FB TW PIN NWS
BioRank 4976

Taner Yazıcı

Doğum tarihi : 09.Şubat.1973
Taner Yazıcı kaç yaşında : 51
Kilo & Boy :
Burcu : Kova
Meslek : Şarkıcı
Taner Yazıcı doğum yeri : Gemlik, Bursa

Taner Yazıcı Biyografisi

1998 yılında yorumladığı “Affetmedim Kendimi” isimli şarkısıyla Türk Pop Müziği’nin klasikleri arasına bir şarkısı ile girmeyi başardı.

Taner Yazıcı, 9 Şubat 1973 tarihinde Gemlik Bursa'da doğmuştur. Müzik piyasasında Taner olarak tanınmaktadır. Müziğe orta öğrenim yıllarında aldığı gitar dersleriyle başladı. Kısa bir süre sonra Grup Platonik adlı ilk müzik grubunu kurdu. Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema-Televizyon bölümünden mezun oldu. Aynı bölümde yüksek lisans yaptı.

Üniversite öğrenimi sırasında müzikten vazgeçmeyen Taner, ilk profesyonel tecrübesini çeşitli barlarda yaptığı sahne çalışmalarıyla kazandı. Solo performansını bu yıllarda geliştirdi. Bu yıllarda kurduğu Arka Bahçe, Megafon, Cümbür Cemaat isimli gruplarla kış aylarında İstanbul’da, yaz sezonunda ise güneyde çalışarak deneyimini artırdı. Bir yandan da yüksek lisans eğitimiyle akademik kariyerini ilerleten Taner Yazıcı, daha sonra solo performanslarla müzik hayatını sürdürdü.

Taner Yazıcı, 1998 yılında Garo Mafyan ve Zeynep Talu ile birlikte çalıştığı 'Affetmedim Kendimi' isimli ilk albümünü Raks müzikten çıkardı. Aynı isimli şarkıya ilk klibini Hakan Yonat çekti. Daha sonra Aynı Perde ve Bana Varacaksın klipleri çekildi.

2001 yılında Fikret Kızılok, Metin Özülkü, Ali Güven, Burak Kut, Zeynep Talu Kurşuncu ve Niran Ünsal gibi müzisyenlerle çalıştığı “Aşk Mazi Oldu” isimli ikinci albümü, Universal müzik etiketiyle çıktı. 'Yardım et Allahım', 'Bu kalp seni unutur mu?' ve İyi yüreklim şarkılarına klipler çekildi.

2010 yılında Ossi müzik etiketiyle “Gönüllü” ve “Karagözlüm” isimli iki şarkıdan oluşan “Gönüllü” adlı maxi single albümünü çıkardı.

Taner Yazıcı, konser, organizasyon ve bar programlarına devam etmektedir.

Albümleri:
1998 - Affetmedim Kendimi
2001 - Aşk Mazi Oldu
Herşey Tamam
Back In The Day (Parental Advisory)
Caddeler
2010 – Gönüllü


Kaynak:Biyografi.info

Taner Yazıcı için yapılan aramalar

Taner Yazıcı, Taner Yazıcı biyografi, Taner Yazıcı hayatı, Taner Yazıcı özgeçmişi, Taner Yazıcı hakkında, Taner Yazıcı doğum yeri, Taner Yazıcı fotoğraf, Taner Yazıcı video, Taner Yazıcı resim, Taner Yazıcı kimdir?, Taner Yazıcı kaç yaşında?, Taner Yazıcı nereli, Taner Yazıcı memleketi