FB TW PIN NWS
BioRank 1446

Metin Hara

Doğum tarihi : 14.Haziran.1982
Metin Hara kaç yaşında : 41
Kilo & Boy :
Burcu : İkizler
Meslek :
Metin Hara doğum yeri : İstanbul

Metin Hara Biyografisi

Metin Hara, 14 Haziran 1982 tarihinde İstanbul’da Mirey Hara, Nisim Hara çiftinin oğlu olarak doğmuştur. Musevi bir aileden gelmektedir. İlköğrenimini 50. Yıl Cumhuriyet İlköğretim Okulunda tamamladı. 2000 yılında babasının geçirdiği ağır bir trafik kazasında babasını 1 yıl sonra tekrar ayağa kaldıran fizyoterapistlerden etkilenip İstanbul Üniversitesi Çapa Kampüsü Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Bölümün'de eğitim görmeye başladı.

Üsküdar Amerikan Koleji’nden mezun olduktan sonra İstanbul Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümünde eğitim hayatını tamamladı. Metin Hara, Çapa Devlet Hastanesi’nde 1 sene “Stajyer Fizyoterapist” olarak görev yaptı. Uzun yıllardır kendi içine olan yolculuğu devam eden Metin, seneler içerisinde “tamamlayıcı tıp” diye tanımladığı birçok tekniğin eğitimini aldı.

Yıllar boyunca bu öğretilerin içinde kendini geliştirdikten sonra son 10 yıldır profesyonel anlamda Tamamlayıcı Tıp ile tedavi çalışmaları yapmaya başladı. İnsan sağlığına olan “bütüncül” yaklaşımı, insanın hayal gücüne sığmayan yetenekleri, insan zihnine sığmayan engin bilgisi ve insan bedenine olan sonsuz güveni sayesinde aldığı sonuçlar ile kısa sürede tıp camiasında yankı uyandırdı.

Bugüne kadar tedavisine yardımcı olduğu yüzlerce insanın hayatını değiştiren ve bu bakış açısını, tekniklerini 10.000’den fazla insanla paylaşan Metin birçok basın-yayın kuruluşu aracılığıyla milyonlara seslendi.

2008 yılında “Dinle Neyden” adlı filmdeki “Derviş” rolüyle Uluslararası Ankara Film Festivali’nde ödüle layık görüldü. Aynı sene içerisinde dünyanın dört bir yanında verdiği seminerler ile büyük beğeni topladı. 40’tan fazla markanın reklam yüzü oldu.

2008 yılında, bu dönemde hayali olan ve insanlığın aydınlanmasını hedefleyen Trust Human-İnsana Güven projesini başlattı. Bu projeyle beraber yurt içi ve yurt dışında birçok hastanın tedavisine yardımcı oldu. 2010 yılında kendisini yetiştiren hocalarının teklifiyle Çapa Devlet Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Bölümü’nde Doktora öğrencilerine Tamamlayıcı Tıp konulu dersler verdi.

Dünyanın dört bir yanında aldığı eğitimlerle birçok enerji tekniğinin bilgisini modern tıp bilgisiyle sentezleyerek etkin bir tedavi ekolü benimseyen Metin Hara, sevginin ve düşünce gücünün neler yapabileceğini bilimsel ve uygulamalı olarak göstermektedir.

2014 yılından itibaren ise bireysel seanslara ara vererek sadece “İllüzyonu Aşmak”, “İç Ben’le Tanışma” ve Kurumsal eğitimleri ile insanların hayatını dönüştürmeyi sürdürümektedir.

2014 yılında üç kitaptan oluşacak ''Aşkın İstilası'' serisinin ilk kitabı olan “Yol”, sadece ilk 3 ayda 100.000’in üzerinde satmış, yaklaşık 8 ay boyunca en çok satanlar listelerinde kalmıştır. 2016 yılının Ekim ayında ise serinin 2. kitabı olan “Dem” okuyucuları ile buluşmuştur.

2018'de İyiliğin Hareket Hali ve İyiliğin Bilim Hali adında iki yeni kitap çıkarttı. Aynı yıl Trusthuman Academy'yi kurdu. Forbes'a göre en çok kazanan Türk yazarlar arasında yer almaktadır.

Metin Hara, bugüne kadar sayısız bireysel seans, eğitim, seminer verdi. Bu eğitimlerle beraber kurumsal eğitimler de vermiştir. Aralarında Turkcell Akademi, Yaşar Üniversitesi, Türk Telekom, Tefal, DenizBank, Zen Diamond gibi sayısız kurumda eğitim gerçekleştirdi.

Panik atak, depresyon, omurga sorunları, migren, madde bağımlılığı, kanser, felçli hastalara enerji terapisi uygulayan Metin Hara modern tıbbı reddetmiyor, ama enerji tedavisi yapıyor.

Dubai’den Brüksel’e haftanın beş günü, Özel Şirketlere, CEO’lara, bankalara stres yönetimi ve motivasyon seminerleri veriyor.

2014 yılında Tedx konuşmacısı seçilip 126 ülkede yayınlanan “Başka Bir Dünya Mümkün” adlı konuşmayı yapmıştır. 2015 yılında Hürriyet Gazetesinin Pazar Eki’nde yazıları yayınlanmaya başlamış ve büyük ses getirmiştir. Aynı zaman da 2015 yılında Türkiye’nin Lider Ekonomi dergisi olan Platin ’de her ay yazıları yayınlanmaktadır.

Önce Beste Kökdemir ile birlikte olan Metin Hara, 10 Temmuz 2017 tarihinden itibaren dünyaca ünlü model Adriana Lima ile aşk yaşamaya başlamıştı. Çiftin ilişkileri bir yılın ardından bitti.

Kitapları :
2018 - İyiliğin Bilim Hali
2018 - İyiliğin Hareket Hali
2017 - Invasion of Love - The Path
2016 - Aşkın İstilası - Dem
2014 - Aşkın İstilası – Yol

Ödülleri:
2009 - 20.Ankara Film Festivali - Umut Veren Yeni Erkek Oyuncu (Dinle Neyden)

Filmleri ve Dizileri :
2008 - Dinle Neyden (Derviş Halil Can) (Sinema Filmi)


Kaynak:Biyografi.info

Metin Hara videoları

Tüm Metin Hara videoları

Metin Hara kitapları

 • Invasion of Love - The Path Invasion of Love - The Path

  Yarın tarihi : 2015-08-06


  Yayınevi : DESTEK YAYINLARI


  Diğer » Kişisel Gelişim
  Diğer Dildeki Yayınlar » İngilizce

 • Aşkın İstilası - Yol Aşkın İstilası - Yol

  Yarın tarihi : 2014-05-22


  Yayınevi : DESTEK YAYINLARI


  Diğer » Kişisel Gelişim

Tüm Metin Hara kitapları

Metin Hara için yapılan aramalar

Metin Hara, Metin Hara biyografi, Metin Hara hayatı, Metin Hara özgeçmişi, Metin Hara hakkında, Metin Hara doğum yeri, Metin Hara fotoğraf, Metin Hara video, Metin Hara resim, Metin Hara kimdir?, Metin Hara kaç yaşında?, Metin Hara nereli, Metin Hara memleketi