FB TW PIN NWS
BioRank 7211

Ali Kibar

Doğum tarihi : ??.??.1958
Ali Kibar kaç yaşında : 66
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : İş adamı
Ali Kibar doğum yeri : Kayseri

Ali Kibar Biyografisi

Kibar Holding Yönetim Kurulu Başkanıdır.

Ali Kibar, 1958 yılında Kayseri’de Asım Kibar ve Semiha Kibar çiftinin ilk çocuğu olarak doğmuştur. Ahmet Kibar ve Aysun Kibar adında iki kardeşi vardır. İlkokulu Kayseri’de okudu. Liseyi İstanbul’da Saint Michel Lisesinde okudu. Sonra da Marmara Üniversitesi İktisadi ve Ticari Bilimler Fakültesi'nde okuyarak mezun olmuştur. Ardından lisan üstü eğitimini İngiltere'de tamamladı.

Türk - Kore İş Konseyi Başkanı, DEİK Asya - Pasifik Bölge Başkanı, Türkiye Alüminyum Sanayicileri Derneği (TALSAD) Yönetim Kurulu Başkanı'dır. Ayrıca Avrupa Alüminyum Birliği'nde Türkiye'yi temsil etmektedir.

1999-2007 yılları arasında Kore Cumhuriyeti İstanbul Fahri Başkonsolosluğu görevinde bulunan Ali Kibar, 23 Mayıs 2007 itibariyle Kore Cumhuriyeti Kayseri Fahri Başkonsolosluğu, 4 Ekim 2011 itibariyle de Kazakistan Cumhuriyeti Kocaeli Fahri Konsolosluğu görevlerini yürütmektedir.

5 Ekim 2010'da Kore Hükümeti tarafından "Korean Moran Order of Civil Merit" Üstün Hizmet Devlet Madalyası ile ödüllendirilmiştir.

Genç Yönetici İşadamları Derneği, Genç İşadamları Derneği (TÜGİAD) ile Young Presidents Organisation Bosphorus Chapter (YPO) kurucularından olan Ali Kibar, TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi, Türk - Amerikan İşadamları Derneği (TABA) Üyesi , TÜGİAD Onur Kurulu Üyesi , Enerji Verimliliği Derneği Yönetim Kurulu Üyesi ve Başkan Vekili, Türkiye Engelliler Spor Yardım ve Eğitim Vakfı (TESYEV) Mütevelli Heyeti Üyesi , Doğal Hayatı Koruma Derneği (WWF) Mütevelli Heyeti Üyesi, Türk Eğitim Vakfı (TEV) Mütevelli Heyeti Üyesi ve Yönetim Kurulu Üyesi, Cercle d’Orient Divan Kurulu Üyesi ve Kibar Eğitim ve Sosyal Yardım Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi’'dir. Ayrıca Acıbadem Üniversitesi mütevelli heyeti üyesi olmakla birlikte değişik sosyal yardım kuruluşlarında çeşitli faaliyetler göstermektedir.

1982 yılından itibaren Kibar Grubunun her kademesinde görev alan Ali Kibar, Kibar Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Chief Executive Officer (CEO) olarak yürüttüğü görevinden 10 Ocak 2014 tarihinde Kibar Holding Yönetim Kurulu Başkanı olarak görevine devam etmektedir.

Kibar Grubu’nun Güney Kore’den Hyundai Motor Company (HMC), Hanil E-HWA Company, Polland Iron and Steel Company (POSCO), İsviçre’den Sicpa Holding, Mediterranean Shipping Company (MSC), şirketleriyle ortaklıkların olduğu toplam 24 şirketin Yönetim Kurulu’nda bulunmaktadır.

Ali Kibar, Şafak Kibar ile evlidir. Kerem Kibar adında bir oğlu vardır.

Kaynak:Biyografi.info

Ali Kibar için yapılan aramalar

Ali Kibar, Ali Kibar biyografi, Ali Kibar hayatı, Ali Kibar özgeçmişi, Ali Kibar hakkında, Ali Kibar doğum yeri, Ali Kibar fotoğraf, Ali Kibar video, Ali Kibar resim, Ali Kibar kimdir?, Ali Kibar kaç yaşında?, Ali Kibar nereli, Ali Kibar memleketi