FB TW PIN NWS
BioRank 4792

Yalçın Akdoğan

Doğum tarihi : 22.Eylül.1969
Yalçın Akdoğan kaç yaşında : 55
Kilo & Boy :
Burcu : Başak
Yalçın Akdoğan doğum yeri : Üsküdar, İstanbul

Yalçın Akdoğan Biyografisi

Yalçın Akdoğan, 22 Eylül 1969 tarihinde İstanbul, Üsküdar'da doğdu. Babasının adı Reşit, annesinin adı Fatma'dır.
Siyaset Bilimi Doçenti ve Yazar; Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi Basın ve Yayın Bölümünden mezun oldu. Yüksek lisansını Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İletişim Bölümünde, doktorasını Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Siyaset ve Sosyal Bilimler Bölümünde tamamladı.

Milliyet gazetesinde staj yaparak gazeteciliğe başladı. İç Anadolu gazetesini çıkardı. Yeni Şafak ve Star gazeteleri ile çeşitli dergilerde yazarlık yaptı. Star Gazetesinde kendi adı ve Yasin Doğan müstear ismiyle yazılar kaleme aldı. Pendik Belediyesi Eğitim Kültür ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü, Devlet Bakanı Basın Müşavirliği, Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkan Danışmanlığı ve Başbakan Başmüşavirliği görevlerinde bulundu.

TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi ile Bahçeşehir Üniversitesi Liderlik Okulunda ders verdi. 8 adet kitabının yanında çeşitli dergi ve gazetelerde yayınlanmış çok sayıda makalesi vardır.

İngilizce bilen Yalçın Akdoğan, evli ve 3 çocuk babasıdır.

2011 Türkiye genel seçimlerinde 24. Dönem Ankara milletvekili seçildi. 7 Haziran 2015 Türkiye genel seçimlerinde ve 1 Kasım 2015 Türkiye genel seçimlerinde Ankara milletvekili seçildi.

29 Ağustos 2014 tarihinde, Başbakan Ahmet Davutoğlu Başkanlığında oluşturulan 62. T.C. Hükümetinde Başbakan Yardımcısı olarak atanmıştır.

24 Kasım 2015 tarihinde Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun hazırlayıp sunduğu ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onayladığı 64. Hükümet kabinesinde Başbakan Yardımcısı olarak görevlendirildi.

Kaynak:Biyografi.info

Yalçın Akdoğan kitapları

Tüm Yalçın Akdoğan kitapları

Yalçın Akdoğan için yapılan aramalar

Yalçın Akdoğan, Yalçın Akdoğan biyografi, Yalçın Akdoğan hayatı, Yalçın Akdoğan özgeçmişi, Yalçın Akdoğan hakkında, Yalçın Akdoğan doğum yeri, Yalçın Akdoğan fotoğraf, Yalçın Akdoğan video, Yalçın Akdoğan resim, Yalçın Akdoğan kimdir?, Yalçın Akdoğan kaç yaşında?, Yalçın Akdoğan nereli, Yalçın Akdoğan memleketi