FB TW PIN NWS
BioRank 3232

Melis Kar

Doğum tarihi : 18.Mart.1990
Melis Kar kaç yaşında : 34
Kilo & Boy :
Burcu : Balık
Meslek : Şarkıcı
Melis Kar doğum yeri : Antakya ilçesi, Hatay

Melis Kar Biyografisi

2011 yılında “O Ses Türkiye” yarışmasında yarı finale kalarak ismini duyurdu.

Melis Kar, 18 Mart 1990 tarihinde Hatay'ın Antakya ilçesinde Hicran ve Necdet Kar çiftinin ilk çocuğu olarak doğmuştur. 7 yaşında piyano eğitimini almaya başladı ve lisede ilk müzik grubunu kurarak ilk defa sahnede şarkı söylemeye başladı. İlkokulu Cemil Şükrü Çolakoğlu İlköğretim Okulunda, liseyi de Selim Nevzat Şahin Anadolu Lisesinde tamamladı. Üniversiteye gelene kadar da Antakya’da büyüdü. 2008 yılında İstanbul'a gelerek Bahçeşehir Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Mimarlık bölümünde okumaya başladı.

Liseye geldiğinde ise henüz hazırlık senesindeyken bir grup kurmuş ve minik çaplı konserler vermeye başlamıştı.

2008 yılında ayrıca bir opera sanatçısından şan dersleri almaya başladı ve Ladies & Gentlemen Müzikal topluluğunda soprano olarak Sezen Aksu, Ferhat Göçer, Sertab Erener gibi bir çok ünlü isimle aynı sahneyi paylaştı ve Kuruçeşme Arena, Harbiye Açıkhava’da sahne aldı. Grubun özel konserlerinde ise solist olma fırsatı yakaladı.

Melis Kar, 2011 yılında Sunuculuğunu Acun Ilıcalı’nın yaptığı ve jüri üyelerinin Hadise Açıkgöz, Mustafa Sandal, Hülya Avşar, Murat Boz olduğu “O Ses Türkiye” yarışmasında yarı finale kalarak ismini duyurma şansı buldu. Murat Boz’un takımında yarışmıştı.

O Ses Türkiye yarışmasında finale kadar gidememiş olsa da yapımcıların dikkatini çekmeyi başaran Melis Kar’ın ilk albümü “Kaçak”, Mayıs 2014 ayında Dokuz Sekiz Müzik etiketiyle emsallerinden farklı olarak bir tekli ile değil, on şarkı ve iki farklı versiyondan oluşan bir albümle piyasaya çıktı.

Bir Gülşah Tütüncü şarkısı olan ve Volga Tamöz tarafından düzenlenen “Kaçak”, yine aynı ekibin elinden çıkmış “Sen Ayakta Uyu”, sözleri Osman Hekimoğlu’na, beste ve düzenlemesi Ender Çabuker’e, “Bu Kalp Seni Seçti”, söz ve müziği Emrah Doğan’a, düzenlemesi Ender Çabuker’e ait “Sebepsiz Kaldım” ve bir Berksan Özer - Volga Tamöz şarkısı olan “Yatacak Yerin Yok” albümdeki yerli şarkılar. Diğer beş şarkı ise eski tabiriyle “aranjman”, yani yabancı şarkıların Türkçe adaptasyonları. İkisine aşinayız zaten: Aşkın Nur Yengi’nin sesinden tanınmış ve sözleri Sezen Aksu tarafından yazılmış “Ayrılmam” ve Ülkü Aker’in yazdığı Türkçe sözlerle Seyyal Taner tarafından seslendirilmiş “Hadi Canım Sen de”. Albümdeki yeni aranjmanlar ise Dilek Kavraal Özcan’ın sözleriyle “Acıyor”, Osman Hekimoğlu’nun sözleriyle Sevmek Yetmiyor” ve Zeynep Talu’nun sözleriyle “Sadece Bir Gece”.

“Kaçak” şarkısının klibinde hem dans edip hem şarkı söyleyen bir Melis Kar var.

Melis Kar, 2015 yılının Eylül ayında “Yerin de Dolmuyor ki” adlı bir single çıkardı. Single'ın düzenlemesini Ozan Doğulu yaparken, DMC etiketiyle müzik marketlerdeki yerini aldı.

Albümleri :
2014 - Kaçak
2015 - Yerin de Dolmuyor ki (single)


Kaynak:Biyografi.info

Melis Kar videoları

Tüm Melis Kar videoları

Melis Kar için yapılan aramalar

Melis Kar, Melis Kar biyografi, Melis Kar hayatı, Melis Kar özgeçmişi, Melis Kar hakkında, Melis Kar doğum yeri, Melis Kar fotoğraf, Melis Kar video, Melis Kar resim, Melis Kar kimdir?, Melis Kar kaç yaşında?, Melis Kar nereli, Melis Kar memleketi