FB TW PIN NWS
BioRank 2725

Yavuz Hakan Tok

Doğum tarihi : 29.Ocak.1969
Yavuz Hakan Tok kaç yaşında : 55
Kilo & Boy :
Burcu : Kova
Meslek : Yazar
Yavuz Hakan Tok doğum yeri :  Artvin

Yavuz Hakan Tok Biyografisi

Türkiye’nin sayılı pop müzik tarihi arşivcileri ve araştırmacılarından biridir.

Yavuz Hakan Tok, 29 Ocak 1969 tarihinde Artvin’de doğmuştur. İstanbullu bir ailenin çocuğu olmasına rağmen, babasının mesleği nedeniyle çocukluğu Türkiye'nin farklı şehirlerinde geçti. Bir kız kardeşi vardır.

Yavuz Hakan Tok, 1999 yılında Bir Zamanlar adlı internet sitesinde müzik yazıları ve albüm eleştirileri yazmaya başladı. Müzik ve eleştiri yazıları, Zip İstanbul, Koara, İkinci Kanal, Caretta, Mezun Life, Popüler Tarih dergilerinde, Bugün gazetesi ve Milliyet Gazetesinde yayınlandı.

2012 Ocak ayından bu yana Milliyet Sanat dergisi ve 2014 Aralık ayından bu yana Ses dergisinde düzenli olarak ve Milliyet gazetesi hafta sonu eklerinde zaman zaman müzik yazıları ve röportajları yayımlanıyor.

Yavuz Hakan Tok, Hayat Müzik ve Müzik On Air adlı internet sitelerinde, Milliyet Sanat dergisi internet sitesinde ve kişisel blogunda düzenli olarak müzik yazıları yazıyor. 

Yavuz Hakan Tok, uzun yıllar radyo programcılığı ve çeşitli televizyon programları için metin yazarlığı yaptı. 2014 ve 2015 yıllarında ise NTV’de yayınlanan “Söz ve Müzik” belgeselinin metin yazarlığı ve danışmanlığını yaptı. 

Yavuz Hakan Tok “Yeter Ki Müzik Olsun” isimli programı ile her cumartesi 21.00’de Radyo D mikrofonlarından dinleyicilere seslendi.

2012 yılında şarkıcı Yeliz Eker’in seslendirdiği “Boomerang” isimli singlede Yeliz’e vokallerde; Soner Arıca, Elhan Tok, Yavuz Hakan Tok’un eşlik ettiği şarkıdaki klarnet Hüsnü Şenlendirici tarafından çalındı.

Arabesk şarkıcısı Bergen’in hayatını anlatan belgesel romanı “Acıların Kadını Bergen”, 2014 Eylül ayında Alfa Yayıncılık tarafından yayımlandı.

Yavuz Hakan Tok’un kaleme aldığı “Bir Selami Şahin Müzikali: Seninle Başım Dertte”, 2018 yılında sahnelendi. 2019 yılında ‘90’larca adlı sahne şovunu kaleme aldı.

Yavuz Hakan Tok, Elhan Tok ile evlidir ve Ege adında kız çocuğu vardır.

Kitapları :

2014 - Acıların Kadını Bergen


Kaynak:Biyografi.info

Yavuz Hakan Tok videoları

Tüm Yavuz Hakan Tok videoları

Yavuz Hakan Tok için yapılan aramalar

Yavuz Hakan Tok, Yavuz Hakan Tok biyografi, Yavuz Hakan Tok hayatı, Yavuz Hakan Tok özgeçmişi, Yavuz Hakan Tok hakkında, Yavuz Hakan Tok doğum yeri, Yavuz Hakan Tok fotoğraf, Yavuz Hakan Tok video, Yavuz Hakan Tok resim, Yavuz Hakan Tok kimdir?, Yavuz Hakan Tok kaç yaşında?, Yavuz Hakan Tok nereli, Yavuz Hakan Tok memleketi