FB TW PIN NWS
BioRank 2578

Robin Thicke

Doğum tarihi : 10.Mart.1977
Robin Thicke kaç yaşında : 47
Kilo & Boy :
Burcu : Balık
Robin Thicke doğum yeri : Los Angeles, Kaliforniya, ABD

Robin Thicke Biyografisi

Robin Thicke, 10 Mart 1977 tarihinde Los Angeles, Kaliforniya, ABD’de Alan Thicke, Gloria Loring çiftinin oğlu olarak doğmuştur. Tam adı Robin Charles Thicke’dir. Babası Alan Thicke de aynı zamanda söz yazarı ve Kanada ve ABD'de hit yapan bir şarkıcıydı. Ebeveynleri 2986 yılında boşanmış. Brennan adında bir ağabeyi ve Carter adında küçük bir üvey erkek kardeşi vardır.

Sanatsal bir ailede doğdu, şarkı söylemeye ve oyunculuğa olan ilgisi doğaldı. Ailesi müziğe olan ilgisini çok destekledi. İlk şarkılarını yazmasına ve yapılandırmasına yardım eden babasıydı. Kariyerine bir prodüksiyon şirketi için şarkı yazımı ile başlayan Robin Thicke, Interscope Records'a giriş yapmak için bağlantılar kurdu ve burada çok sayıda en iyi kayıt sanatçısı için şarkı yazdı. 20 yaşına geldiğinde şarkı yazmanın yanı sıra bir şarkı kariyeri yapmaya karar verdi.

Christina Aguilera, K. Michelle, Nicki Minaj, Pharrell Williams, Brandy, Jennifer Hudson, Usher, Flo Rida, Kid Cudi, Mary J. Blige ve diğerleri gibi ünlü sanatçılarla çalıştı.

Robin Thicke müzik kariyerine 2003 yılında çıkardığı A Beautiful World albumu ile başlamıştır. Çıkış şarkısı Beethoven 5. senfoni ezgilerini funk kalıplarında sunduğu When I Get You Alone parçasıdır. Manhattan sokaklarında bisikletiyle dolaştığı klibi hemen hemen her video music kanalında gösterilmiş, hatrı sayılır bir hayran ve nefret eden topluluğuna sahip olmuştur.

Robin Thicke, 2006 yılında The Evolution Of Robin Thicke albümü ise Thicke için dönüm noktası olmuştur, hem imajını değiştirmiş hem de soul-funk eşliğini r&b ile birleştirmiştir… Thicke' ye albumde ve album turlarında Craig David, Neptunes, Faith Evans, John Legend gibi müzik dünyasının ünlü isimleri eşlik etmiş ve album 1.5 milyon satış sınırına ulaşmıştır.

Türkiye de fazla hayran kitlesi olmayan Robin Thicke bu albumle dünyanın pek çok yerinde, konuşulan ve dinlenen müzisyenler arasına girmeyi başarmış, en çok dinlenenler listesinde 5. sıraya kadar çıkmıştır.

Robin Thicke, kendi albümlerinden başka Britney Spears, Christina Aguilera, Hudson, Usher ve Mary J. Blige için de şarkılar yazmış ve bestelemiştir.

Beyonce Knowles ve 50 Cent Curtis James Jackson gibi isimlerle de çalışmış olan Robin Thicke,nin "Lost Without you, Angel, Magic, Dreamworld, Brand New Jones" en çok bilinen şarkılarıdır

2006'da yayınlanan "Robin Thicke'nin Evrimi" albümü platin sertifikası kazandı. Bununla birlikte, sadece 2013 yılında ilk R&B single'ı 'Blurred Lines' ın yayınlanmasıyla uluslararası üne kavuştu. Şarkı ABD Billboard Hot 100'ü geçti.

2013 yılında Robin Thicke, Pharrell Williams ve T.I’nin söylediği "Blurred Lines" adlı şarkılarının video kliplerinde yer alan Emily Ratajkowski çıplak olarak yer aldıktan sonra tüm dünyada tanındı.

Robin Thicke, 11 Haziran 2005 tarihinde sinema oyuncusu Paula Patton ile evlendi. 7 Nisan 2010'da oğulları Julian Fuego'yu dünyaya geldi. Şubat 2014 yılında eşinden ayrıldı ancak, 20 Mart 2015 tarihinde boşandılar.

2014 yılında Jaime Pressly ile birlikte 'Kurallar Yaratmak' filminde rol aldı. Ayrıca ABC televizyonunda yayınlanan ünlü 'Düets' televizyon şovunda jüri üyesi ve akıl hocası olarak yer aldı.

2014 yılından beri model April Love Geary ile birlikte olan Robin Thicke’nin bu birlikteliğinden Mia Love Thicke, Lola Alain Thicke, Luca Patrick Thicke adlarında çocuğu vardır.

10 Kasım 2018 tarihindeki ABD'nin Kaliforniya eyaletine bağlı Los Angeles şehrinde Malibu ilçesindeki büyük yangında Robin Thicke’nin ailesi ile birlikte ikamet ettiği evi de tamamen yanarak kül olmuştur.

Albümleri :
2002 - Cherry Blue Skies
2003 - A Beautiful World
2006 - The Evolution of Robin Thicke
2008 - Something Else
2009 - Sex Therapy: The Session
2011 - Love After War
2013 - Blurred Lines 2014 - Paula
2015 - Morning Sun

Filmleri ve Dizileri :
2022 - Call Me Kat (Tv Dizisi)
2014 - Abby in the Summer (Shaun) (Sinema filmi)
2014 - American Dad! (Jamal (voice)) (Tv Dizisi)


Kaynak:Biyografi.info

Robin Thicke videoları

Tüm Robin Thicke videoları

Robin Thicke için yapılan aramalar

Robin Thicke, Robin Thicke biyografi, Robin Thicke hayatı, Robin Thicke özgeçmişi, Robin Thicke hakkında, Robin Thicke doğum yeri, Robin Thicke fotoğraf, Robin Thicke video, Robin Thicke resim, Robin Thicke kimdir?, Robin Thicke kaç yaşında?, Robin Thicke nereli, Robin Thicke memleketi