FB TW PIN NWS
BioRank 5902

Veyis Ateş

Doğum tarihi : ??.??.1973
Veyis Ateş kaç yaşında : 51
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : Gazeteci
Veyis Ateş doğum yeri : Tarsus, Mersin

Veyis Ateş Biyografisi

Spikerler Derneği Genel Başkanı da olan Veyis Ateş, Habertürk TV'nin önemli ekran yüzlerindendir.

Veyis Ateş, 1973 yılında Mersin'in Tarsus ilçesinde doğmuştur. Tam adı Abdurrahman Veyis Ateş’dir. Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden Din felsefesi bölümünde okuyarak mezun oldu. Okul sırasında radyoculukla tanışarak medya hayatına başladı. Cem Radyo'da yaklaşık bir sene çalıştı. Okul bittikten sonra medya hayatına, bir süre ara verdi.

Cem Radyo'da yaklaşık bir sene çalıştıktan sonra 'duayen' dediği Tuna Huş, Gülgün Feyman ve Bengül Erdamar'dan diksiyon dersleri aldı.

Veyis Ateş, 8 Nisan 2005'te kurulmuş bir haber kanalı olan ve 2006 yılında ATR adıyla test yayınına başlamış olan TV NET’de 2006 yılında çalışmaya başladı. Ana Haber bülteni sunuculuğunun yanı sıra yine aynı kanalda Kürşat Bumin ve İbrahim Karagül'le Habere Bakış, Bakış Açısı, Akşama Doğru ve Kadir Mısıroğlu ile Tarih Sohbetleri, Ankara-İstanbul ve Habere Bakış programlarını sundu.

“Bakış Açısı” programında Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun ölümünden önce davetli olduğu son televizyon yayınını Veyis Ateş yaptı.

Veyis Ateş aynı zamanda Spikerler Derneği başkanlığını da yaptı.

Veyis Ateş, TV Net'in ana haber spikerliğini yaparken aynı zamanda 2001 yılından bu yana özel bir kolejde Din Kültürü ve Ahlâk Bilgisi öğretmenliği de yaptı.

Veyis Ateş, eşi Kevser Ateş’den 2016 yılında boşandı.

Veyis Ateş 2013 yılının Ağustos ayında Habertürk TV'ye transfer oldu. Habertürk TV Genel Yayın Yönetmeni Erhan Çelik tarafından 25 Ekim 2014 tarihinde Habertürk TV Ankara temsilciliğine getirildi.

Veyis Ateş, 15 Ocak 2016 tarihinde Habertürk TV Genel Müdürü oldu. Habertürk TV Genel Müdürlüğü görevinden 2018 yılında alındı.

Veyis Ateş, Habertürk'te "Büyük Sorular" ve "Akılda Kalan" programı ile ekrana gelmeye devam etti.

Habertürk'te Türkiye'nin Nabzı Özel programını sunmakta olan Veyis Ateş, Sedat Peker tarafından, bir iş adamından 10 milyon euro istediği iddia edilmesi üzerine 17 Haziran 2021 tarihinde istifa etti.

Kaynak:Biyografi.info

Veyis Ateş kitapları

  • Etkili Konuşma Etkili Konuşma

    Yarın tarihi : 2006-11-10


    Yayınevi : TİEM EĞİTİM DANIŞMANLIK YAYINCILIK ORG. TİC. LTD. ŞTİ.


    Diğer » Kişisel Gelişim

Tüm Veyis Ateş kitapları

Veyis Ateş için yapılan aramalar

Veyis Ateş, Veyis Ateş biyografi, Veyis Ateş hayatı, Veyis Ateş özgeçmişi, Veyis Ateş hakkında, Veyis Ateş doğum yeri, Veyis Ateş fotoğraf, Veyis Ateş video, Veyis Ateş resim, Veyis Ateş kimdir?, Veyis Ateş kaç yaşında?, Veyis Ateş nereli, Veyis Ateş memleketi