FB TW PIN NWS
BioRank 1766

Emrah Kaman

Doğum tarihi : 05.Ağustos.1985
Emrah Kaman kaç yaşında : 39
Kilo & Boy :
Burcu : Aslan
Emrah Kaman doğum yeri : Sivas

Emrah Kaman Biyografisi

Kardeş Payı dizisinin Emrah karakterini canlandırmıştır.

Emrah Kaman, 5 Ağustos 1985 tarihinde Sivas’da doğmuştur. İstanbul Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Murat Emre Kaman adında senaristlik yapan bir abisi vardır.

Emrah Kaman, senaristliğe abisi Murat Emre Kaman sayesinde başlamış. Abisi reklamcılık okumuş ve yazmaya karar vermiş kardeşine beraber yazalım demiş ve Emrah Kaman'ın senaristlik serüveni öyle başlamıştır.

2010 yılında Orhan Kemal'in aynı adlı romanından uyarlanan ve başrollerinde Özgü Namal, Caner Cindoruk, Ebru Özkan, Fikret Kuşkan ve Mehmet Aslantuğ'un yer aldığı “Hanımın Çiftliği” adlı televizyon dizisinde dizinin senaristleri arasında yer aldı.

Emrah Kaman, 2014 yılında senaryosunu yazdığı ve yönetmenliğini Selçuk Aydemir’in yaptığı “Kardeş Payı” dizisinde Sivas'lı Emrah karakterini canlandırırken, Ahmet Kural, Murat Cemcir, Seda Bakan, Sinasi Yurtsever, Ayşe Kökçü, İhsan Varol ile birlikte oynamıştır. Emrah Kaman, dizide canlandırdığı Emrah karakteri ile geniş kitleler tarafından tanınmaya başladı. Aynı yıl Bana Masal Anlatma isimli filmde Övünç karakterini canlandırdı. Film, tesadüfen tanıştığı Ayperi isimli genç ve güzel bir kıza aşık olan Rıza’nın yaşadıklarını komik bir şekilde anlatıyor. Filmin başrollerinde ise Fatih Artman, Hande Doğandemirler, Burcu Biricik, Erdal Tosun, Cengiz Bozkurt, Gökçe Bahadır ve Gürkan Uygun yer aldı.

Daha sonra 2014 yılında Hadi İnşallah isimli filmde yer aldı. Film, hayattan umudunu kestiği anda hayatının aşkı ile karşılaşan bir kadının yaşadıklarını komik bir şekilde anlatıyor. Filmin başrollerinde Büşra Pekin, Murat Boz, Aydan Taş ve Müjde Uzman yer aldı.

2015 yılında senaryosunu abisi Murat Emre Kaman ile beraber yazdığı “Kaçma Birader” filminde aynı zamanda Erdinç Kolçak karakterini canlandırırken Zafer Algöz, Melek Baykal, Cihan Ercan, Algı Eke, Nursel Köse, Nejat Uygur II, Alina Boz, Necip Memili, Melek Baykal ile beraber oynadı.

Ödülleri :
2017 - 22. Sadri Alışık Ödülleri - En iyi yardımcı erkek oyuncu (Kaçma Birader)

Filmleri ve Dizileri :
Senaryo :
2017 - Deli Aşk (Sinema Filmi)
2016 - Kaçma Birader (Sinema Filmi)
2014 - Kim O! (Tv Programı)
2014 - 2015 - Kardeş Payı (TV Dizisi)
2014 - Hadi İnşallah (Sinema Filmi)
2012 - İbret-i Ailem (TV Dizisi)
2010 - Güneydoğudan Öyküler Önce Vatan (TV Dizisi)
2010 - Hanımın Çiftliği - 2. Sezon (TV Dizisi)
2009 - Balkan Düğünü (TV Dizisi)

Oyuncu:
2017 - Deli Aşk (Ekrem)(Sinema Filmi)
2015 - Kaçma Birader (Erdinç Kolçak) (Sinema Filmi)
2014 - Hadi İnşallah (Eski Sevgili) (Sinema Filmi)
2014 - Bana Masal Anlatma (Övünç Ünal) (Sinema Filmi)
2014 - Kardeş Payı (Emrah) (TV Dizisi)


Kaynak:Biyografi.info

Emrah Kaman filmleri

Tüm Emrah Kaman filmleri

Emrah Kaman için yapılan aramalar

Emrah Kaman, Emrah Kaman biyografi, Emrah Kaman hayatı, Emrah Kaman özgeçmişi, Emrah Kaman hakkında, Emrah Kaman doğum yeri, Emrah Kaman fotoğraf, Emrah Kaman video, Emrah Kaman resim, Emrah Kaman kimdir?, Emrah Kaman kaç yaşında?, Emrah Kaman nereli, Emrah Kaman memleketi