FB TW PIN NWS
BioRank 5559

Mehmet Nuri Ersoy

Doğum tarihi : ??.??.1968
Mehmet Nuri Ersoy kaç yaşında : 56
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : İş adamı, Bakan
Mehmet Nuri Ersoy doğum yeri : İstanbul

Mehmet Nuri Ersoy Biyografisi

9 Temmuz 2018 tarihinde Başkan Recep Tayyip Erdoğan tarafından Kültür ve Turizm Bakanı olarak atandı. 3 Haziran 2023 tarihinde Kültür ve Turizm Bakanı olarak tekrar atandı.

Mehmet Nuri Ersoy, 1968 yılında İstanbul’da doğmuştur. Aslen Antalya'nın İbradı ilçesindendir. Murat Ersoy adında ikiz kardeşi vardır. İstanbul Alman Lisesinin ardından, İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü'nden mezun oldu.

Mehmet Nuri Ersoy, lise öğrenciliği yıllarında okul turları düzenleyerek turizm sektörüne adım attı.

Mehmet Nuri Ersoy, ikiz kardeşi Murat Ersoy'la birlikte 1991 yılında "Ersoy Turistik Servisleri" adlı turizm firması ETS Tur'u kurdu. Etstur’un Yönetim Kurulu Başkanıdır. Etstur’un ardından 2000 yılında kurduğu Voyage Otelleri, 2001’deki girişimi Didimtur, 2004 yılında Atlasjet olarak bilinen havayolu şirketi AtlasGlobal'ı, 2006'da açtığı Jetset ve ucuzabilet ile turizme pek çok marka kazandırdı. 2011’in Mayıs ayında hizmet vermeye başlayan oteli Maxx Royal Belek ve akabinde açılan Maxx Royal Kemer ile turizmdeki atılımlarını sürdürdü.

Aynı zamanda Akdeniz’in en iddialı golf sahalarından Montgomerie Maxx Royal’i bünyesinde bulunduran tesis, 2013 yılından bu yana dünyanın en prestijli turnuvalarından biri olan European Tour Turkish Airlines Open finallerine de üst üste 3 yıl boyunca ev sahipliği yaptı.

2012 yılında cruise sektörüne yatırım yaparak, Türkiye'nin tek cruise gemisi işletmecisi oldu. 2017'de online rezervasyon platformu odamax.com’u hayata geçirerek, dünyanın dört bir köşesinden 200 bine yakın tesis için rezervasyon hizmeti sağlamaya başladı. Ersoy kardeşler yıllar içerisinde ETS Tur'u Türkiye'nin en büyük turizm şirketlerinden biri haline getirdi.

İyi düzeyde Almanca ve İngilizce bilen Mehmet Nuri Ersoy, Pervin Ersoy ile evlidir ve Mehmet Reşat ve Aslan Can adlarında iki çocuğu vardır.

9 Temmuz 2018 tarihinde Başkan Recep Tayyip Erdoğan tarafından Kültür ve Turizm Bakanı olarak atandı.

3 Haziran 2023 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan yeni Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'nde, Kültür ve Turizm Bakanı olarak Mehmet Nuri Ersoy tekrar getirildi.

Kaynak:Biyografi.info

Mehmet Nuri Ersoy hakkında haberler

Tüm Mehmet Nuri Ersoy haberleri

Mehmet Nuri Ersoy için yapılan aramalar

Mehmet Nuri Ersoy, Mehmet Nuri Ersoy biyografi, Mehmet Nuri Ersoy hayatı, Mehmet Nuri Ersoy özgeçmişi, Mehmet Nuri Ersoy hakkında, Mehmet Nuri Ersoy doğum yeri, Mehmet Nuri Ersoy fotoğraf, Mehmet Nuri Ersoy video, Mehmet Nuri Ersoy resim, Mehmet Nuri Ersoy kimdir?, Mehmet Nuri Ersoy kaç yaşında?, Mehmet Nuri Ersoy nereli, Mehmet Nuri Ersoy memleketi