FB TW PIN NWS
BioRank 680

Mustafa Yiğit Zeren

Doğum tarihi : 22.Ekim.1991
Mustafa Yiğit Zeren kaç yaşında : 32
Kilo & Boy :
Burcu : Terazi
Mustafa Yiğit Zeren doğum yeri : Mersin

Mustafa Yiğit Zeren Biyografisi

Yönetim Kurulu Başkanı

CEO

Mustafa Yiğit Zeren, 2015 yılında Zeren Group’a katılarak, şirketin kurumsallaşma ve büyüme stratejilerinden sorumlu olarak çeşitli üst düzey roller aldı ve 2018 yılında Yönetim Kurulu Başkanı olarak atandı. Zeren, CEO ve YK Başkanlığı görevine halen devam etmektedir.

Mustafa Yiğit Zeren, 22 Ekim 1991 yılında Mersin’de doğmuştur. İlk ve ortaokul öğrenimini Özel Türkmen Koleji’nde, lise eğitimini Mersin Fen Lisesi’nde tamamlamıştır. Lisans eğitimini Sabancı Üniversitesi İşletme ve Yönetim Bölümü’nde başarı ile tamamlayan Zeren, işletme dalındaki lisans eğitimini ekonomi yüksek lisansıyla tamamlamak üzere 2019 yılında İngiltere’ye gitmiştir.

The London School of Economics’te Ekonomi dalındaki yüksek lisansını başarıyla tamamlayan Mustafa Yiğit Zeren,eğitim gördüğü sırada İngiltere’de dünyanın önde gelen danışmanlık şirketlerinden Deloitte da dahil olmak üzere, çeşitli kurum ve kuruluşlarda çalışmış, profesyonel kariyerine henüz eğitim görürken başlamıştır.

2015 yılından itibaren şirketin büyüme ve kurumsallaşma stratejilerinden sorumlu olarak çeşitli roller üstlenen Zeren, kariyerine Zeren GroupYönetim Kurulu Başkanı (CEO) olarak devam etmektedir. Bugünlerde yatırımcı kimliği ile ön planda olan Mustafa Yiğit Zeren, İngiltere, Almanya, Karadağ ve Hollanda başta olmak üzere birçok ülkede yatırım yaparak, Zeren Group’u çok uluslu bir holding şirketi olma yolunda emin adımlarla ilerletmekte ve hızla büyümesine öncülük etmektedir.

Zeren Group’un hızlı dönüşümü ve büyümesine öncülük eden Mustafa Yiğit Zeren 2019 yılında Türkiye Marka Ödülleri tarafından verilen “Yılın CEO’su” ödülüne layık görülmüştür.

Globalleşmeye ve uluslararası ticari, teknolojik ilişkilerin geliştirilmesine oldukça önem veren Mustafa Yiğit Zeren; başta TÜSİAD, DEİK, TABA Am-Cham, TEID olmak üzere yerli ve yabancı birçok üst düzey kurum ve sivil toplum kuruluşunun yönetim kadrosunda aktif olarak yer almaktadır.

Türk sporuna olan inancı ve kadınların spora katılımının artırılması motivasyonuyla 2021 yılında kurulan Zeren SK Kadın Voleybol Takımı’nın da başkanı Mustafa Yiğit Zeren’dir. Yeni kurulan kulüp ve takım 1 yıl içerisinde rekor bir başarı elde ederek 1. lige yükselmiştir.

İyi derecede İngilizce ve İspanyolca, orta seviyede Rusça bilen Zeren; aynı zamanda sporla da yakından ilgilenmektedir ve profesyonel tenis lisansına sahiptir. Hayvanlara karşı sevgisini her fırsatta dile getiren Zeren 1 köpek babasıdır.

Kaynak:Biyografi.info

Mustafa Yiğit Zeren resimleri

Tüm Mustafa Yiğit Zeren resimleri

Mustafa Yiğit Zeren hakkında haberler

Tüm Mustafa Yiğit Zeren haberleri

Mustafa Yiğit Zeren videoları

Tüm Mustafa Yiğit Zeren videoları

Mustafa Yiğit Zeren için yapılan aramalar

Mustafa Yiğit Zeren, Mustafa Yiğit Zeren biyografi, Mustafa Yiğit Zeren hayatı, Mustafa Yiğit Zeren özgeçmişi, Mustafa Yiğit Zeren hakkında, Mustafa Yiğit Zeren doğum yeri, Mustafa Yiğit Zeren fotoğraf, Mustafa Yiğit Zeren video, Mustafa Yiğit Zeren resim, Mustafa Yiğit Zeren kimdir?, Mustafa Yiğit Zeren kaç yaşında?, Mustafa Yiğit Zeren nereli, Mustafa Yiğit Zeren memleketi