FB TW PIN NWS
BioRank 8614

Kürşat Bumin

Doğum tarihi : ??.??.1947
Kürşat Bumin kaç yaşında : 77
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : Akademisyen
Kürşat Bumin doğum yeri : Yıldızeli, Sivas

Kürşat Bumin Biyografisi

Kürşat Bumin, 1947 yılında Sivas’ın Yıldızeli ilçesinde doğmuştur.
Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih, Coğrafya Fakültesi Felsefe Bölümü mezunudur. 1972- 1980 yılları arasında Paris'te siyaset felsefesine ilişkin çalışmalar yaptı ve çeşitli dergilerde makaleleri yayınlandı. 10 yıl Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümü’nde öğretim üyeliği görevinde bulundu.

Medya eleştirilerini içeren “MedyaKronik” isimli kitabını öğretim görevlisi olarak bulunduğu Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümünde verdiği derslerin hazırlıkları ve notlarıyla meydana gelmiştir.

Kürşat Bumin, halen Yeni Şafak gazetesinde köşe yazarlığı yapmaktadır. “MedyaKronik” isimli internet sitesinin kurucularındandır. Ayrıca Ali Sirmen ile birlikte SkyTürk kanalında bir televizyon programı sunmuştur.

Kürşat Bumin, Tulin Bumin ile evlidir.

Kürşat Bumin, 3 nisan 2013 tarihinde Ak Parti Hükümeti tarafından açıklanan ve barış sürecini yönetecek olan 63 kişilik Akil insanlar listesine Karadeniz Bölgesi Temsilcisi olarak girmiştir.

Kitapları :
1981 - Sivil Toplum ve Devlet
1983 - Batı’da Devlet ve Çocuk
1986 - Demokrasi Arayışında Kent
1997 - Okulumuz, Resmi İdeolijimiz ve Politikaya Övgü
1998 - MedyaKronik
2002 - Hukuksuzluğun Günlüğü
2002 - Otoriter Demagoji Farklı Ol, Benim Gibi Ol

Kaynak:Biyografi.info

Kürşat Bumin kitapları

Tüm Kürşat Bumin kitapları

Kürşat Bumin için yapılan aramalar

Kürşat Bumin, Kürşat Bumin biyografi, Kürşat Bumin hayatı, Kürşat Bumin özgeçmişi, Kürşat Bumin hakkında, Kürşat Bumin doğum yeri, Kürşat Bumin fotoğraf, Kürşat Bumin video, Kürşat Bumin resim, Kürşat Bumin kimdir?, Kürşat Bumin kaç yaşında?, Kürşat Bumin nereli, Kürşat Bumin memleketi