FB TW PIN NWS
BioRank 557

Mustafa Yiğit Zeren

Doğum tarihi : 22.Ekim.1991
Mustafa Yiğit Zeren kaç yaşında : 29
Kilo & Boy :
Burcu : Terazi
Mustafa Yiğit Zeren doğum yeri : Mersin

Mustafa Yiğit Zeren Biyografisi

Zeren GroupYatırım Holding A.Ş. adına 2015 yılında Finans Baş Sorumlusu (CFO) görevini de üstlenen Mustafa Yiğit Zeren, 2018 yılından itibaren de Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütmektedir.

Mustafa Yiğit Zeren, 22 Ekim 1991 yılında Mersin’de doğmuştur. İlk ve ortaokul öğrenimini Özel Türkmen Koleji’nde, lise eğitimini de Mersin Fen Lisesi’nde tamamlamıştır. Lisans eğitimini İstanbul’daki Sabancı Üniversitesi İşletme ve Yönetim Bölümü’nde başarı ile bitiren Zeren, Yüksek Lisansını dünyanın en iyi üniversiteleri arasında 27. sırada olan The London School of Economics’te yaparak, ekonomi alanındaki eğitimini tamamlamıştır.

M. Yiğit Zeren, İngiltere’de çeşitli kurum ve kuruluşlarda yaptığı stajların ve çalışma hayatının ardından babası Sayın Rıdvan Zeren’in 1973 yılında temellerini attığı Zeren Serbest &Yeminli Mali Müşavirlik’te bayrağı devralmak ve hayallerini gerçekleştirmek üzere 2015 yılında yurda geri dönmüştür.

M. Yiğit Zeren, uluslararası mali müşavirlik ruhsatı olan “ACCA” ile Zeren Serbest & Yeminli Mali Müşavirlik Şirketi’nde Yönetici Ortak olarak görevine devam etmektedir. Aynı zamanda Zeren GroupYatırım Holding A.Ş. adına 2015 yılında Finans Baş Sorumlusu (CFO) görevini de üstlenen Zeren, 2018 yılından itibaren de Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütmektedir.

Zeren Group, Mustafa Yiğit Zeren önderliğinde, birçok ülkede projeler yürütmektedir. Bu projeler başta İstanbul ve Londra olmak üzere dünyanın önemli finans merkezlerindeki ofislerden koordine edilmektedir.

Zeren Group Holding adına ülke içerisinde ve uluslararası alanda birçok başarılı işe imzasını atan Zeren, farklı sektörlerdeki başarısını, 2019 yılında Türkiye Marka Ödülleri tarafından verilen “Yılın CEO’su” ödülünü alarak tasdiklemiştir.

M. Yiğit Zeren, başta DEİK, TABA Am-Cham ve TÜSİAD olmak üzere yerli ve yabancı birçok üst düzey kurum ve kuruluşta aktif olarak yer almakla beraber içerisinde bulunduğu çevrelere de ekonomik ve ticari anlamda danışmanlık vermektedir.

Sivil toplum kuruluşlarına ve uluslararası ilişkilerin geliştirilmesine oldukça önem veren Zeren, spor ile de profesyonel anlamda ilgilenmektedir ve profesyonel tenis lisansına sahiptir.

İyi derecede İngilizce, İspanyolca ve Rusça bilen Zeren, “Bireyin, kendisini geliştirmesine” oldukça önem vermektedir.

Kaynak:Biyografi.info

Mustafa Yiğit Zeren resimleri

Tüm Mustafa Yiğit Zeren resimleri

Mustafa Yiğit Zeren hakkında haberler

Tüm Mustafa Yiğit Zeren haberleri

Mustafa Yiğit Zeren için yapılan aramalar

Mustafa Yiğit Zeren, Mustafa Yiğit Zeren biyografi, Mustafa Yiğit Zeren hayatı, Mustafa Yiğit Zeren özgeçmişi, Mustafa Yiğit Zeren hakkında, Mustafa Yiğit Zeren doğum yeri, Mustafa Yiğit Zeren fotoğraf, Mustafa Yiğit Zeren video, Mustafa Yiğit Zeren resim, Mustafa Yiğit Zeren kimdir?, Mustafa Yiğit Zeren kaç yaşında?, Mustafa Yiğit Zeren nereli, Mustafa Yiğit Zeren memleketi