FB TW PIN NWS
BioRank 3224

Hakan Altun

Doğum tarihi : 13.Ağustos.1972
Hakan Altun kaç yaşında : 52
Kilo & Boy :
Burcu : Aslan
Hakan Altun doğum yeri : İstanbul

Hakan Altun Biyografisi

Hakan Altun, 1972 yılında İstanbul’da doğmuştur. Tam adı Hakan Recep Altun'dır. Aslen Siirt’lidir. Seda adında kız kardeşi vardır. Annesi Meral Altun ve eski Futbolcu Arap Hasan lakaplı Hasan Altun’un oğludur. İlkokulu bitirdikten sonra İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet konservatuarına girdi. Orta, lise ve yüksek öğrenimini de aynı okulda tamamladı. İTÜ Sosyal bilimler dalında Master yaptı.
1994'de Edirne Türk Devlet Müziği topluluğunda ud çaldı. 1997'de bu görevinden istifa etti. İstanbul eğlence hayatının en popüler eğlence merkezlerinde sahne aldı.

1998 de askere gitti, askerliğini Ankara'da yaptı. Ve askerde ilk albüm hazırlıklarına başlayan Hakan Altun 1999’da ilk solo albümü “HakanHani Bekleyecektin ile müthiş bir çıkış yakaladı.

Ardından ikinci albümü “Ağlamak Yok Yüreğim” üçüncü albümü “Nefesimsin” dördüncü albümü “Yaralı Bir Akın Öyküsü” beşinci albümü “Hediye” ve altıncı albümü “Küstüm Aşklara” ile müzik dünyasındaki ilerleyişine emin adımlarla devam etti.

Gerek yorumculuğu gerekse bestecilik kimliği ile sevilen Hakan Altun; Cengiz Kurtoğlu, Bülent Serttaş, Hande Yener, Seda Üren, Muazzez Ersoy, Elif Karlı, Gülben Ergen, Petek Dinçöz, Hilal Özdemir, Soner Arıca, Ercan Saatçi, Emirkan, Alişan, Deniz Erdoğan, Kibariye, Murat Kurşun, Sinan Zorbey, Berdan Mardini, Ebru Gündeş, Ufuk Yıldırım gibi bir çok sanatçının albümlerine kendi bestelerini verdi.

Hakan Altun ud, cümbüş, gitar ve klavye çalmaktadır.

Hakan Altun, Seray Sever ve sonra da Ebru Gündeş ile aşk yaşadı.

2008 yılında beyninde oluşan tümör için beyin ameliyatı oldu.

25 Şubat 2021 tarihinden itibaren Kanal D'de "Şarkılar Bizi Söyler" adındaki talk show türündeki Türk televizyon programını Hakan Altun, Sibel Can ve Hüsnü Şenlendirici ile birlikte sunmaya başladı.

Albümleri :
1999 - Hakan
2000 - Ağlamak Yok Yüreğim
2002 - Nefesimsin
2003 - Yaralı Bir Aşkın Öyküsü
2005 - Hediye
2006 - Küstüm Aşklara
2007 - Aşk,Ayrılık ve Adam
2008 - Aklın Bende Kalmasın
2010 - Tercihimdir
2012 - Senden Sonrası
2014 - Dedemin İlahileri
2015 - Aşk Lütfen Gel
2017 - Konu: Aşk
2018 - Usta Çırak (Cengiz Kurtoğlu ile birlikte)

Hakan Altun, 2005 yılında yaptığı “Hediye” adındaki albümünde yer alan ayrıldığı sevgilisi Ebru Gündeş için yazdığı "Bu Kalp Senin İçin Atacak" adlı bir şarkıyı da okudu. Akrostiş tekniğiyle yazılan bu şarkının dizelerinin ilk harfleri, ünlü sanatçı “Ebru Gündeş” adını oluşturuyor.

İşte o romantik şarkı:

BU KALP SENİN İÇİN ATACAK
En zor anımda tanıdım seni
Bütün dünyam değişti
Razıyım senle ölmeye
Unutma bunu sevdiğim
Güneş olup
Üstüme doğdun
Nedenim var
Dünyada
Ellerin, gözlerin, sözlerin
Şiir tadında


Kaynak:Biyografi.info

Hakan Altun için yapılan aramalar

Hakan Altun, Hakan Altun biyografi, Hakan Altun hayatı, Hakan Altun özgeçmişi, Hakan Altun hakkında, Hakan Altun doğum yeri, Hakan Altun fotoğraf, Hakan Altun video, Hakan Altun resim, Hakan Altun kimdir?, Hakan Altun kaç yaşında?, Hakan Altun nereli, Hakan Altun memleketi , Hakan Altun albümleri