FB TW PIN NWS
BioRank 2263

Orçun Kaptan

Doğum tarihi : 06.Nisan.1980
Orçun Kaptan kaç yaşında : 44
Kilo & Boy :
Burcu : Koç
Orçun Kaptan doğum yeri : Malkara, Tekirdağ

Orçun Kaptan Biyografisi

Orçun Kaptan, 6 Nisan 1980 tarihinde Tekirdağ'ın Malkara ilçesinde doğmuştur. Çocukluğu ve okul yılları Malkara’da geçti. İlkokul, ortaokul ve liseyi Malkara’da okudu. İstanbul Üniversitesi Endüstriyel Elektronik Bölümü'nde okurken Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nin Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümüne geçiş yaptı. Bu yıllarda sinema ve tiyatro tutkusu dolayısıyla oyunculuğa atıldı.
Ortaoyuncular'a oyuncu yetiştiren “Nöbetçi Tiyatro”da birçok tiyatro oyununda yer aldı. Tiyatro Kılçık'ta ''Takanlar Takılanlar'' oyunun yazarlığını yaptı. Daha sonra da Tiyatro Kılçık'ta, ''Ayşegül Hindistan'da'' adlı oyunda oyunculuğa devam etti. Ayrıca sinema ve dizilerde rol aldı.

2011 yılında “ Şanslı Masa” adlı programı Sinan Çalışkanoğlu ile birlikte moderatörlüğünü yaptı.

2005 – 2007 yılları arasında “Emret Komutanım” adlı dizide Sarp Levendoğlu, Demet Evgar, Seda Akman, Arda Kural, Sermiyan Midyat, Engin Hepileri, Ufuk Özkan, İsrafil Köse, Şebnem Schaefer, Nil Erkoçlar, Cengiz Küçükayvaz ile beraber oynadı.

2013 yılında yapımcılığını Necati Akpınar’ın yaptığı, senaryo ve yönetmenliğini Sermiyan Midyat’ın yaptığı , başrollerde Demet Akbağ ve Sermiyan Midyat’ın oynadığı “Hükümet Kadın” adlı sinema filminde rol aldı.

2013 yılında “Herşey Yolunda Merkez” adlı dizide İpek Tuzcuoğlu, Bülent Alkış, Aslıhan Güner, Burçin Abdullah, Bora Akkaş, Cezmi Baskın, Murat Akkoyunlu ile beraber oynadı.

2014 yılında yönetmenliğini Biray Dalkıran’ın yaptığı ve çekimleri KKTC'de yapılan “Seni Seviyorum Adamım” adlı filmde Gizem Karaca, Barış Kılıç, Ayşen Gruda, Serhat Özcan, Asuman Dabak ile birlikte rol aldı.

Orçun Kaptan’ın da rol aldığı “Eski Sevgiliyi Unutmanın 10 Yolu” adlı sinema filmi Aralık 2014 ayında filminin çekimleri, Düzce'nin Akçakoca ilçesinde başladı. Yönetmenliğini Biray Dalkıran'ın yaptığı filmin başrollerinde Atılgan Gümüş, Orçun Kaptan, Serhat Özcan, Tuğçe Sarıkaya, Kubilay Güleçoğlu ve Vahdet Çakar yer alacak.

Orçun Kaptan, Nisan 2009 ayında doğum ve düğün fotoğrafçısı Deniz Kaptan ile evlendi. 31 Ekim 2012 doğumlu Eren adında bir oğlu vardır.

Filmleri ve Dizileri :
2015 - Eski Sevgiliyi Unutmanın 10 Yolu (Sinema Filmi)
2014 - Seni Seviyorum Adamım (Genco) (Sinema Filmi)
2013 - Herşey Yolunda Merkez (Vandam Nuri) (TV Dizisi)
2013 - Hükümet Kadın (Sinema Filmi)
2012 - Sağ Salim (Orhan) (Sinema Filmi)
2011 - Papaz Kimde (2.İmam) (Sinema Filmi)
2010 - 2011 - Yerden Yüksek (İnci Canip) (TV Dizisi)
2009 - Uygun Adım Aşk (Kerim Teğmen) (TV Dizisi)
2009 - Geniş Aile (Deniz Bey) (TV Dizisi)
2009 - Aile Saadeti (Yaver Hulki) (TV Dizisi)
2008 - Emret Komutanım (Astek Kerim) (TV Dizisi)
2007 - Yasak Elma (Selim) (TV Dizisi)
2007 - Güzel Günler (Nail) (TV Dizisi)
2006 - Emret Komutanım: Şah Mat (Astek Kerim) (Sinema Filmi)
2005 - 2007 - Emret Komutanım (Astek Kerim) (TV Dizisi)
2004 - Pardon (Bakkal) (Sinema Filmi)
1999 - 2000 - Yılan Hikayesi (Rehine) (TV Dizisi)


Kaynak:Biyografi.info

Orçun Kaptan filmleri

Tüm Orçun Kaptan filmleri

Orçun Kaptan için yapılan aramalar

Orçun Kaptan, Orçun Kaptan biyografi, Orçun Kaptan hayatı, Orçun Kaptan özgeçmişi, Orçun Kaptan hakkında, Orçun Kaptan doğum yeri, Orçun Kaptan fotoğraf, Orçun Kaptan video, Orçun Kaptan resim, Orçun Kaptan kimdir?, Orçun Kaptan kaç yaşında?, Orçun Kaptan nereli, Orçun Kaptan memleketi