FB TW PIN NWS
BioRank 1267

Nuran Evren Şit

Doğum tarihi : 22.Ocak.1980
Nuran Evren Şit kaç yaşında : 44
Kilo & Boy :
Burcu : Kova
Meslek : Senarist
Nuran Evren Şit doğum yeri : Ankara

Nuran Evren Şit Biyografisi

Nuran Evren Şit, 22 Ocak 1980 tarihinde Ankara’da doğmuştur. 1998 yılında başladığı Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sinema-TV Bölümünden 2006 yılında mezun oldu.

8 yaşında iken tesadüfen Ankara’da TRT’de gösterilen Susam Sokağı oyununda oynayarak drama ile tanıştı. Sonra birkaç yıl oyunculuk dersleri aldı ve başka çocuk programlarında oyunculuk devam etti. Ama o büyüyünce oyuncu olmak yerine kamera arkasını tercih etti.

Nuran Evren Şit, üniversitede Sinema-TV Bölümünde öğrenci iken; Memduh Ün, Ömer Lütfi Akad, Metin Erksan, Duygu Sağıroğlu gibi yönetmenlerin öğrencisi oldu.

Nuran Evren Şit, 2000 yılından itibaren ödüllü kısa filmler yazdı, yönetti. 2002 yılından itibaren de sinema ve reklam filmlerinin setlerinde yönetmen yardımcısı ve cast sorumlusu olarak çalışmaya başladı. G.O.R.A. ve Neredesin Firuze filmlerinde cast sorumlusu, Hokkabaz filminde yönetmen yardımcısı olarak görev yaptı.

2007 yılında senaryo yazmada dizisinde Alican Yaraş ve Özge Efendioğlu’yla birlikte çalışarak, yönetmenliğini Serdar Akar’ın yaptığı Elveda Rumeli dizisiyle birlikte senaristliğe adım attı. Bu dizide; Erdal Özyağcılar, Şebnem Sönmez, Gülçin Santırcıoğlu, Tolgahan Sayışman, Hande Subaşı, Berrak Tüzünataç, Filiz Ahmet, Tuna Orhan, Ertan Saban, Erman Saban, Gökhan Mete, Mahir İpek, Luran Ahmeti, Salih Bademci, Yücel Erten, Kerem Kupacı, Demet Akbağ, Orhan Kılıç, Eyşan Özhim, Ayçe Abana, Yıldıray Şahinler, Ahu Türkpençe, Sinan Tuzcu, Serdar Akar, Mazlum Çimen oynamıştır.

Nuran Evren Şit, 2010 yılı Eylül ayında reklam yazarı Arda Erdik ile evlendi. Zihni adında bir kedisi vardır.

Nuran Evren Şit, 2011 yılında senaryosunu yazdığı ikinci filmi, yönetmenliğini Ömer Faruk Sorak’ın yaptığı Aşk Tesadüfleri Sever filmi oldu. Filmin başrollerinde Mehmet Günsür, Belçim Bilgin, Altan Erkekli, Ayda Aksel, Şebnem Sönmez, Hüseyin Avni Danyal, Batuhan Karacakaya, Hakan Çimenser oynadı.

Nuran Evren Şit, 2014 yılında Esra İnal ile ortak senaristi olduğu, Almanya-Türkiye ortak yapımı olan ve Ömer Faruk Sorak yönetmenliğinde yapılan “8 Saniye” adlı Esra İnal’ın kendi hayatının anlatıldığı filmde Esra İnal, başrolde oynadı. Filmde diğer rollerde Fırat Çelik, Mehmet Kurtuluş, Salih Kalyon, Yılmaz Erdoğan ile birlikte oynadı.

2017 yılında baş rollerinde Halit Ergenç ve Bergüzar Gökçe Korel’in oynadığı ve yönetmenliğini Taylan Biraderler’in yaptığı “Vatanim Sensin” dizisinin ilk 31 bölümünün senaryosunu yazdı.

2020 yılında Nuran Evren Şit, senaryosunu yazdığı “Aşk Tesadüfleri Sever 2” filminin yönetmenliğini Ömer Faruk Sorak ve İpek Sorak yaparken başrolerinde Nesrin Cavadzade, Yiğit Kirazcı, Elif Doğan, Aytaç Şaşmaz, Türkü Turan, Erkan Can, Zuhal Olcay, Uğur Polat oynadı.

Ödülleri :
2017 - En İyi Senaryo ödülü- Vatanım Sensin

Filmleri :
Senaryo:
2022 - Another Self (TV Dizisi) (8 Bölüm)
2019-2020 - Atiye (TV Dizisi) (9 Bölüm)
2020 - Aşk Tesadüfleri Sever 2 (Sinema Filmi)
2017 - Vatanim Sensin (TV Dizisi) (31 Bölüm)
2015 - Şeref Meselesi (TV Dizisi)
2014 - 8 Saniye (Sinema Filmi)
2014 - İntikam (TV Dizisi)
2014 - Hayat Yolunda (TV Dizisi)
2013 - A.S.K. (TV Dizisi) (5 bölüm)
2012 - Sen de Gitme (TV Dizisi)
2011 - Gün Aksam Oldu (TV Dizisi)
2009-2011 - Hanimin çiftligi (TV Dizisi) (71 bölüm)
2011 - Aşk Tesadüfleri Sever (Sinema Filmi)
2007 - Elveda Rumeli (TV Dizisi)

Yönetmen yardımcısı :
2006 - Hokkabaz (yönetmen yardımcısı) (Sinema Filmi)

Yapımcı:
2019-2020 - Atiye (TV Dizisi) (16 bölüm) (Sinema Filmi)

cast sorumlusu :
2006 - Hokkabaz (Sinema Filmi)
2004 - G.O.R.A. (Sinema Filmi)
2004 - Neredesin Firuze (Sinema Filmi)


Kaynak:Biyografi.info

Nuran Evren Şit videoları

Tüm Nuran Evren Şit videoları

Nuran Evren Şit filmleri

Tüm Nuran Evren Şit filmleri

Nuran Evren Şit için yapılan aramalar

Nuran Evren Şit, Nuran Evren Şit biyografi, Nuran Evren Şit hayatı, Nuran Evren Şit özgeçmişi, Nuran Evren Şit hakkında, Nuran Evren Şit doğum yeri, Nuran Evren Şit fotoğraf, Nuran Evren Şit video, Nuran Evren Şit resim, Nuran Evren Şit kimdir?, Nuran Evren Şit kaç yaşında?, Nuran Evren Şit nereli, Nuran Evren Şit memleketi