FB TW PIN NWS
BioRank 8074

Sevilay Yükselir

Doğum tarihi : ??.??.1973
Sevilay Yükselir kaç yaşında : 51
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : Gazeteci, Yazar
Sevilay Yükselir doğum yeri : Malatya

Sevilay Yükselir Biyografisi

Sabah gazetesi yazarıdır.

Sevilay Yükselir, 1973 yılında Malatya’da doğmuştur. 1991 yılında İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünde okumaya başladı ve 1994 yılında mezun oldu.

Habertürk’te “çapraz ateş” adlı programı hazırlayıp sunuculuğunu yaptı. Fatih Altaylı ile beraber “Olaylar ve Gerçekler” adlı programda birlikte çalıştı.

Habertürk'te yayınlanan Gülgün Feyman'la 13. Ajansının editörlüğünü yaptı.

Beyaz Tv'de Acı Kahve ve Dört Kadın Bir Erkek programlarında sunucu ve yorumculuk yapmıştır. Sevilay Yükselir, Habertürk’ten ayrıldıktan sonra Sabah Gazetesinde yazmaya başladı.

Ciner Medya Grubu'ndan ayrılıp Turkuvaz Medya Grubu'nda çalışmaya başlamıştır.

Sevilay Yükselir, 1996 yılında star gazetesinde köşe yazarlığı yapan Mustafa Nihat Yükselir ile evlendi.

8 Haziran 2015 tarihinde Sabah Gazetesi’ndeki işine son verildi. 2015 Genel Seçimleri’nden önce HDP’ye verdiği desteği vurgulamış ve ‘Bu iktidara Erdoğan'a Kürt Sorununun çözümünde attığı adımlardan dolayı tapmıştım’ ifadeleriyle dikkatleri üzerine çekmişti. 8 Haziran 2015 tarihinde yazar Nazlı Ilıcak ile Twitter’da bir tartışma içerisine giren Yükselir, Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan için de ‘karga’ ifadesini kullanmıştı.

Kaynak:Biyografi.info

Sevilay Yükselir için yapılan aramalar

Sevilay Yükselir, Sevilay Yükselir biyografi, Sevilay Yükselir hayatı, Sevilay Yükselir özgeçmişi, Sevilay Yükselir hakkında, Sevilay Yükselir doğum yeri, Sevilay Yükselir fotoğraf, Sevilay Yükselir video, Sevilay Yükselir resim, Sevilay Yükselir kimdir?, Sevilay Yükselir kaç yaşında?, Sevilay Yükselir nereli, Sevilay Yükselir memleketi