FB TW PIN NWS
BioRank 2534

Rasim Ulusman

Doğum tarihi : ??.??.1949
Rasim Ulusman kaç yaşında : 75
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : Müzisyen
Rasim Ulusman doğum yeri : İstanbul

Rasim Ulusman Biyografisi

Rasim Ulusman, 1949 yılında İstanbul'da doğmuştur.

Rasim Ulusman, müzik hayatına 1964 yılında 15 yaşında iken, Taner Öngür (basgitar), Tuncer Dürüm (vokal), Naim Koca (bateri), Rasim Ulusman (piyano) ile birlikte kurdukları Volkanlar müzik grubunda başladı. Şehzadebaşı Kulüp sinemasında uzun süre çalmışlar, filmlerden önce. 1966 yılında ise ritm-gitarist ve şarkıcı olarak Silüetler müzik grubuna katıldı. Silüetler grubu Erol Bilem (bas gitar), Mesut Aytunca (solo gitar), Metin Alatlı (org piyano), Aydın Daruga (bateri), Mehmet Dirisu (ritm gitar), Rasim Ulusman (ritm gitari vokal)’dan oluşmuştur. 1966 yılında katıldıkları Hürriyet gazetesi tarafından düzenlenen sunuculuğunu Fecri Ebcioğlu’nun yaptığı 'Altın Mikrofon' yarışmasında Lorke Lorke adlı şarkı ile grup olarak birinci oldular.

Rasim Ulusman, 1967 yılında Vehbi Turan’ın kurmuş olduğu Boğaziçi Orkestrasınde çalıştı. Serpil Örümcer’in de solist olduğu bu orkestra ile İTÜ’den yapılan televizyon yayınlarında ilk defa bir TV konseri verirler. 1969 yılında bu grupla “ Mutluluk / Askerin mektubu” 45’lik plağını çıkardılar.

Rasim Ulusman, 1973 yılından itibaren müzik hayatına Belçika'da devam etti. Orada uzun yıllar piyano kulüplerinde şarkı söyledi ve 1988 yılında yeniden Türkiye'ye döndü. Hemen İstanbul’da Kerem Görsev ile bir grup kurarak Etiler'de Ece Aksoy'un Ece Bar’ında programa başladı. Kısa süre sonra grup dağılınca tekrar Belçika'ya giderek müziğe orada devam etti. 2011 yılında İstanbul’a döndü.

Uzun yıllar Türkiye'de konser vermeyen Rasim Ulusman, 2011 yılından itibaren Osmanbey Lasagrada Hotel roof barda kuyruklu piyanosuyla sahne almaya başladı. p> Rasim Ulusman, 20 Aralık 1969 yılında bir yıldır evli olduğu eşi Canan Ulusman'dan boşandı.

Rasim Ulusman, askerlik görevini İzmir’de yaptı.

Plakları :
1966 - Mutluluk / Askerin mektubu (45’lik plak)
1966 - Bana Yardımcı Ol /Aşksız Ve Yalnız Adam (45’lik plak)
1966 - Rozita / Selma (45’lik plak)
1966 - Kalenin Bedenleri (45’lik plak)
1966 - Lorke Lorke / Dede Efendi 66 (45’lik plak)


Kaynak:Biyografi.info

Rasim Ulusman videoları

Tüm Rasim Ulusman videoları

Rasim Ulusman için yapılan aramalar

Rasim Ulusman, Rasim Ulusman biyografi, Rasim Ulusman hayatı, Rasim Ulusman özgeçmişi, Rasim Ulusman hakkında, Rasim Ulusman doğum yeri, Rasim Ulusman fotoğraf, Rasim Ulusman video, Rasim Ulusman resim, Rasim Ulusman kimdir?, Rasim Ulusman kaç yaşında?, Rasim Ulusman nereli, Rasim Ulusman memleketi