FB TW PIN NWS
BioRank 2234

Şebnem Schaefer

Doğum tarihi : 09.Şubat.1984
Şebnem Schaefer kaç yaşında : 40
Kilo & Boy :
Burcu : Kova
Şebnem Schaefer doğum yeri : Frankfurt, Almanya

Şebnem Schaefer Biyografisi

Şebnem Schaefer, 9 Şubat 1984 tarihinde Almanya Frankfurt’da doğmuştur. Tam adı Jennifer Şebnem Macide Simone Schäfer’dır. Annesi “Fatma Lale Schaefer” Türk, babası Alman’dır. Babası evlendikten sonra müslüman olmuştur. Kendisinden 11 yaş büyük bir ablası vardır.
15 yaşında Modellik yapmaya başladı. Frankfurt’ta okuduğu liseden 2003 yılında mezun oldu. Sonra Frankfurt’taki Johann Wolfgang Goethe Üniversitesi'nde 2 sene Türkoloji eğitimi, 1 sene de Kültür antropoloji ve Avrupa Etnolojisi, ve yandal olarak Psikanaliz okudu. Devam mecburiyetinden dolayı iki bölümü de yarım bırakmak zorunda kaldı. 2006'da Almanya'da CDU'ya (Hristiyan Demokrat Partisi) üye olarak siyaset ile de ilgilendi. Mart 2006 tarihinden Ekim 2009 tarihine kadar Türkiye’de bulundu. 2009 yılında Almanya’ya döndü Daha sonra anda Fern Universität in Hagen'da Siyaset ve Kamu Yönetimi okudu.

İyi derece Almanca, Türkçe, İngilizce, Fransızca bilen Şebnem Schaefer, ayrıca 5 yıl Latince ve 4 yıl Fransızca okudu ve Johann Wolfgang Goethe Üniversitesi'nde yarım bıraktığı Türkoloji eğitimi sırasında Arapça dersleri de aldı. 4 yıl at biniciliği, 4 yıl bale ve dans eğitimi aldı.

17 yaşındayken Türkiye'de 'Ford Models Supermodel of the World' yarışmasında birinci oldu.

Modellikten başka dizi-tiyatro oyunculuğu ve yarışma-çocuk programı sunuculuğu yaptı. Bazı filmlerde ve reklamlarda oynadı. Zeki Triko’nun mayo reklamlarında oynadı.

2002 yılında Acun Ilıcalı'nın muhabir olduğu yıllarda "Acun Firarda" programının moda bölümü için San Francisco, Santo Domingo gibi şehirlerde defileler yaptı.

Şebnem Schaefer, 2000 yılından 2002 yılına kadar iki sene futbolcu Ahmet Dursun ile arkadaş oldu. 2005 yılının Mayıs ayından itibaren manken Şenol İpek ile 1 yıl nişanlı kaldı. Özcan Deniz ile de uzun süre adı anıldı. Sevgilisi İlhan Doğan'dan olaylı bir şekilde ayrıldı.

2007 yılında Show TV'de büyük ses getiren Buzda Dans adlı yarışmada ünlü rakipleriyle buz pateni yaptı.

2008-2009 sezonunda Çetin Akcan’ın yazıp, yönettiği ve iki bölümden oluşan “Eros Pansiyon” adlı tiyatro oyununda, Yalçın Menteş (Baba), Parla Şenol (Pansiyoncu kadın), Kaan Taşaner (sevgili) ve ilk kez tiyatro sahnesine çıkacak olan manken Şebnem Schaefer (kızı) oynadı.

10 Haziran 2015 tarihinde ilerde iş adamı Murat Kadıoğlu ile evleneceğini açıklayan Şebnem Schaefer, 8 Aralık 2015 tarihinde ise sürpriz bir şekilde ayrılık kararı aldı.

30 Ekim 2016 tarihinden itibaren Cihangir’de açılan yeni etkinlik mekânı CreAtolye çatısı altında yer alan Çocuk Atölyesinde 4-6 yaş grubu çocuklara masal anlatmaya başladı.

Sunuculuk Yaptığı Programlar :
Show TV - Bilgi Yarışması: SMS Size Milyarlar Sunuyoruz
Kanal D - Almanya Hürriyet Baskı
TGRT - Yılbaşı Programı
Rhein-Main TV - Stil Programı
TV8 - Şebnem Schaefer'la Muhteşem Çocuklar Programı
Alman-Türk Film Festivali ödül töreni
Açılışlar, özel etkinlikler

Rol Aldığı Tiyatro Oyunu :
2008-2009 - Eros Pansiyon (Tiyatro oyunu) Yalçın Menteş Tiyatrosu

Filmleri :
2009 - Renklerde Kaybolan Hayat (Sinema Filmi)
2009 - Cadde Hikayeleri (Sinema Filmi)
2007 - Üç Tatlı Cadı - (Peri)(TV Dizisi)
2006 - Dünyayı Kurtaran Adamın Oğlu - (Zaldabar Kız) (Sinema Filmi)
2005 - Emret Komutanım - (Alev Hemşire) (TV Dizisi)
2003 - Lise Defteri - (Aylin) (TV Dizisi)


Kaynak:Biyografi.info

Şebnem Schaefer hakkında haberler

  • Medyada Eylül Ayı Gündemi... 11 Ekim 2006 Medyada Eylül Ayı Gündemi...

    Tezkere yasasının TBMM’den geçmesi, Papa’nın İslam’a ilişkin açıklamaları, Türkiye’nin aldığı 5 mil...

Tüm Şebnem Schaefer haberleri

Şebnem Schaefer videoları

Tüm Şebnem Schaefer videoları

Şebnem Schaefer için yapılan aramalar

Şebnem Schaefer, Şebnem Schaefer biyografi, Şebnem Schaefer hayatı, Şebnem Schaefer özgeçmişi, Şebnem Schaefer hakkında, Şebnem Schaefer doğum yeri, Şebnem Schaefer fotoğraf, Şebnem Schaefer video, Şebnem Schaefer resim, Şebnem Schaefer kimdir?, Şebnem Schaefer kaç yaşında?, Şebnem Schaefer nereli, Şebnem Schaefer memleketi