FB TW PIN NWS
BioRank 3094

Serpil Örümcer

Doğum tarihi : 08.Aralık.1952
Serpil Örümcer kaç yaşında : 72
Kilo & Boy :
Burcu : Yay
Serpil Örümcer doğum yeri : İstanbul

Serpil Örümcer Biyografisi

"Bayan Bacak" lakaplı sanatçı, sinemanın vamp kadını rollerinde oynamıştır.
Serpil Örümcer, 8 Aralık 1952 tarihinde doğmuştur. Esas soyadı Orümcer'dir. 1967 yılında Milliyet Gazetesi’nin düzenlediği güzellik yarışmasında 14 yaşında güzellik kraliçesi seçildi. Ardından bir yıl mankenlik yaptı.

1972 yılında şarkıcı Berkant Akgürgen ile evlendikten sonra Berkant'ın çalıştığı gece kulübünde sahne almaya başlayan Örümcer, zaman içerisinde şöhret olmuştur. Bir zamanlar bacaklarının güzelliğiyle adını duyurdu ve ünlü sanatçı Berkant'la dillere destan aşk yaşadı. Aşkları o kadar dillere destan olmuştu ki Sezen Cumhur Önal, çift için "Düğün Şarkısı" adıyla bir şarkı aranje etti. Çift, dönemin İstanbul Belediye Başkanı Fahri Atabey’in kıydığı nikáhın hemen ardından Hollanda Havayolları’yla Amsterdam’a uçtu. Serpil Örümcer’le Berkant’ın uçaktan inerken hostesle çektirdiği fotoğraf, yıllarca havayolunun reklamlarında kullanıldı. Ancak büyük aşk sadece 1 yıl sürdü. Kızı Fulya'ya hamileyken eşini terk ediyor.

Müziğe başladıktan sonra ve 5 albüm ve 7adet 45lik plak çıkarmıştır. İzmir Fuarı'nda 1969'da en büyük parayı alan sanatçıdır.

Bir günlük konser için gittiği Batman’da 10 gün kalınca tanıştığı Hasan Ölük ile evlendikten sonra işkenceye başladı. Raporlar alıp mahkemelerde günler geçiren Serpil Örümcer, bu evlilikten güçlükle kurtuldu. Tüm mal varlığını kaybetti. işportacılık yaptı, simit sattı.

Evlilikleri :
1.evliliği : 1972 yılında şarkıcı Berkant Akgürgen ile evlendi. Bir yıl sonra 1973 yılında boşandı. Bu evliliğinden Fulya Akgürgen (d.1973) adında bir kızı var.
2.evliliği :1989 yılında Kayserili bir emniyet amiri Cengiz Kartal’la evlendi. 1990 yılında eşi öldü.
3.evliliği : Serpil Örümcer, daha sonra, 4 eşi ve 11 çocuğu olduğunu sonradan öğrendiği Batmanlı işadamı Hasan Ölük'le 1994 yılında evlenmiştir.

Büyük maddi sıkıntılar içinde olan Serpil Örümcer, yaşam mücadelesi vermekteyken üstüne bir de 1990larda cilt kanserine yakalanmıştır.

2010 yılında kötü durumda olan evi Vahe Kılıçarslan’ın sunduğu Dekodizayn programı tarafından yenilenmiş ve iyi hale getirilmiştir.

Albümleri :
1984 - Aşka Hasret
1985 - Yeşil Yeşil
1987 - Gül Gibi Koklarım Seni
1987 - Aşığım Bir Şoföre
1983 - Kerize Bak Kerize

45lik plakları :
Düğün Şarkısı & Çok Yalnızım (Berkant'la birlikte)
Şaşkın Aşık & Su Sızmazdı Aramızdan
Bir Gün Hayat Biter & İster Al İster Alma (1969)
Sözünde Durmadın & Sen Hepsinden Güzelsin
Yaramaz Kız & Koş Aşkım Koş (1969)
Aşka Hasret & Ayrılık Acısı
Ey Sevda Ey Sevda & Nerde

Filmleri :
1978 - Ali Baba'nın Çiftliği
1976 - Dalgacı Mahmut
1970 - Adım Kan, Soyadım Silah
1969 - Çingene Aşkı Paprika
1968 - Benim de kalbim var

Kaynak:Biyografi.info

Serpil Örümcer için yapılan aramalar

Serpil Örümcer, Serpil Örümcer biyografi, Serpil Örümcer hayatı, Serpil Örümcer özgeçmişi, Serpil Örümcer hakkında, Serpil Örümcer doğum yeri, Serpil Örümcer fotoğraf, Serpil Örümcer video, Serpil Örümcer resim, Serpil Örümcer kimdir?, Serpil Örümcer kaç yaşında?, Serpil Örümcer nereli, Serpil Örümcer memleketi