FB TW PIN NWS
BioRank 3904

Park Jimin

Doğum tarihi : 13.Ekim.1995
Park Jimin kaç yaşında : 29
Kilo & Boy :
Burcu : Terazi
Park Jimin doğum yeri : Geumjeong, Busan, Güney Kore

Park Jimin Biyografisi

Park Jimin, Güney Koreli erkek müzik gurubu BTS'in dansçısı ve vokalistidir.

Park Jimin, 13 Ekim 1995 tarihinde Geumjeong, Busan, Güney Kore'de doğmuştur. Küçük bir erkek kardeşi vardır. Busan'daki Hodong İlkokuluna ve Yonsan Ortaokuluna gitti. Stajyer olmadan önce Jimin, Busan High School of Arts'ta çağdaş dans okudu ve bölümündeki en iyi öğrenciydi. Bir öğretmeninin bir eğlence şirketine seçmelere girmesini önermesinin ardından, bu onu Big Hit Entertainment'a götürdü. 2012'deki seçmeleri geçtikten sonra Kore Sanat Lisesi'ne transfer oldu ve 2014'te mezun oldu. Ağustos 2020'de Global Cyber University'de Yayıncılık ve Eğlence bölümünden mezun oldu. 2021 itibarıyla, Hanyang Cyber Üniversitesi'nde Reklamcılık ve Medya alanında İşletme Yüksek Lisansı yapmak üzere kayıtlıdır.

Park Jimin, 13 Haziran 2013 tarihinde, "No More Dream" single'ının yayınlanmasıyla BTS üyesi olarak ilk çıkışını yaptı.

2014 yılında Park Jimin, Justin Bieber'ın "Ökseotu"nun Korece bir yorumu olan "Christmas Day" adlı bir şarkıda grup arkadaşı ve diğer vokalist Jungkook-Jeon Jeong-guk ile işbirliği yaptı - Korece sözlerini kendisi yazdı.

Park Jimin, Tekvando ve kendo gibi savunma sanatlarında 8 yılı aşkın eğitim almıştır.

Park Jimin, Kore kültürünün tanıtımına katkılarından dolayı 2018'de Güney Kore Başkanı Moon Jae İn tarafından diğer BTS üyeleriyle beraber Kültürel Liyakat Nişanı ile ödüllendirildi. Temmuz 2021'de Başkan Moon, BTS'in diğer üyeleriyle birlikte "sürdürelebilir büyüme gibi amaçlar adına gelecek nesiller için küresel gündemi yönlendirmesi" ve "Güney Kore'nin diplomatik çabalarını uluslararası toplumda yayması için onu Gelecek Nesiller ve Kültür için Özel Cumhurbaşkanlığı Elçisi olarak atadı.

Kaynak:Biyografi.info

Park Jimin için yapılan aramalar

Park Jimin, Park Jimin biyografi, Park Jimin hayatı, Park Jimin özgeçmişi, Park Jimin hakkında, Park Jimin doğum yeri, Park Jimin fotoğraf, Park Jimin video, Park Jimin resim, Park Jimin kimdir?, Park Jimin kaç yaşında?, Park Jimin nereli, Park Jimin memleketi