FB TW PIN NWS
BioRank 891

Mustafa Yiğit Zeren

Doğum tarihi : 22.Ekim.1991
Mustafa Yiğit Zeren kaç yaşında : 31
Kilo & Boy :
Burcu : Terazi
Mustafa Yiğit Zeren doğum yeri : Mersin

Mustafa Yiğit Zeren Biyografisi

Zeren Group Yatırım Holding A.Ş. adına 2015 yılında Finans Müdürü görevini üstlenen Mustafa Yiğit Zeren, 2018 yılından günümüze Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütmektedir.

Mustafa Yiğit Zeren, 22 Ekim 1991 yılında Mersin’de doğmuştur. İlk ve ortaokul öğrenimini Özel Türkmen Koleji’nde, lise eğitimini de Mersin Fen Lisesi’nde tamamlamıştır. Lisans eğitimini İstanbul’daki Sabancı Üniversitesi İşletme ve Yönetim Bölümü’nde başarı ile bitiren Zeren, Yüksek Lisansını dünyanın en iyi üniversiteleri arasında 27. sırada olan The London School of Economics’te yaparak, ekonomi alanındaki eğitimini tamamlamıştır.

Mustafa Yiğit Zeren, İngiltere’de çeşitli kurum ve kuruluşlarda yaptığı stajların ve çalışma hayatının ardından babası Rıdvan Zeren’in 1973 yılında temellerini attığı Zeren MM’den bayrağı devralmak ve hayallerini gerçekleştirmek üzere 2015 yılında yurda geri dönmüştür.

Mustafa Yiğit Zeren uluslararası mali müşavirlik ruhsatı olan “ACCA” ile İngiltere’deki çalışmalarını Zeren MM Accounting Consultancy LTD.’de sürdürmekte, Zeren MM’de ise Yönetici Ortak olarak görevine devam etmektedir.

Zeren Group’ta 2018 yılına kadar Finans Müdürü, 2018’den günümüze ise Yönetim Kurulu Başkanı olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Mustafa Yiğit Zeren önderliğinde, birçok ülkede projeler yürütmekte olan Zeren Group, bu projelerini başta İstanbul ve Londra olmak üzere dünyanın önemli finans merkezlerindeki ofislerinden koordine etmektedir.

Zeren Group Holding adına ülke içerisinde ve uluslararası alanda birçok başarılı işe imzasını atan Zeren, farklı sektörlerdeki başarısını, 2019 yılında Türkiye Marka Ödülleri tarafından verilen “Yılın CEO’su” ödülünü alarak tasdiklemiştir.

Uluslararası ilişkilerin geliştirilmesine oldukça önem veren Mustafa Yiğit Zeren; başta TÜSİAD, DEİK ve TABA Am-Cham olmak üzere yerli ve yabancı birçok üst düzey kurum ve sivil toplum kuruluşunda aktif olarak yer almaktadır.

İyi derecede İngilizce ve İspanyolca, orta seviyede Rusça bilen Zeren; aynı zamanda sporla da profesyonel anlamda ilgilenmektedir ve profesyonel tenis lisansına sahiptir.

Mustafa Yiğit Zeren, “Bireyin, kendisini geliştirmesine” oldukça önem vermektedir.

Kaynak:Biyografi.info

Mustafa Yiğit Zeren resimleri

Tüm Mustafa Yiğit Zeren resimleri

Mustafa Yiğit Zeren hakkında haberler

Tüm Mustafa Yiğit Zeren haberleri

Mustafa Yiğit Zeren videoları

Tüm Mustafa Yiğit Zeren videoları

Mustafa Yiğit Zeren için yapılan aramalar

Mustafa Yiğit Zeren, Mustafa Yiğit Zeren biyografi, Mustafa Yiğit Zeren hayatı, Mustafa Yiğit Zeren özgeçmişi, Mustafa Yiğit Zeren hakkında, Mustafa Yiğit Zeren doğum yeri, Mustafa Yiğit Zeren fotoğraf, Mustafa Yiğit Zeren video, Mustafa Yiğit Zeren resim, Mustafa Yiğit Zeren kimdir?, Mustafa Yiğit Zeren kaç yaşında?, Mustafa Yiğit Zeren nereli, Mustafa Yiğit Zeren memleketi