FB TW PIN NWS
BioRank 2830

Sinan Erkoç

Doğum tarihi : 12.Ekim.1957
Sinan Erkoç kaç yaşında : 67
Kilo & Boy :
Burcu : Terazi
Meslek : Müzisyen
Sinan Erkoç doğum yeri : İstanbul

Sinan Erkoç Biyografisi

"Mahzun Gözler" adlı şarkı ile tanınan, Türk gitarist ve şarkıcı

Sinan Erkoç, 12 Ekim 1957 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Tam adı Ahmet Sinan Erkoç’dır. Babası Hasan Erkoç Ud sanatçısı, abisi ise şarkıcı Fatih Erkoç‘tur. Baba tarafından aslen Burdur, anne tarafından ise Karadeniz’lidir.

Sinan Erkoç, Timur Selçuk’tan armoni dersleri aldı. 1990’lı yıllarda Eurovision şarkı yarışması, Altın Anten, Altın Güvercin gibi çeşitli müzik yarışmalarında çeşitli dereceler aldı.

Sinan Erkoç, 1990 yılında Kuşadası Altın Güvercin Müzik Yarışmasına; sözlerini Aysel Gürel’in yazdığı, müziğini abisi Fatih Erkoç’un yaptığı “Karanlıkta Biri Gidiyordu” adlı şarkı ile katıldı. Tüm şarkılarda orkestrayı Turhan Yükseler’in yönettiği yarışmada Cem Karaca "Kahya Yahya" isimli şarkısı ile birinci, Burhan Şeşen "Söz mü Babacığım" isimli şarkısı ile ikinci ve Grup Denk (Oya Küçümen ve Bora Ebeoğlu) "Nerdesin" isimli şarkıları ile üçüncü olmuştur.

14 Eylül 1991 tarihinde ise birinci İstanbul Beyaz Güvercin Müzik Yarışması’na söz ve müziği Fatih Erkoç’a ait “Haydi Koş” şarkısı ile katılmıştır. Sonuçta Eda Özülkü & Metin Özülkü'nün "Sen Daha Dur" isimli şarkıları ile birinci, Suavi "Yıllar Sonra" ile ikinci, Candan Erçetin ise "Sonbaharda Aşk" ile üçüncü olmuştur.

Sinan Erkoç, Arzu Erkoç ile evlidir. Sina isminde bir oğlu vardır. Muğla Bodrum’da ikamet etmektedir.

Albümleri :
1991- Sevenlerin Tavernası
1993 - Uykularım Delik Deşik
1995 - Na Mütena-i Muhabbet
1998 - Uyan Be Adam
2010 - Alnımın Yazısısın


Kaynak:Biyografi.info

Sinan Erkoç için yapılan aramalar

Sinan Erkoç, Sinan Erkoç biyografi, Sinan Erkoç hayatı, Sinan Erkoç özgeçmişi, Sinan Erkoç hakkında, Sinan Erkoç doğum yeri, Sinan Erkoç fotoğraf, Sinan Erkoç video, Sinan Erkoç resim, Sinan Erkoç kimdir?, Sinan Erkoç kaç yaşında?, Sinan Erkoç nereli, Sinan Erkoç memleketi