadı.

Nejat Uygur II, 1996 yılında İstanbul’da doğmuştur. Dedesi rahmetli tiyatrocu Nejat Uygur, babası Behzat Uygur, annesi Çiğdem Uygur’dur. Ailece aslen Kilis’lilerdir. Ahmet Uygur, Süheyl Uygur, Süha Uygur, Kemal Uygur adlarında amcaları vardır. Nejat Uygur II’nin babasıyla aynı adı taşıyan Behzat Uygur II adında abisi vardır. 2014 yılında TED İstanbul Koleji lisesinden mezun oldu.

Nejat Uygur II’un her iki elinde de doğuştan dört parmağı vardır. Fakat bu konuda hiç bir eksiklik hissetmeyen Nejat Uygur aynı zamanda profesyonel olarak gitar çalıyor.

2003 yılında babasının rol aldığı “Hırçın Menekşe” adlı dizide 7 yaşında iken küçük bir rolde oynadı.

Babası Behzat Uygur ve amcası Süheyl Uygur’un başarılı sunumları sayesinde bir ekran klasiği olmayı başaran, Türk televizyonların en uzun süre ekranda kalan yarışma programlarından biri olan “Şahane Pazar” adlı programın içindeki ‘Ayılar’ skecinde rol aldı.

Nejat Uygur II, arkadaşı Sina Özer'le yedi saniyelik skeçler çekip Vine’ye yükleyerek internette takipçileri oluştu.

Nejat Uygur II, 2016 yılında senaryosunu Emrah Kaman ve abisi Murat Emre Kaman ile beraber yazdığı “Kaçma Birader” filminde Zafer Algöz, Melek Baykal, Cihan Ercan, Algı Eke, Nursel Köse, Alina Boz, Necip Memili ile beraber oynadı.

Nejat Uygur II, iki elinde de sadece 4 parmak olması konusuna ise, “Piyano çalmak zor mu böyle?” sorusuna “Çok kolay değil ama seviyorum çalmayı. Parmaklarımla barışığım. Espri konusu bile yapıyorum bazen” diyerek cevaplamıştır.

2017 yılında "Bizim Hikaye" adlı dizide Hazal Kaya, Burak Deniz, Reha Özcan, Nesrin Cavadzade ile birlikte rol aldı.

Filmleri ve Dizileri :
2021 - Birthday (Sinan) (Kısa Film)
2021 - Kağıt Ev (Mert Fırtına) (TV Dizisi)
2021 - Kırmızıi Oda (Hakan) (TV Dizisi)
2017 - 2019 - Bizim Hikaye (HikmetElibol) (TV Dizisi)
2016 - Kaçma Birader (Eren) (Sinema Filmi)
2003 - Hırçın Menekşe (küçük bir rol) (Tv Dizisi)


Kaynak:Biyografi.info

Nejat Uygur II filmleri

Tüm Nejat Uygur II filmleri

Nejat Uygur II için yapılan aramalar

Nejat Uygur II, Nejat Uygur II biyografi, Nejat Uygur II hayatı, Nejat Uygur II özgeçmişi, Nejat Uygur II hakkında, Nejat Uygur II doğum yeri, Nejat Uygur II fotoğraf, Nejat Uygur II video, Nejat Uygur II resim, Nejat Uygur II kimdir?, Nejat Uygur II kaç yaşında?, Nejat Uygur II nereli, Nejat Uygur II memleketi