FB TW PIN NWS
BioRank 7830

Jaime Pressly

Doğum tarihi : 30.Temmuz.1977
Jaime Pressly kaç yaşında : 47
Kilo & Boy :
Burcu : Aslan
Jaime Pressly doğum yeri : Kinston, North Carolina, A.B.D.

Jaime Pressly Biyografisi

Jamie Pressly, 1977 doğumlu Amerikalı dizi ve sinema oyuncusu. Pressly, 2006'da My Name is Earl adlı komedi dizisindeki rolüyle, yardımcı kadın oyuncu dalında Emmy Ödülü'ne aday gösterildi.


Jaime Pressly Kinston, 30 temmuz 1977'de James Liston Pressly ve Brenda Sue Smith'in kızları olarak Kingston, Kuzey Carolina'da dünyaya geldi. Jessie isminde bir kızkardeşi ve Jim isminde bir erkek kardeşi olan Pressly, 11 yılını jimnastik çalışarak ve dansçı olarak geçirdi.

Daha 14 yaşındayken üyesi olduğu modellik ajansı 'International Cover Model Search'ün sözcülüğünü yapmaya başladı ve aynı zamanda da model olarak Amerika'da, İtalya'da ve Japonya'da tanınmaya başladı. Ailesinin boşanma sürecine girmesinden sonra annesiyle birlikte Kaliforniya'ya yerleşti ve Costa Mesa Lisesi'ne başladı. Ardından 15 yaşındayken, yasal olarak ailesininden ayrılmak için başvurdu ve bu isteği kabul edildi.

Pressly, sinemada ilk olarak Poison Ivy (Zehirli Sarmaşık) filminde aktris Drew Barrymore'un dublörü olarak çalıştı. 1997'de çekilen devam filmi Poison Ivy: The New Seduction'da ise boşrolü oynayan Pressly oldu. Ardından Jack & Jill adlı televizyon şovunda dansçı Audrey rolünü canlandırdı.

Bağımsız film Poor White Trash filminde de başrolü oynayan Pressly, bu filmde düzenbaz altın arayıcısı Sandy Lake'i canlandırdı. Not Another Teen Movie (2001), Footprints (2002) ve Torque (2004) gibi otuzdan fazla filmde çeşitli roller alan Pressly, daha geniş kitlelere kendini tanıttı. Aynı zamanda Marilyn Manson'ın Not Another Teen Movie filminin soundtrack kasedi için yeniden söylediği Tainted Love şarkısının klibinde ve Aerosmith'in Girls of Summer klibinde oynadı.

NBC'de yayınlanan durum komedisi My name is Earl adlı dizide Joy karakterini canlandıran Pressly, temmuz 2006'da bu rolü ile göze çarpan yardımcı kadın komedi oyuncusu dalında Emmy Ödülü adaylığı kazandı.

Pressly, 2001 yılında Liz Claiborne kozmetik firmasının ve firmanın 'Lucky you' adlı parfümünün sözcülüğünü yapmaya başladı. Mart 1998 ve Şubat 2004 tarihli sayılarında Playboy Dergisi'ne çıplak pozlar veren Pressly, 2002 yılında Stuff Dergisi'nin seçtiği, dünyanın en seksi 102 kadını sıralamasında, 8. oldu. Bir süre The Pussycat Dolls grubunda yeralan Pressly, 2006 yılında Maxim Dergisi'nin Hot 100 listesinde 34. oldu ayrıca Maxim Dergisi'nin Maxim Kızları Galerisi'nde de yer aldı.

Popüler bilgisayar oyunu 'Dead or Alive'ın sinema uyarlamasında, Tina Armstrong karakterini canlandıracak olan Pressly, 2003 yılında California-Carolina beyzbol ligi All-Star maçında Carolina Ligi onursal kaptanı olarak sahaya çıktı.

Etrafta dolaşan bir dedikoduya göre Pressly, 1998 yılında Brodie Mitchell adlı bir adamla evlendi. Pressly ise bu konuda, adamın ismini duyduğunu fakat onu tanımadığını açıkladı.

2000-2001 yılları arasında Jack and Jill'in başrol oyuncusu Simon Rex ile birliktelik yaşayan Pressly, aralık 2001'de Howard Stern ile yapmış olduğu bir röportajda Simon rex'in onu doğum gününde terk ettiğini iddia etti. Pressly'nin adı daha sonra Mtv'nin ünlü sunucusu Carson Daly ile anılmaya başlandı.

Jaime Pressly'nin, 2003 yılında kurduğu J'Aime isimli, gece kıyafetleri ve hazır giyim üzerine faaliyetini sürdüren bir iç çamaşırı şirketi bulunuyor.

Kaynak:Biyografi.info

Jaime Pressly için yapılan aramalar

Jaime Pressly, Jaime Pressly biyografi, Jaime Pressly hayatı, Jaime Pressly özgeçmişi, Jaime Pressly hakkında, Jaime Pressly doğum yeri, Jaime Pressly fotoğraf, Jaime Pressly video, Jaime Pressly resim, Jaime Pressly kimdir?, Jaime Pressly kaç yaşında?, Jaime Pressly nereli, Jaime Pressly memleketi