FB TW PIN NWS
BioRank 4377

Nilüfer Kurt

Doğum tarihi : 10.Ocak.1976
Nilüfer Kurt kaç yaşında : 48
Kilo & Boy :
Burcu : Oğlak
Nilüfer Kurt doğum yeri : Diyarbakır

Nilüfer Kurt Biyografisi

Türkiye’nin en önemli top modellerinden biri olmayı başaran tescilli güzellerimizden

Nilüfer Kurt, 10 Ocak 1976 tarihinde Diyarbakır’da doğmuştur. Doğduktan 15 gün sonra ailesi İzmir’e göç etmiştir. İzmir'de büyüdü iki şehrin kültüründe yetişti. . Annesi ve babasını trafik kazasında kaybetti. Mankenlikle başladığı iş hayatında zaman zaman oyunculuk ve sunuculuk da yaptı.

1994-1997 yılları arasında Kanal D'de “Böyle Gitmez” adlı programı Kadir İnanır ile birlikte sunan Nilüfer Kurt haberin mutfağında Yardımcı Koordinatörlük yaptı.

Nilüfer Kurt, 1997 yılında Prestij Mankenlik Ajansı'nı Emel Yıldırım’dan devraldı. Genç mankenler yetiştirdi. 2011 yılından itibaren oryantal Asena Onur Çakmak’ın resmi basın danışmanı ve menajeri oldu.

1997 yılında TGRT televizyonunda Mehmetçik programını sunmaya başladı. 2000 yılından 2005 yılına kadar Star TV’de “Paparazzi” adlı programı sundu. Çeşitli reklam filmlerinde oynadı.

1999 yılında Las Vegas'ta ülkemizi Türkiye güzeli olarak temsil etti.

1999 yılında Hakan Altun'un “Hani Bekleyecektin” şarkısının video klibinde oynadı.

1997 yılında senaryosunu Arda Uskan’ın yazdığı ve yönetmenliğini Temel Gürsu ile Ömer Uğur’un yaptığı “Yasemin” adlı dizide Sibel Turnagöl, Tolga Savacı, Yaşar Alptekin, Alev Sezer, Sibel Gökçe, Yıldız Kaplan, Levent Özdilek, Kaan Girgin, Mesut Akusta, Yakup Yavru, Bekir Aksoy, Engin Koç, Salih Kırmızı, Aykut Sözeri, Engin Çağlar, Kuzey Vargın ile birlikte rol aldı.

1997 -2001 yılları arasında yönetmenliğini Zeynep Tor'un yaptığı “Örümcek” adlı dizide Nilüfer Kurt, İpek Tenolcay, Betül Arım, Asuman Dabak, Sezai Aydın, Aykut Sözeri, Kazım Akşar, Özgür Ozan ile birlikte oynadı.

2000 yılında yönetmenliğini Samim Değer’in yaptığı “Hanım Ağa” dizisinde Nilüfer (Hanım Ağa) karakterini canlandırırken diğer rollerde Meltem Savcı, Sevda Ferdağ, Canan Mutluer, Tuncer Necmioğlu, Ayla Algan, Baykal Kent, Salih Güney, Sinem Öztufan, Cem Kurtoğlu oynadılar.

1963 yılında Halit Refiğ'in yönettiği, başrollerini Göksel Arsoy, Ekrem Bora ve Leyla Sayar'ın paylaştığı ‘‘Şafak Bekçileri’’ filmi, yeni versiyonu ‘‘Hava Şahinleri’’ olarak 2001 yılında TRT 1’de oynadı. Yönetmen Temel Gürsu'nun çektiği dizide Nilüfer Kurt, Göksel Arsoy, Gökhan Arsoy ile başrol oynadı.

Flash Tv’nin yaptığı 2005 yılında birbirinden ünlü isimlerle Ünlüler Çiftliği'nin ikinci bir versiyonu olan Ünlüler Teknesi/Yıldızlar Gemisi isimli yarışma programına katıldı. Şahsenem, Çılgın Sedat, Sibel Gökçe, Aydın Aydın, Nilüfer Kurt, Fadime, Berna Arıcı ve Ümit Yaşar birlikte yarıştı.

31 Ekim 2008 tarihinde Show Max'te başlayan ve 25 Temmuz 2011 tarihinde son bulan “Nilüfer Kurt'la Show Zamanı” adlı, birçok ünlüyü konuk ettiği talk show programını yaptı.

2011 yılında Beylikdüzü White Corner AVM’ de Nilüfer Kurt'la Kadınca Sohbetler programını hazırlayıp sundu.

2011 yılında Cem TV'de canlı yayınla “Mutfakta Sağlık” programını sundu. Nilüfer Kurt; modellik, şarkıcılık, oyunculuk, yapımcılık ve (talk show da dahil) sunuculuk derken, show dünyasında elini attığı tüm işleri başarıyla yaparak günümüzde de etkin faaliyetlerini sürdürmektedir. Özel gecelerde ve açılışlarda da sunucu olarak yer almakta, sahne çalışmalarına, ekstralarına devam etmektedir.

2014 yılında ve 2015 yılında Çağla Şikel, Özge Ulusoy ve Tuğçe Kazaz ile birlikte Medeniyetler Defilesi'ni organize etti ve Türkiye turuna çıktı.

19 Ekim 2001 tarihinde uzun zamandır nişanlı olduğu tekstilci Kemal Onuk ile evlendi. Nilüfer Kurt’un Kayra isimli bir kız çocuğu vardır.

Albümleri :
2003 - Tövbekâr

Filmleri ve Dizileri :
Oyuncu :
2002 - Muhteris Ruhlar (Deniz)(Sinema Filmi)
2001 - Hava Şahinleri (teğmen doktor)(TV Dizisi)
2000 - Hanım Ağa (Nilüfer) (Hanım Ağa) (TV Dizisi)
1997 - 2001 - Örümcek (Neslişah Danişment) (TV Dizisi)
1997 - Canısı (TV Filmi)
1997 - Yasemin (TV Dizisi)

Müzik ekibi :
2000 - Hanım Ağa (Vokal) (TV Dizisi)

Yaptığı Televizyon Programları :
1994 - Böyle Gitmez (Kadir İnanır’la) Kanal D 3 Sezon (Canlı)
1997 - Mehmetçik TGRT 2 Sezon
1997 - Paparazzi Star TV 4 Sezon (Canlı)
2005 - Ünlüler Teknesi 1 Sezon (Canlı)
2008 - Nilüfer Kurt'la Show Zamanı Showmax, 3 Sezon 107 program (Canlı)
2011 - Mutfakta Sağlık Cem TV, 1. Sezon (Canlı)


Kaynak:Biyografi.info

Nilüfer Kurt için yapılan aramalar

Nilüfer Kurt, Nilüfer Kurt biyografi, Nilüfer Kurt hayatı, Nilüfer Kurt özgeçmişi, Nilüfer Kurt hakkında, Nilüfer Kurt doğum yeri, Nilüfer Kurt fotoğraf, Nilüfer Kurt video, Nilüfer Kurt resim, Nilüfer Kurt kimdir?, Nilüfer Kurt kaç yaşında?, Nilüfer Kurt nereli, Nilüfer Kurt memleketi