FB TW PIN NWS
BioRank 4171

Yusuf Pirhasan

Doğum tarihi : -
Yusuf Pirhasan kaç yaşında : -
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : Yönetmen
Yusuf Pirhasan doğum yeri :

Yusuf Pirhasan Biyografisi

Yusuf Pirhasan, dedesi Senarist, şair, yazar Vedat Türkali ve babası yönetmen Barış Pirhasan’dır. Eğitimini yurtdışında tamamladı. İngiltere Londra’da sanat tarihi okudu.
Londra’da yaşayan Yusuf Pirhasan kurgu yönetmenliği ve yönetmenlik yapmaktadır.

2008 yılında Los Angeles merkezli yapım şirketi Equal için “LG15:Direniş” adlı dizi filmin yönetmenliğini yaptı. İnteractive Channel 4 için “Dubplate Drama” dizisinin montajını yaptı.

2008 yılında müzik videoları, belgeseller ve internet içerikli yapımlarda uzmanlaşan bağımsız “Polite Company” yapım şirketinin kurucuları arasında yer aldı. Yaptıkları ilk belgesel olan ”Sansa Hanza : King Surfer”, Slamdance’e, Londra Uluslararası Belgesel Festivali’ne ve Scene: Brooklyn ve Silverdocs Film Festivali’ne seçildi.

Yusuf Pirhasan, "Klaxons", "Jack Penate", "Pete Doherty" ve "The Bronx" gibi sanatçılarla müzik videoları ve kısa belgeseller yaptı.

2012 yılında babası Barış Pirhasan’ın senaryosunu yazdığı “Kurtuluş Son Durak” adlı sinema filminin yönetmenliğini yaparak sinema hayatına başladı.

2012 yılında yönetmenliğini yaptığı “Kurtuluş Son Durak” filminde Belçim Bilgin, Demet Akbağ, Nihal Yalçın, Asuman Dabak, Ayten Soykök, Damla Sönmez, Yavuz Bingöl, Ahmet Mümtaz Taylan, Mete Horozoğlu gibi oyuncular rol aldı.

Tayfun Güneyer'in senaryosunu yazdığı, yapımcılığını Faruk Bayhan’ın yaptığı, Yusuf Pirhasan’ın yönetmenliğini yaptığı “Baba Candır” adlı dizide Settar Tanrıöğen, Uraz Kaygılaroğlu, Özgün Karaman, Melis Tüzüngüç, Tülay Bursa, Berna Koraltürk, Tolga Pancaroğlu, Ertunç Tuncer, Selda Özbek, Mehmet Ulay, Dila Akbaş Bayrak ile beraber oynamıştır.

2017 yılında yönetmenliğini yaptığı "Kalp Atışı" adlı dizide başrollerde Ege Kökenli, Gökhan Alkan, Hakan Gerçek, Öykü Karayel, Fatih Dönmez, Ali Burak Ceylan ile birlikte rol almıştır.

2019 yılında Fox TV ekranlarında yayınlanmakta olan yapımcılığını Faruk Bayhan’ın yaptığı ve yönetmeni Yusuf Pirhasan olan Mucize Doktor dizisinde Taner Ölmez, Savant Sendromlu doktor asistanı Ali Vefa karakterini canlandırırken, Mucize Doktor dizinin başrollerinde Onur Tuna, Murat Aygen, Sinem Ünsal, Fırat Altunmeşe, Gökçe Akyıldız ve Reha Özcan, yer aldı.

Yönettiği Filmler :
2019 - Mucize Doktor (TV Dizisi)
2018 - Bir Umut Yeter (TV Dizisi)
2017 - Kalp Atışı (TV Dizisi)
2016 - 2017 - Seviyor Sevmiyor (TV Dizisi)
2015 - Baba Candır (TV Dizisi)
2013 - 2014 - Galip Derviş (TV Dizisi) (22 bölüm)
2012 - Kurtuluş Son Durak (Sinema Filmi)
2008 - LG15: The Resistance (TV Dizisi)
2008 - Lonelygirl15 (TV Dizisi) (5 bölüm)
2007 - KateModern (TV Dizisi)


Kaynak:Biyografi.info

Yusuf Pirhasan için yapılan aramalar

Yusuf Pirhasan, Yusuf Pirhasan biyografi, Yusuf Pirhasan hayatı, Yusuf Pirhasan özgeçmişi, Yusuf Pirhasan hakkında, Yusuf Pirhasan doğum yeri, Yusuf Pirhasan fotoğraf, Yusuf Pirhasan video, Yusuf Pirhasan resim, Yusuf Pirhasan kimdir?, Yusuf Pirhasan kaç yaşında?, Yusuf Pirhasan nereli, Yusuf Pirhasan memleketi