FB TW PIN NWS
BioRank 4163

Ali Burak Ceylan

Doğum tarihi : 26.Mayıs.1991
Ali Burak Ceylan kaç yaşında : 33
Kilo & Boy :
Burcu : İkizler
Meslek : Dizi Oyuncusu
Ali Burak Ceylan doğum yeri : İstanbul

Ali Burak Ceylan Biyografisi

Ali Burak Ceylan, 26 Mayıs 1991 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Bir abisi ve bir ablası vardır. Ali Burak Ceylan 14- 16 yaşlarında Demir sporda Başarılı bir güreşçiydi. Geçirdiği rahatsızlık yüzünden Güreşi bıraktı ve hemen ardından binicilik sporuna başladı. Üniversite eğitimini Kocaeli Üniversitesi Atçılık ve Antrenörlüğü Bölümü'nde tamamlamıştır. Osman Yağmurdereli Sanat Akademisinde oyunculuk eğitimi aldı. Bedensel ve zihinsel engelli vatandaşlarımıza atla terapi ve rehabilitasyon çalışmaları yaptı.
2014 yılında “Diriliş Ertuğrul” dizisinde birkaç bölümünde at binme sahnelerinde küçük bir rol almıştır.

Ali Burak Ceylan, 2015 yılında yönetmenliğini Hilal Saral’ın yaptığı ve başrolünde Burak Özçivit, Neslihan Atagül ve Kaan Urgancıoğlu’nun oynadığı “Kara Sevda” dizisi ile dizi oyunculuğuna başladı.

2017 yılında yönetmenliğini Yusuf Pirhasan’ın yaptığı “Kalp Atışı” adlı dizide Ali Burak Ceylan; Oğuz karakterini canlandırırken Gökhan Alkan, Öykü Karayel, Ege Kökenli, Fatih Dönmez, Hakan Gerçek ile birlikte rol almıştır.

Filmleri ve Dizileri :
Oyuncu :
2017 - Kalp Atışı (Oğuz Dağçakrak)(TV Dizisi)
2016 - Reis (Korhan)(Sinema Filmi)
2015 - 2016 - Kara Sevda (Tufan Kaner) (TV Dizisi)
2014 - Diriliş Ertuğrul (TV Dizisi)


Kaynak:Biyografi.info

Ali Burak Ceylan için yapılan aramalar

Ali Burak Ceylan, Ali Burak Ceylan biyografi, Ali Burak Ceylan hayatı, Ali Burak Ceylan özgeçmişi, Ali Burak Ceylan hakkında, Ali Burak Ceylan doğum yeri, Ali Burak Ceylan fotoğraf, Ali Burak Ceylan video, Ali Burak Ceylan resim, Ali Burak Ceylan kimdir?, Ali Burak Ceylan kaç yaşında?, Ali Burak Ceylan nereli, Ali Burak Ceylan memleketi