FB TW PIN NWS
BioRank 2464

Mehmet Soysal

Doğum tarihi : ??.??.1964
Mehmet Soysal kaç yaşında : 60
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : Gazeteci
Mehmet Soysal doğum yeri : Elazığ

Mehmet Soysal Biyografisi

Mehmet Soysal, 1964 tarihinde Elazığ'da doğmuştur. Üniversitede Kamu Yönetimi ve Sinema-Televizyon eğitimi aldı. Daha sonra ABD'de California eyaletinde kurulu bulunan uzaktan eğitim faaliyetlerini sürdürmekte özel bir üniversite olan Preston University’de Siyaset Bilimi eğitimine devam etti.
Mehmet Soysal, 1983 yılında Türkiye Gazetesi'nde gazeteciliğe başladı. Meslek hayatını 1992 yılından itibaren TGRT TV'de devam ettirdi. , 3 ayrı kitap yazdı ve çeşitli belgeseller hazırladı.

2010 yılındaki Beşiktaş Kongresi'nde başkanlığa yeniden seçilen Yıldırım Demirören yönetiminde Mehmet Soysal, Beşiktaş'ın yeni yönetim kurulu üyesi oldu. İhlas Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı yaptı.

1999 ile 2010 yılları arasında TGRT ve TGRT Haber'de 12 yıl süreyle Genel Yayın Yönetmenliği görevlerinde bulundu.

2014 – 2016 yılları arasında iki yıl boyunca Vatan gazetesinde çalıştı. 12 Mart 2016 tarihinden itibaren Milliyet'te köşe yazıları yazmaya başladı.

22 Nisan 2016 tarihinde Demirören Medya Grubu İcra Kurulu Başkanlığı görevine getirildi

Mehmet Soysal, 1993 yılında evlendi. 18 yıl evli kaldıktan sonra boşandı ve yıllarca birlikte görev yaptığı spiker Seçil Erus ile 2011 yılının kasım ayında evlendi. Nikahı Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül kıydı. Nikah şahitliklerini ise Beşiktaş Kulübü başkanı Yıldırım Demirören ve babası Erdoğan Demirören, iş adamı Yılmaz Ulusoy yaptı.

21 Mayıs 2018 tarihinde Posta ve Fanatik gazetelerinin yayıncısı olan Doğan Gazetecilik AŞ’nin ‘İcra KuruluBaşkanlığı’na Mehmet Soysal getirildi. Doğan Gazetecilik AŞ, yönetim kurulunun Şirket Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Soysal’ın Yürütme Komitesi (İcra Kurulu) Başkanı görevine atanmasına karar verdiğini yaptığı açıklamayla duyurdu.

Kitapları :
2005 - Yılmaz Ulusoy/Yılmayan Bir Adamın Öyküsü
2004 - Yılmaz Ulusoy/Yılmayan Bir Adamın Öyküsü
2001 - Başbaşa / Olayların ve Düşüncelerin Örgüsü


Kaynak:Biyografi.info

Mehmet Soysal kitapları

Tüm Mehmet Soysal kitapları

Mehmet Soysal için yapılan aramalar

Mehmet Soysal, Mehmet Soysal biyografi, Mehmet Soysal hayatı, Mehmet Soysal özgeçmişi, Mehmet Soysal hakkında, Mehmet Soysal doğum yeri, Mehmet Soysal fotoğraf, Mehmet Soysal video, Mehmet Soysal resim, Mehmet Soysal kimdir?, Mehmet Soysal kaç yaşında?, Mehmet Soysal nereli, Mehmet Soysal memleketi