FB TW PIN NWS
BioRank 3486

Yavuz Özışık

Doğum tarihi : 07.Aralık.1942 Ölüm tarihi : 29.Nisan.2017
Yavuz Özışık kaç yaşında öldü : 75
Kilo & Boy :
Burcu : Yay
Yavuz Özışık doğum yeri : Doğançay kasabası, Bandırma, Balıkesir
Ölüm yeri : İstanbul

Yavuz Özışık Biyografisi

Yavuz Özışık, 7 Aralık 1942 tarihinde Balıkesir'in Bandırma ilçesine bağlı Doğançay kasabasında doğmuştur. Tam adı Yavuz Ziya Özışık’dır. Yavuz Özışık, akordeonla müziğe başladı.

İlham Gencer'in teşvikiyle müzik yaşamına başlayan Yavuz Özışık, özellikle 1980'li yıllarda TRT'de Cenk Koray ve Halit Kıvanç'ın sunduğu pazar eğlence programlarında piyanist olarak 750 program boyunca ekranlarda yer aldı.

Yavuz Özışık, Şevket Uğurluer’le çalıştıktan sonra 1960’lı yılların başında kendi orkestrasını kurdu ve altı yıl İstanbul Radyosu’nda programlar yaptı. Ardından, Ömür Göksel (vokal), Orhan Şevki (vokal), Güngör Uyguner (davul), Uğurtan Gürel (kontrbas, org), Cankut Özgül (davul) gibi önemli müzisyenlerin görev aldığı orkestrasını dağıtıp tek olarak çalışmalarına devam etti.

Solo işlere yönelen Yavuz Özışık, televizyonun ülkede yaygınlaşmaya başladığı dönemde piyanosuyla sık sık ekranda gözüküp beğenilen programlar üretti. Bu arada, Sanremo müzik yarışmaları akabinde, birinci gelen parçayı en hızlı ezberleyip yorumlayan kişi olarak da tanındı. Kurduğu bayan vokal gruplarıyla çeşitli lokallerde renkli şovlara imza atarak belleklerde yer etti.

Yavuz Özışık, evli idi ve 2 kız çocuğu vardı.

Yavuz Özışık, 29 Nisan 2017 tarihinde İstanbul’da 75 yaşında ölmüştür.

Kaynak:Biyografi.info

Yavuz Özışık videoları

Tüm Yavuz Özışık videoları

Yavuz Özışık için yapılan aramalar

Yavuz Özışık, Yavuz Özışık biyografi, Yavuz Özışık hayatı, Yavuz Özışık özgeçmişi, Yavuz Özışık hakkında, Yavuz Özışık doğum yeri, Yavuz Özışık fotoğraf, Yavuz Özışık video, Yavuz Özışık resim, Yavuz Özışık kimdir?, Yavuz Özışık kaç yaşında?, Yavuz Özışık nereli, Yavuz Özışık memleketi