FB TW PIN NWS
BioRank 3844

Ali Güven

Doğum tarihi : ??.??.1974
Ali Güven kaç yaşında : 50
Kilo & Boy :
Burcu :
Ali Güven doğum yeri : Nünberg, Almanya

Ali Güven Biyografisi

Ali Güven, 1974 yılında Nünberg, Almanya'da doğdu. 11 yaşında Türkiye'ye kesin dönüş yaptı. İlkokuldan sonra konservatuarı kazanan Ali Güven, İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Türk Müziği Çalgı Eğitimi Bölümü'nü bitirdi.

Konservatuarda okuduğu yıllarda barlarda program yapan Ali Güven, Hakan Peker ve Feyyaz Kuruş Tarafından keşfedildi ve şu ana kadar 6 albüm yaptı. Tanbur, ney, ud ve perküsyonu iyi derecede çalmaktadır. Albümlerindeki şarkıların tamamına yakını kendi besteleri olan Ali Güven, diğer sanatçılara da çok sayıda beste vermiştir.

Kasım 2004 yılında yapılan sunuculuğunu Seray Sever’in yaptığı “Ünlüler Çiftliği” yarışmasına katıldı. Toprak Sergen’in birinci olduğu bu yarışmaya; Toprak Sergen, İsmet Özhan, Ali Güven, Banu Alkan, Güllü (şarkıcı), Ceylan, Ferhat Güzel, Hilal Cebeci, Tuğba Altıntop, Ali Atik katıldı.

Albümleri :

1997 - YOLCU

1999 - BOYNUMUN BORCU

2001 - YETERKİ AŞK OLSUN

2003 - GÖNLÜNDEN TAŞINDIM

2004 - TARZIM DEĞİL

2005 - KARPİT

2007 - S.O.S

Kaynak:Biyografi.info

Ali Güven için yapılan aramalar

Ali Güven, Ali Güven biyografi, Ali Güven hayatı, Ali Güven özgeçmişi, Ali Güven hakkında, Ali Güven doğum yeri, Ali Güven fotoğraf, Ali Güven video, Ali Güven resim, Ali Güven kimdir?, Ali Güven kaç yaşında?, Ali Güven nereli, Ali Güven memleketi